Domovská stránka > Cykloportál

Hlavní stránka

AKTUALITY


 

Podemletá Cyklostezka Ohře opravena

Cyklostezka Ohře u Vokova, která byla několik sezón podemílána řekou Ohře, byla opravena.

Uzavírka cyklotrasy 2009 Rybáře - Stará Role

Cyklostezka na cyklotrase 2009, Karlova stezka bude do konce dubna 2023 uzavřena v úseku od Třeboňské ulice v Rybářích po vlakové nádraží ve Staré Roli. Důvodem je oprava dřevěné lávky. Uzavírka je vyznačena na mapy.cz​.

Karlovarský kraj nechá zpevnit svah v problematickém úseku Cyklostezky Ohře

Karlovy Vary (26. 8. 2022) Rada Karlovarského kraje schválila přípravu realizace zakázky s názvem Náprava eroze vodního toku řeky Ohře podél Cyklostezky Cheb – Sokolov u obce Vokov, která má zajistit zpevnění svahu zasaženého erozí. Z rozpočtu Karlovarského kraje bylo na tuto akci vyčleněno 2,5 milionu korun. ​​​

Lávka přes řeku Ohři získala zvláštní Cenu svazu měst a obcí v soutěži Stavba roku 2021

​Letošní ročník prestižní soutěžní přehlídky Stavba roku 2021 vyvrcholil předáním cen nejúspěšnějším stavbám. Ty nejlepší vybrala odborná porota složená ze zástupců vypisovatelů soutěže, architektů a inženýrů. V Betlémské kapli bylo předáno 10 titulů Stavba roku 2021, 25 zvláštních cen, 2 Ceny veřejnosti a titul pro stavbu v zahraničí. Ve 29. ročníku přehlídky se ve velmi silné konkurenci neztratil ani favorit Karlovarského kraje -  visutá lávka přes řeku Ohři ve Svatošských skalách.

29.10.2021    >> celý článek >>

Piktogramy na směrovém značení pro cyklisty.

Cyklisté, kteří jezdí podle cyklistického směrového značení si už mohli na značkách všimnout určitých symbolů, kterým říkáme piktogramy. Ty informují cyklisty o zajímavostech na trase, nebo také případných důležitých orientačních mísech, jako je například rozcestí, centrum města, infocentrum, nádraží, nebo také upozorňují na zhoršený povrch komunikace, kde je vhodná jízda jen na MTB apod.
Piktogramy jsou většinou intuitívní a cyklista pozná co symbolizují. Většina symbolů vychází z přílohy č. 7 k vyhlášce č. 294/2015 Sb., ale používají se i některé další symboly určené především pro cyklisty.

Rádi bychom Vás s nimi chtěli blíže seznámit.

Cyklotrasou roku 2021 je Stezka železné opony

​Odborná porota ocenila na cykloveletrhu „Fiets en Wandelbeurs“ v Holandsku Stezku železné opony titulem cyklotrasa roku 2021. Partnerem Stezky železné opony v České republice je mimo jiné Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).

Do štoly Johanes můžete nyní již přijet i na kole.

Návštěvníci historické štoly Johannes na Zlatém Kopci u Božího Daru už budou moci v nadcházející prohlídkové sezoně využít nové zázemí, které bylo postaveno hned vedle ústí štoly. Její interiér bude sloužit jak pro výdej nezbytného vybavení pro cestu do podzemí, tak pro dočasnou úschovu osobních věcí návštěvníků včetně  jízdních kol.​​

Vídeňská deklarace

Česko podepsalo Vídeňskou deklaraci
V rámci probíhajícího 5. setkání ministrů dopravy, zdraví a životního prostředí ve Vídni se česká delegace připojila k Vídeňské deklaraci, jejíž přílohou je Panevropský plán na podporu cyklistické dopravy. Setkání, které navazuje na Pařížské setkání z roku 2014, organizuje Hospodářská rada OSN (UNECE) spolu se Světovou zdravotnickou organizací (WHO).

​​​​​​
Datum vydání: