Domů Karlovarský kraj Rada hospodářské a sociální dohody Karlovarského kraje

Rada hospodářské a sociální dohody Karlovarského kraje

Rada hospodářské a sociální dohody Karlovarského kraje (RHSD KK), můžeme ji také nazývat krajská tripartita, byla ustavena zakládající plenární schůzí 3. září 2009 jako dobrovolný dohadovací a iniciativní orgán zástupců zaměstnavatelů, odborů a představitelů veřejné správy pro tripartitní vyjednávání.

Cílem RHSD KK je vzájemně respektovanou formou dialogu dosáhnout shody v zásadních otázkách hospodářského a sociálního rozvoje kraje a udržet sociální smír, jako základní předpoklad pozitivního  vývoje ekonomiky a s tím spojené životní úrovně občanů.

RHSD KK projednává, konzultuje, navrhuje a prosazuje řešení problémů zejména v těchto oblastech:

• strategie hospodářského a sociálního rozvoje kraje,

• zaměstnanosti a rozvoje lidských zdrojů,

• podmínek podnikání,

• veřejných služeb (zdravotnictví, školství, sociální péče...),

• pracovně právních a sociálních podmínek občanů,

• integrace ČR v rámci Evropské unie a přeshraniční spolupráce.

Nejvyšším orgánem RHSD KK je plenární schůze, která je tvořena sedmičlenou a v případě přidružené neziskové právnické osoby dvoučlenou delegací partnerů, kterými jsou:

• veřejná správa,

• odborové svazy,

• zaměstnavatelské a podnikatelské svazy,

• přidružená nezisková právnická osoba.

Výkonný​m orgánem RHSD je předsednictvo, které zasedá v mezidobí mezi jednotlivými plenárními zasedáními a je tvořeno předsedou, třemi zástupci za každou partnerskou stranu a jedním zástupcem za přidružený subjekt RHSD KK.

Odkazy:

Za stránku zodpovídá Bc. Romana Janečková