Aktuálně  

Staňte se dobrovolníkem na zimní olympiádě dětí a mládeže v Karlovarském kraji! Kdy? Ve dnech 19. 1. - 24. 1. 2020. Jak se přihlásit? Vyplňte elektronický formulář, napište na: dobrovolnicizodm2020@kr-karlovarsky.cz, nebo volejte 601 214 154. Novinky a zajímavosti k olympiádě můžete sledovat na stránkách akce, Facebooku​ a Instagramu: #odmgang

 

Hledáte atraktivní pracovní uplatnění v Karlovarském kraji? Přihlásit se můžete do výběrového řízení na ředitele/ředitelku Institutu lázeňství a balneologie, v.v.i. Veškeré informace najdete na stránkách odboru kultury krajského úřadu. Lhůta pro podání přihlášek je 16.12.2019.


 
Chcete studovat vojenskou střední školu v Sokolově s oborem zaměřeným na strojírenství? Pak vám nabízíme přehled jednotlivých kroků, které je pro to třeba podniknout: inz-strojirenstvi.pdfKrok za krokem 

 ​
Nechodí vám do schránek Krajské listy a chtěli byste si je přečíst v elektronické podobě? Stačí pouze vyplnit registrační formulář a každý měsíc vám bude na váš e-mail bezplatně zasílán odkaz s aktuálním vydáním. 

​    

LÉKAŘSKÉ A LÉKÁRENSKÉ POHOTOVOSTI V KARLOVARSKÉM KRAJI
  

Přehled dění v kraji

V "olympijském" vzdělávacím programu soutěžily školy z celého kraje

​Základní školy i nižší ročníky víceletých gymnázií se úspěšně zapojily do zábavného vzdělávacího programu s olympijskými tématy, který pro ně před časem připravil Karlovarský kraj. Ve výuce jej využilo celkem 19 škol, které zaslaly výtvarná dílka, fotografie a videa, za něž získaly řadu cen. Cílem programu s názvem "Moje ODM 2020" bylo posílit povědomí školáků o olympiádě dětí a mládeže, o olympijských hodnotách, ale také je inspirovat k pravidelnému sportování.

Zástupci Českých drah představili novinky v jízdním řádu pro rok 2020

​V neděli 15. prosince začne platit nový jízdní řád na regionální železnici. Jak uvedli zástupci Českých drah na dnešní tiskové konferenci, hlavní novinkou v dálkové dopravě budou ranní rychlíky z Chebu přes Karlovy Vary do Prahy a v opačném směru z Ústí nad Labem do Chebu. Představeny byly i chystané výluky, z nichž nejdelší bude od poloviny května do konce října platit na úseku mezi Dalovicemi a Hájkem.

Získejte přehled o poskytovaných slevách prostřednictvím nové aplikace

​V rámci projektu Senior Pas, který je podporován Karlovarským krajem, si nyní mohou držitelé těchto karet stáhnout do svého mobilu novou aplikaci, díky níž získají kompletní přehled o poskytovaných slevách a nemusí již listovat v tištěném katalogu. Aplikace je dostupná zdarma pro operační systémy Android a iOS a pokud není v blízkosti internetové připojení, funguje i v režimu offline.

Přípravy zimní olympiády dětí a mládeže v našem kraji finišují

​Karlovarsk​ý kraj se intenzivně připravuje na Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže. Regionu bude hostit 1980 sportovců, trenérů a dalších členů krajských výprav. Náš kraj přitom bude reprezentovat 101 sportovců. Olympiáda začne slavnostní ceremoniálem v karlovarské KV Areně v neděli 19. ledna 2020 od 15 hodin. Společně s předsedou Českého olympijského výboru (ČOV) Jiřím Kejvalem to potvrdila médiím hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.

 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016