Aktuálně  

AKTUÁLNĚ KE COVID-19

Přečtěte si nová krizová opatření Vlády ČR ze dne 26. 3. 2020.

INFORMACE K DISTRIBUCI A VÝDEJI OCHRANNÝCH PROSTŘEDKŮ PRO ZDRAVOTNÍKY:

Výdej ochranných prostředků zahájí krajský úřad v pátek 27. 3. 2020.

Platí pouze pro odbornosti: 

vnitřní lékařství, výdej a prodej zdravotnických prostředků, zubní lékařství, zubní technik, alergologie a klinická imunologie, algeziologie (dříve léčba bolesti), angiologie, dermatovenerologie,  dětská gynekologie, dětská kardiologie, dětské lékařství, domácí péče, endokrinologie a diabetologie, foniatrie,  fyzioterapeut, gastroenterologie, gynekologie a porodnictví, hematologie a transfuzní lékařství, hotely s rehabilitací, chirurgie, kardiologie, dětská kardiologie, klinická biochemie – laboratoře, klinická onkologie, klinický psycholog, lázeňská-léčebně rehabilitační péče, lékárenská péče, lékařská mikrobiologie, nefrologie, neurologie, odborný pracovník v laboratorních metodách, oftalmologie, onkochirurgie, optometrista, orální a maxiofaciální chirurgie, ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí, ORL, pneumologie a ftizeologie, porodní asistentka,  psychiatrie, dětská psychiatrie, radiologie a zobrazovací metody, rehabilitační a fyzikální medicína, revmatologie, urologie,

Výdej bude probíhat od 8.00 do 17.00 hodin v Ostrově, Karlových Varech, Sokolově, Chebu, Mariánských Lázních, Aši a Kraslicích.

Bližší informace ohledně výdejních míst, počtu distribuovaných ochranných pomůcek, potřebných dokumentů k doložení apod., najdete na těchto webových stránkách.

Výdej pro praktické lékaře a praktické lékaře pro děti a dorost:

Dodávka 7 ks respirátorů a 33 ks roušek na 1 místo poskytování zdravotních služeb Vám bude doručena v pátek 27. 3. 2020 mezi 8 a 14 hodinou přímo do Vaší ordinace.  Bližší informace najdete na těchto webových stránkách.

Výdej pro poskytovatele dopravní zdravotní služby:

Krajský úřad Karlovarského kraje, Závodní 353/88, garáž č. 14, 27. 3. 2020, budete telefonicky kontaktováni.

 

ODPOVĚDI NA DOTAZY PENDLERŮ A ZDRAVOTNÍKŮ:

Na základě množících se dotazů ohledně nových nařízení vlády a distribuce ochranných prostředků jsme pro pendlery a zdravotníky připravili přehledné stránky, kde najdou potřebné odpovědi na nejčastěji pokládané otázky.

Upozornění pro pendlery: Od 26. 3. 2020 dochází ke zmírnění podmínek pro pendlery, opatření se nově netýká přeshraničních pracovníků ve zdravotnictví, sociálních službách a pracovníků základních složek IZS. Není u nich vyžadována knížka přeshraničního pracovníka, splnění podmínky četnosti překračování hranic ani nutnosti pobývat v zahraničí minimálně 21 dní, a neplatí pro ně ani podmínka čtrnáctidenní karantény po návratu zpět. U této skupiny se na hranicích vyžaduje pouze Potvrzení o výkonu přeshraničního zaměstnání v oboru zdravotnictví, sociálních služeb a IZS.


DOTAZY A PODNĚTY STAROSTŮ, DOBROVOLNÍKŮ, VEŘEJNOSTI:

I nadále jsou k dispozici níže uvedené e-mailové adresy, kam můžete směřovat své dotazy ohledně onemocnění COVID-19. Prosíme o jejich využívání.
DOPISY HEJTMANA:

Dopis lékařům.pdfDopis hejtmana Karlovarského kraje Mgr. Petra Kubise lékařům působícím na území regionu - výzva k pomoci v nemocnicích.

Otevřený dopis hejtmana Karlovarského kraje občanům, k.pdfOtevřený dopis hejtmana Karlovarského kraje Mgr. Petra Kubise občanům regionu.


NOVÁ WEBOVÁ STRÁNKA KE COVID-19:

Veškeré další aktuální informace ohledně onemocnění COVID-19, včetně všech nařízení,  doporučení a důležitých kontaktů, najdete nově na této webové stránce Karlovarského kraje.

 


 
LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI   

Přehled dění v kraji

K testování obvatel na onemocnění COVID-19 získal kraj další 2 tisíce odběrových setů. Lidé s příznaky by neměli váhat s telefonátem lékaři či hygienikům

​Karlovarský kraj dostal o víkendu 2 tisíce odběrových setů od státu. Předsedu Ústředního krizového štábu Romana Prymulu o dodávku požádal hejtman Petr Kubis. Kraj jimi zásobí odběrové místo v Karlových Varech, dvě odběrové skupiny a je připraven otevřít další odběrová místa v Chebu a v Sokolově. Na nákazu koronavirem je třeba otestovat co nejvíce lidí v našem regionu.

Anekdota z bečovského zámku rozveselí smutnou mysl

​Ačkoliv je zahájení nové návštěvnické sezony prozatím na všech památkách v regionu až do odvolání odloženo, zaměstnanci bečovského hradu a zámku se i nadále věnují naplno své práci a chystají se na návrat prvních turistů.  Kromě toho společně s originálním vydavatelstvím Ivana Rillicha a s oblíbeným českým karikaturistou Zdeňkem Hofmanem připravili speciální kreslenou anekdotu pro tyto nelehké dny. S humorem jde přeci  všechno líp.

Linkové autobusy v kraji přecházejí na prázdninový provoz

​Dalš​í opatření, které má bránit šíření koronavirové nákazy, realizuje ve veřejné linkové dopravě Karlovarský kraj. Jedná se o dočasné zavedení tzv. prázninového provozu. Opatření na území republiky vstupuje v platnost ve čtvrtek 26. března 2020 a navazuje na vládní zákaz účasti žáků a studentů ve vzdělávání. Kraj zároveň doporučil městům a obcím směrovat stejný pokyn k dopravcům, se kterými mají uzavřenou smlouvu.

Pomozte Muzeu Cheb zdokumentovat každodenní život v těchto nelehkých chvílích

​Ani Muzeum Cheb v době pandemie koronaviru nezahálí. Kromě toho, že se jeho šikovné zaměstnankyně zapojily do šití roušek a vytvořily spolu s Bagueterií Špalíček na náměstí rouškovník, plní i dokumentační funkci. Hledá proto fotografy, kteří by za dodržování platných nařízení zachytili, jak obyvatelé Chebska v době karantény žijí.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016