Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Práce v areálu karlovarské nemocnice pokračují podle plánu

V rámci 1. etapy projektu „Generel Karlovarské krajské nemocnice“ postupují naplánované stavební práce a úpravy dle časového harmonogramu. V současné době pokračuje rekonstrukce pavilonu L a v horizontu několika týdnů dojde k demolici samostatně stojícího objektu M. Rekonstrukce i demolice by měly být dokončeny ještě v letošním roce.

Oslavte Den dětí v přírodě

​U příležitosti dětského dne připravilo Muzeum Cheb hned dvě akce. Děti se při nich nejen zabaví, ale zároveň se nenáročnou formou dozvědí více o té části fauny, která je mnohdy lidským okem těžko zachytitelná, avšak tvoří největší skupinu zvířat na světě. Řeč je o hmyzu.

Karlovarský kraj podpoří činnost dobrovolných hasičů

​Rada Karlovarského kraje na svém posledním květnovém zasedání schválila návrh rozdělení dotací na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů. Kvůli vysokému počtu žádostí došlo k navýšení původní alokace o 3,6 milionu korun, kraj tak ze svého rozpočtu vyčlení celkem 17,2 milionu korun.

Cesty krajem směřovaly do Královského Poříčí a Dasnic

​Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek spolu s radním pro oblast rozvoje venkova Vítem Hromádko absolvovali další z již tradičních cest po kraji. Tentokrát navštívili obce Královské Poříčí a Dasnice. Při společném jednání se starosty a místostarosty byli seznámeni s aktuální situací v obcích, zejména pak s problémy, které je nejvíce tíží, či budoucími plány.​

V Bečově nad Teplou byly slavnostně vyhlášeny výsledky soutěží obcí v oblasti odpadového hospodářství za rok 2022

V prostorech Státního hradu a zámku Bečov nad Teplou se konalo slavnostní vyhlášení výsledků již tradičních soutěží obcí, které jsou realizovány v rámci společných projektů Karlovarského kraje a společností EKO-KOM, a.s., ASEKOL, a.s. a ELEKTROWIN, a.s. Jedná se o společnosti zaměřeně na podporu odděleného sběru a zajištění využití složek komunálních odpadů včetně jejich obalové složky a také na třídění elektroodpadu.

Do Karlovarského kraje se sjedou záchranáři z celé České republiky

​Během prvního červnového víkendu budete mít jedinečnou příležitost vidět zásah zdravotnických záchranných služeb z celé republiky. Jejich metodické cvičení „Karlovarská putovní 155“ proběhne v atraktivních lokalitách regionu, kde budou řešit úkoly, které prověří jejich schopnosti. Záštitu nad akcí převzal hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Objevte díky akci Kraj dokořán kouzlo zodpovědných nákupů

​Program akce Kraj dokořán se zaměřuje na jedno z aktuálně rezonujících témat, a tím je udržitelnost. Připravené aktivity návštěvníkům dokážou, že i malá změna v návycích každého z nich může být významná a přispět k ochraně životního prostředí. Takovou změnou je například pořízení věcí, které bývalý majitel již nevyužije. Během dne si tento šetrný způsob „nakupování“ můžete vyzkoušet v rámci „swapu“, jenž se bude konat v krajské knihovně. Kromě toho na zahradě za hlavní budovou krajského úřadu vznikne Design market, kde si budete moci pořídit produkty vyrobené právě v souladu s udržitelností.

Ponořte se do tajů magických míst

​Až do konce května máte možnost zhlédnout výstavu „Magie místa“ z cyklu „Projekty“ v Galerii 4 v Chebu. Nechte se unést atmosférou, tajemností a příběhem vystavených expozic a nahlédněte za hranu vizuálního obrazu.​

V Karlovarském kraji proběhlo setkání evropských stomatologů

​V prostorách Grandhotelu Pupp se již podruhé uskutečnila mezinárodní vzdělávací akce „Česko-sasko-bavorsko-rakouský stomatologický den“. Záštitu nad konferencí převzal vedle ministra zdravotnictví také hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek. Program zahájil prezident České stomatologické komory Roman Šmucler spolu s ostatními prezidenty zúčastněných komor. Za Karlovarský kraj se akce zúčastnila vedoucí odboru zdravotnictví Alena Šalátová.​

Karlovarský kraj zve žadatele na semináře ke kotlíkovým dotacím

​Nízkopříjmové domácnosti budou mít opět možnost získat dotaci na výměnu starých kotlů za nový ekologicky vyhovující zdroj vytápění. Dotační program bude vyhlášen nejpozději 30. 6. 2023, příjem elektronických žádostí pak startuje 14. 8. 2023. Jak požádat o dotaci, jak správně vyplnit žádost, jaké jsou povinné přílohy a mnoho dalšího se zájemci dozví na jednom ze seminářů, které pro občany regionu připravil Krajský úřad Karlovarského kraje.

Nenechte si ujít Zahradní slavnost v Letohrádku Ostrov

​Ještě nemáte plány na víkend? Pak přijměte pozvání Galerie umění Karlovy Vary na Zahradní slavnost, která se uskuteční v neděli 28. května v Letohrádku Ostrov a v přilehlém zámeckém parku. Letošní ročník nese podtitul Art as Idea, tedy Umění jako myšlenka. Umění totiž není jen hezký obrázek, ale jedná se o myšlenkový proces, jenž vede člověka k vytvoření uměleckého díla. Celá akce je jako vždy navázána na probíhající výstavu, tentokrát na retrospektivní výstavu ostrovského fotografa Bořivoje Hořínka.

Vyjádření hejtmana - Těžko oponovat těm, kteří nechtějí naslouchat

Přestože do krajských voleb zbývá více než rok, útoky opozice běží naplno ze všech pozic, přičemž cíl je jasně definován – devastovat jméno hejtmana všemi dostupnými prostředky bez ohledu na míru podlosti a demagogie. Výjimečně v této disciplíně vyniká Jana Mračková Vildumetzová, pro kterou žádná smyšlenka a dezinformace není tabu, naopak je aktivně tvoří. Stává se tak se stále vyšší frekvencí, kdy se o své osobě a krajské vládě dočítám v tiskových výstupech hnutí ANO, jak je špatně vše, na co sáhneme.

V Karlovarském kraji je dostatek volných kapacit na středních školách, některé vypisují druhé kolo přijímacího řízení

V několika posledních týdnech rezonuje mediálním prostorem téma, které se zabývá přijímacími zkouškami a nedostatečnými kapacitami ve středních školách. Tato problematika však není aktuální v Karlovarském kraji. Jeho vedení totiž předem reagovalo na stoupající populační křivku a vyšší počet žáků v posledních  ročnících základních škol.

Startuje anketa Senior roku 2023

​Máte ve svém okolí seniora, ke kterému vzhlížíte a myslíte si, že jeho životní příběh může inspirovat i ostatní? Pak neváhejte a nominujte ho v anketě Senior roku 2023, kterou již posedmé vyhlašuje Karlovarský kraj. Cílem ankety je ocenit aktivitu seniorů a posílit jejich postavení ve společnosti. Návrhy můžou zájemci zasílat v období od 29. 5. do 15. 8. 2023.​

Letošní Den otevřených dveří na karlovarském letišti se bude konat v polovině měsíce června

​I letos pořádá Letiště Karlovy Vary spolu s partnery Den otevřených dveří, který se uskuteční v sobotu 17. června. Bude to den plný zážitků pro malé i velké návštěvníky. Program začne v 11 hodin a potrvá do 16 hodin.
Zobrazit informační kanál RSS