Domovská stránka > Cykloportál

Hlavní stránka

 

NOVINKY NA PORTÁLE  (archiv) FOTO TÝDNE​
12.02.2018​ Doplnění zajímavosti na CS Ohře - místo 9​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​  ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​ ​
01.02.2018​ Aktualizace a doplnění popisu trasy 2044
​22.11.2017 Aktualizace trasy 2243 
​13.11.2017 Aktualizace trasy 2180 Luby - Oloví 
​11.11.2017 ​Aktualizace trasy 23 v úseku Luby-Rolava
​21.08.2017 Aktualizace trasy 23 (1.úsek)
Výstavba dalšího úseku
cyklostezky Ohře 
z Doubí k závodišti

AKTUALITY ( archiv aktualit 2007-2016 )

Ostrovská cyklozastávka

V prosinci loňského roku otevřelo město Ostrov pro veřejnost opravenou železniční zastávku na zrušené trati do Jáchymova. Od roku 1957, kdy byla trať zrušena stála zastávka bez využití až do doby, kdy místo staré tratě vybudovalo město cyklostezku. Pak se v okolí města vyznačily dva okruhy pro cyklisty, dnes známé jako Ronda. Když už to vypadalo, že nevyužitá zastávka bude zbourána, rozhodlo se město zastávku opravit do původní podoby pro potřeby cykloturistů.

Cyklovýšlap v Březové

​Již tradičně pořádá město Březová podzimní cyklistický výšlap. Akce se koná 7. října 2017 a hromadný výjezd je naplánován na 9:30 hodinu od restaurace Start. Prezentace je od 9 hodin. Pořadatel zve všechny zájemce na krásnou projížďku Slavkovským lesem.
Připraveny jsou dva okruhy o délce 20 a 40 kilometrů.
Více informací - Veronika Doudová Město Březová, T: 352 633 563, mobil: 602 656 630

Přeložka Krušnohorské magistrály u Skalné

Klub českých turistů (KČT) za podpory Karlovarského kraje provedl v srpnu u Skalné přeložení trasy č.23 - Krušnohorská magistrála. Jedná se úsek mezi Skalnou a Velkým Luhem, kde doposud cyklotrasa vedla po frekventovaných silnicích II. a III. třídy. Vzrůstající doprava nedovolovala projíždět se cyklistům po silnicích nižších tříd již tak bezpečně, jako v minulých letech, proto KČT po dohodě s Lesní správou Františkovy Lázně provedla přeznačení cyklotrasy na lesní účelovou cestu - Šnekenská levá, která byla před nedávnem opravena.
Je potřeba ale zdůraznit, že se jedná o účelovou cestu, která slouží hlavně pro lesní hospodaření, proto je potřeba počítat s provozem lesní techniky a počínat si zde opatrně a jezdit bezpečně. 

Těžba dřeva na cyklotrase 23

Lesní správa Arcibiskupství pražského, polesí Nejdek upozorňuje na probíhající těžbu na lesní cestě, po které vede cyklotrasa č. 23 - Magistrála Krušné hory. Jedná se o úsek mezi Jelením a rozcestím Vlčí hora - https://mapy.cz/s/1W0gT. Těžba je plánovaná na měsíce srpen a září.
Žádáme všechny cyklisty, aby respektovali pracovníky lesa a nevjížděli do pracovního prostoru lesních strojů. Pokud je to možné, tak aby zvolili při svých vyjížďkách jinou trasu. Děkujeme za pochopení. 
Aktuální informace o těžbě - Ing. Böhm, T: 602 157 519

Obnova značení cyklotras v Chebu

​Klub českých turistů ve spolupráci s Infocentrem v Chebu provedl v červenci obnovu a doplnění značení cyklistických tras v Chebu. Evropská trasa EV13 (Trasa Železná opona) a Valdštejnova trasa byly vyznačeny přes centrum města. Protože trasy vedou jednosměrnou Kamennou ulicí, je potřeba respektovat dopravní značení a při jízdě v protisměru je nutné kola vést po chodníku !  

Vznikla tím nová rozcestí na Krajince u kryté lávky a u lávky v Hájích. Rozcestí u nádraží bylo změněno a umístěno na samostaný sloupek. Trasa EV4 (Trasa střední Evropou) byla prodloužena z Ottova jezu k rozcestí u kryté lávky. Trasa 2070, která vedla přes uzavřenou nádražní lávku byla dočasně přeložena.

Věříme, že tyto změny ve značení cyklotras přispějí k lepší orientaci cyklistů-turistů v centru města.

