Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Generálním ředitelem Karlovarské krajské nemocnice se stane primář karlovarské chirurgie Josef März

​ Ve výběrovém řízení na třetího člena představenstva Karlovarské krajské nemocnice (KKN) zvítězil dosavadní uvolněný krajský zastupitel pro oblast zdravotnictví a primář chirurgického oddělení Nemocnice Karlovy Vary MUDr. Josef März. Ten bude zároveň zastávat pozici generálního ředitele KKN. Kvůli nástupu do čela nemocnice se bude muset vzdát mandátu krajského zastupitele.

Pro Karlovarský kraj je návrh rozdělení peněz v rámci FST nepřijatelný

​Vicepremiér a ministr životního prostředí Richard Brabec dnes během jednání s hejtmany Karlovarského, Ústeckého a Moravskoslezského kraje informoval představitele těchto strukturálně postižených regionů o návrhu rozdělení peněz, které budou mít k dispozici z EU v rámci Fondu spravedlivé transformace (FST). Mělo by jít o poměr cca 15 % pro Karlovarský, cca 38 % pro Ústecký a cca 46 % pro Moravskoslezský kraj. Takové rozdělení alokace nemůže Karlovarský kraj akceptovat. Po jednání to potvrdil hejtman Petr Kulhánek.

Až do konce dubna mohou přihlásit malí čtenáři své práce do soutěže krajské knihovny

„Přečti a namaluj“, to je název soutěže Krajské knihovny Karlovy Vary pro děti ve věku od 6 do 15 let, do které se mohou přihlásit mladí čtenáři až do pátku 30. dubna 2021. Jejich úkolem je přečíst předem určenou knihu a ztvárnit hlavního hrdinu.

Karlovarský kraj schválil nákup učebních pomůcek pro Gymnázium Cheb

Gymnázium Cheb bude mít nové učební pomůcky. Jejich pořízení odsouhlasila Rada Karlovarského kraje na základě zadávacího řízení. Škola tímto krokem získá nové vybavení pro výuku v hodnotě 3,5 milionu korun. Financování bude zajištěno z projektu Implementace Krajského akčního plánu 2 v Karlovarském kraji.

Na opatření proti suchu můžete získat krajskou dotaci

​Karlovarský kraj řeší problémy spojené s postupujícím úbytkem vody a vodních zdrojů v území. Z toho důvodu vyhlásil i pro letošní rok dotační program na podporu prevence proti suchu, zadržení vody v krajině a péče o zeleň. Zájemci mohou získat dotaci až do výše 1 milionu korun. Příjem žádostí potrvá do 30. června 2021.

Vítězové literární soutěže Krajské knihovny Karlovy Vary letos dostanou ceny poštou

Bez tradičního slavnostního vyhlášení výsledků se letos kvůli koronavirové pandemii  museli obejít účastníci 14. ročníku tradiční Literární soutěže Krajské knihovny Karlovy Vary. Ceny jim proto přijdou poštou.

Vytvořte dílo inspirované geometrickými tvary a přihlaste se do soutěže Galerie umění Karlovy Vary

Galerie umění Karlovy Vary vyhlásila soutěž inspirovanou tvorbou Vladislava Mirvalda, jehož výstavu s názvem „Dnes přiletí špačkové“ mohla představit veřejnosti jen prostřednictvím fotografií a videa.

Do oprav a rerkonstrukcí krajských silnic letos půjde téměř půl miliardy korun

​Krajská správa a údržba silnic (KSÚS) má v letošním roce naplánovány investiční akce na silnicích II. a III. tříd v celkovém objemu 352 miliony korun a neinvestiční akce za cca 145 milionů korun. Část peněz přitom získají silničáři z  EU a ze Státního fondu dopravní infrastruktury ČR (SFDI). Vyplývá to z provozního plánu KSÚS, který odsouhlasila Rada Karlovarského kraje.

Karlovarský kraj podpoří vydání neperiodických publikací

Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila poskytnutí dotace z Programu na podporu vydávání neperiodických publikací v roce 2021 ve výši 400 tisíc korun. Čtenáři se tak mohou těšit na další knihy a brožury s regionální tématikou.

Hejtmani uhelných regionů diskutovali o rozdělení financí na transformaci krajů

​Představitelé strukturálně postižených krajů Karlovarského, Ústeckého a Moravskoslezského jednali o rozdělení financí ve Fondu spravedlivé transformace. Jde celkem o 42 miliard, které by měly být alokovány podle předem avizovaných kritérií ze strany Ministerstva pro místní rozvoj ČR (MMR).

Logistici z Dalovic se zapojili do Světového týdne vzdělávání o penězích

​Do tradiční akce "Global Money Week" se koncem března zapojilo 300 žáků Střední logistické školy v Dalovicích. Mezinárodní projekt zaměřený na vzdělávání o penězích a finanční gramotnost si klade za cíl pomoci dětem a mladým lidem pochopit téma osobní prosperity a zdravých finančních návyků.

Karlovarský kraj podpoří dotací akci Čištění řeky Ohře 2021

Rada Karlovarského kraje na svém zasedání odsouhlasila poskytnutí individuální dotace Krajskému sdružení místních akčních skupin Karlovarského kraje na uspořádání dobrovolnické akce Čištění řeky Ohře 2021. Z krajského rozpočtu vyčlení 50 tisíc korun.

Od středy 14. dubna se mohou k očkování regitrovat lidé starší 65 let

Další skupinou lidí, která se může registrovat k očkování proti COVID-19 v rámci centrálního rezervačního systému, budou od středy 14. dubna 2021 občané starší 65 let. Připojí se tak ke skupinám seniorů 80+, 70+, zdravotníkům, chronicky nemocným pacientům, pracovníkům kritické infrastruktury a sociálních služeb.

Porota soutěže „Věk pro nás není překážkou“ se sejde k vyhodnocení

V průběhu posledního dubnového týdne se sejde odborná porota k vyhodnocení 8. ročníku výtvarné soutěže „Věk pro nás není překážkou“. Z odevzdaných prací budou tři nejpovedenější v každé ze tří kategoriích vybírat: Jan Samec – ředitel Galerie umění Karlovy Vary, Stanislava Petele – profesionální fotografka a Ivana Sedláčková – vedoucí výtvarného oboru na Základní umělecké škole Antonína Dvořáka Karlovy Vary. Svého vítěze vybere také porota mediálního partnera, kterým je Český rozhlas Karlovy Vary.

Karlovarský kraj poskytne dotaci na údržbu a nové značení cyklotras v regionu

Rada Karlovarského kraje odsouhlasila poskytnutí dotace Klubu českých turistů (KČT) na údržbu a nové značení cyklotras v roce 2021. Z krajského rozpočtu vyčlenila částku 300 tisíc korun.
Zobrazit informační kanál RSS