Aktuálně

 

 
PŔESUN INFORMACÍ O COVID-19:
Veškeré informace k situaci ohledně COVID-19 v Karlovarském kraji a v ČR najdete na samostatném webu.

 
ZMĚNA PROVOZNÍ DOBY ASISTENČNÍ LINKY - OČKOVÁNÍ:
Upozorňujeme na změnu provozní doby krajské asistenční linky 800 600 444: od 1. 6. 2021
 bude kvůli malému zájmu o pomoc s registrací na očkování proti COVID-19 v provozu pouze ve všední dny, a to od 9:00 – 15:00 hodin. Využít lze i státní telefonní linku 1221.

 
FAQ - OPERAČNÍ PROGRAM SPRAVEDLIVÁ TRANSFORMACE 2021-2027:

Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy týkající se Operačního programu Spravedlivá transformace 2021-2027 najdete na stránkách Regionální stále konference. Pro zájemce máme také informace k Fondu spravedlivé transformace jako celku. 


 

 

Přehled dění v kraji

Právě startuje anketa Senior roku 2021

Znáte seniora, který si podle vás zaslouží ocenění? Pak jej rozhodně nominujte do oblíbené ankety Senior roku 2021. Tu vyhlašuje Karlovarský kraj již od roku 2017 a jejím hlavním cílem je poděkovat seniorům za jejich celoživotní práci a úsilí.

Obce Karlovarského kraje úspěšně čerpají miliardy na zahlazení následků těžby

V uplynulých letech stát vyčlenil celkem 18 miliard korun na řešení ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností. Na projekty v Karlovarském kraji bylo určeno 2,33 miliardy korun. Obce a města vyčerpala prostředky ve výši 1,38 miliardy korun na 47 projektů. Po aktualizaci koncepce řešení ekologických škod rozhodla meziresortní komise o tom, že rozdělí ještě pro náš region nevyčerpaných 0,95 miliardy korun. 

Výstava "Paměť národa Karlovarského kraje" se přesouvá do Chebu

Panelová výstava, jež představuje životní osudy osobností, které byly ovlivněny totalitním režimem, se přesune z Karlových Varů do Chebu. Jedná se o příběhy pamětníků z našeho regionu, kteří byli svědky holocaustu, vyhnání z rodné vsi, hrůzných podmínek v pracovních táborech, děsu a strachu, jež se staly součástí jejich životů.

Josefov se stal vítězem soutěže „Obec přátelská rodině a seniorům 2021“

​Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR vyhlásilo i v roce 2021 soutěž "Obec přátelská rodině a seniorům". V pěti kategoriích byly vyhodnoceny jako vítězné ty obce, které přišly s výjimečnými projekty v oblasti proseniorské a prorodinné politiky. A právě ocenění v obou částech soutěže získala obec Josefov z okresu Sokolov.
 
  
    Rok 2019            Rok 2018           Rok 2017           Rok 2016