3. ročník Dne Cyklostezky Ohře

​V sobotu 10.června zve Karlovarský kraj a město Loket všechny cyklisty na Den Cyklostezky Ohře, který se koná v amfiteátru v Lokti od 13 do 16 hodin.

Na odpoledne je připraven bohatý program a pro ty, co se zaregistrovali na vybraných informačních centrech čeká i překvapení a dárek v promostanu Karlovarského kraje. Více informací na letáku.

Doprava je zajištěna vlaky ČD - jízdní řád vlaků

Cyklistika pro každého

Město Březová u Sokolova zve všechny cyklisty na již tradiční a oblíbenou akci CYKLOTURISTIKA PRO KAŽDÉHO S RODINNÝM PIVOVAREM CHODOVAR, která se koná 24. června 2017. Jedná se o cykloturistickou jízdu na trase dlouhé 45 km. Start je v 9:00 u restaurace Start v Březové (sraz již v 8:30) a jede se po trase - Březová - Kladská - Chodová Planá.   
Akce se koná za každého počasí a všichni účastíníci mají bezplatný vstup na 20. mistrovství světa v koulení pivních sudů v v Chodovaru.

Cyklobusy opět vyjíždějí 20. května

Již 15. jubilejním rokem zajišťují Autobusy Karlovy Vary provoz cyklodopravy v rámci systému CykloEGRENSIS. Jedná se o jediný ucelený systém cyklodopravy - přepravy cyklistů a jízdních kol cyklobusy v Karlovarském kraji. Na trasách cyklobusů se mohou však přepravovat i turisté a ostatní cestující.
Provoz cyklodopravy začíná od 20.5.2017 a končí 30.9.2017. Cyklobusy jezdí o víkendech a novinkou letošního roku jsou (o prázdninách) i spoje cyklobusu červené linky i ve středu a v pátek
 

Oprava Antonínských mostů

​Antonínské mosty u Sokolova, které spojují cyklostezku Ohře s jezerem Medard jsou od dubna 2017 uzavřeny. Bude na nich probíhat již nezbytná oprava, tak aby byly zase bezpečné a mohly pak dále sloužit veřejnosti. Uzavřeny budou do konce července 2017.

Více na - webu TV Západ

Pokud se budete chtít i tak dostat k jezeru Medard, navrhujeme Vám využít, na základě doporučení cyklisty Vojty Nádvorníka, tuto cestu - https://mapy.cz/s/1AKbS

Lávka v Mostově bude uzavřená i letošní sezonu

​Protože se doposud nepodařilo zahájit opravy lávky přes řeku Ohři v Mostově, zůstane i pro letošní sezonu lávka pro veškerý provoz uzavřena. Podle informací pana místostarosty Odravy pana Vladimíra Skaly se zatím zpracovává projekt na opravu lávky. 

Vzhledem k nevyhovujícímu technickému stavu byla v roce 2015 uzavřena lávka přes Ohři v Mostově. Lávka je neprůchodně uzavřena a nelze jí použít. Náhradní objízdná trasa je vyznačena po silnících III.třídy přes Odravu.

Porcelánová zastávka v Nové Roli

​Porcelánová zastávka je od roku 2015 vstupní branou do Návštěvnického centra Thun 1794, je také centrem služeb pro turisty a cyklisty na trase 2009 a Karlově stezce. V současné době je možné využít odpočívadla s cyklostojany, k dispozici jsou také toalety a v pracovních dnech služby kantýny. V zastávce je možné si prohlédnout expozici pod názvem   “Příběh porcelánu“ a  zakoupit si vstupenku na prohlídku novorolské porcelánky.

Nová zajímavost na Toužimsku

Na létě roku 2016 zjistila parta nadšenců z firmy SAPE s.r.o. Toužim, že nedaleko vsi Branišov, na Branišovském vrchu se protíná 50. rovnoběžka se 13. poledníkem. Shodou okolností je to kousek od místa, kde kdysi míval v 17. století malou observatoř tepelský opat Alois Martin David, kam chodil pozorovat noční oblohu.
A tak se rozhodli, že místo nějak označí. Vyrobili kovový kříž s čísly souřadnic a po dohodě s Lesy ČR nechali zaměřit přesné místo, kde se souřadnice protínají. Na přelomu roku pak po několika pokusech usadili v místě průsečíku kamenný blok, do kterého pak upevnili již připravený kříž.
Věříme, že se toto místo stane navštěvované turisty a stane tak tak další zajímavostí v tomto, tak trochu zapomenutém regionu.

Datum vydání: