Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

​Karlovarský kraj vyhlásil veřejnou sbírku na pomoc imobilnímu občanovi

​Václav Kolín je kvůli závažnému onemocnění odkázán na elektrický invalidní vozík. Velkou překážkou jsou pro imobilního občana schody v patrovém domě, v němž žije. Na potřebný kolečkový schodolez mu však schází peníze. Vedení Karlovarského kraje se proto rozhodlo, že panu Kolínovi pomůže a vyhlásí pro něj veřejnou sbírku.

Zástupci letiště a letecké školy se opět setkali se starosty a občany okolních obcí

​Vedení Letiště Karlovy Vary uspořádalo další sérii setkání se starosty, zastupiteli a dalšími občany okolních měst a obcí za účasti představitelů letecké školy F AIR a zástupců subjektů civilního letectví v ČR. Cílem akce bylo diskutovat o záměru zahájit výcvik pilotů na karlovarském letišti a uvést na pravou míru často zkreslené informace o fungování letecké školy.

Rozjíždíte malý podnik? Přijďte na seminář o dotacích

​Až milionovou dotaci z evropských fondů mohou získat na pořízení nových strojů a technologických zařízení malé začínající podniky. Potřebné finance lze čerpat z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Možnosti čerpání podpory mohou podnikatelé z Karlovarského kraje konzultovat na semináři organizovaném Agenturou pro podnikání a inovace (API). Akce se koná na konci ledna.

Vítězové dějepisné soutěže přijali pozvání do sněmovny

​Ve středu 16. ledna navštívili Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky vítězové prestižní dějepisné soutěže, kterou každoročně pořádá Nadační fond Gaudeamus při Gymnáziu Cheb. K úspěchu ve vědomostním klání jim pogratuloval předseda sněmovny Radek Vondráček a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.

Krajům opět chybí peníze na platy ve zdravotnictví, hejtmani to chtějí řešit s ministrem

​Hejtmani se na 15. zasedání Rady Asociace krajů prioritně zabývali navýšením tarifních platů pracovníků ve zdravotnictví. Nedostatek finančních prostředků na zvýšení mezd chtějí okamžitě probrat s ministrem zdravotnictví.

Kraj opět vyhlásí dotační programy v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu

​Nejenom na rekonstrukci památkově chráněných objektů, ale také na  uspořádání kulturních akcí, propagaci turisticky zajímavých destinací či na vydávání neperiodických publikací budou moci žadatelé čerpat dotace od Karlovarského kraje. Ve vyhlašovaných programech je pro ně připraveno více jak 19 milionů korun.

​S jakými šelmami se můžete setkat v Krušnohoří, prozradí přednáška

​Již tuto sobotu se v Královské mincovně v Jáchymově uskuteční přednáška, která potěší především milovníky přírody. Zoolog Muzea Karlovy Vary Jan Matějů poodhalí střípky z historie výskytu vlka, rysa či medvěda v Krušných horách. Vít Tejrovský z Agentury ochrany přírody a krajiny v Karlových Varech se pak bude věnovat zejména současné přítomnosti vlků.

Kraj rozdělí ve třetí vlně kotlíkových dotací 69, 7 milionu korun

​V lednu letošního roku vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí ČR další výzvu pro kraje, v jejímž rámci mohou požádat o dotaci pro občany na podporu výměny starých kotlů na tuhá paliva s ručním přikládáním. Samotné spuštění výzvy přímo v Karlovarském kraji se plánuje na polovinu roku 2019.

Studenti chebského gymnázia bodovali v mezinárodní soutěži

​Skvělého úspěchu dosáhlo Gymnázium Cheb v online mezinárodní soutěži Best In Deutsch, které se účastnilo na 221 škol ze 7 zemí světa. Mezi 158 středními školami v České republice obsadilo výborné 2. místo a na světě je celkově 7.

Další záchranářský vůz získal své jméno

​Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje pořídila v rámci pravidelné obnovy svého vozového parku nový sanitní vůz pro výjezdovou základnu Karlovy Vary. Auto, které bude jezdit v systému rendez-vous, zdobí od včerejška nálepka se jménem řeckého boha lékařství – Aesculap. Autory vítězného návrhu se stali žáci ze Základní školy Chodov.

Pokud nemusíte, do Krušných hor se raději nevydávejte

​Silničáři dnes ráno uzavřeli sněhem zavátou silnici I/25 od kostela v Jáchymově směrem na Boží Dar. Uzavřeny zůstávají i další úseky v Krušných horách. Sněžení, silný vítr a padající stromy by mohly ohrozit projíždějící vozy i pěší, proto vyzýváme především turisty, ale i ostatní, aby do této oblasti, pokud je to možné, vůbec nejezdili.

​Alej přátelství od jezera Medard získala prestižní ocenění

​Nejoblíbenější alejí roku 2018 se stala dubová Alej přátelství, která byla vloni vysazena ke stému výročí republiky u jezera Medard na Sokolovsku. V každoročně pořádané anketě si získala přízeň 1592 hlasujících. Spolek Arnika, jenž je vyhlašovatelem soutěže, k vítězné aleji na jaře umístí pamětní ceduli.

Upozornění: Boží Dar ​vyhlásil kvůli sněhu ​kalamitní stav

​Město Boží Dar dnes vyhlásilo kalamitní stav nouze na celém svém území. Důvodem je neustálé sněžení a komplikovaná dopravní situace. Do nejvýše položeného města u nás mohou vjet vozem jen rekreanti, kteří mají zajištěné ubytování s parkováním. Pro ostatní motoristy je vjezd zakázán.

V Karlovarském kraji využívá výhody karty Senior Pas přes 15 tisíc lidí

​V závěru uplynulého roku byla pokořena 15tisícová hranice držitelů karty Senior Pas v Karlovarském kraji. Karty umožňují lidem nad 55 let využívat zvýhodněné ceny na služby nebo zboží na území regionu i v dalších částech České republiky. Zároveň došlo k rozšíření sítě místních poskytovatelů slev.

Kosmetička ze Střední školy živnostenské Sokolov bodovala v soutěži

​Střední odborné učiliště Domažlice pořádalo ve spolupráci s kadeřnickou asociací Fisy v pořadí již šestý ročník soutěže Beauty Cup. V silné konkurenci jedenácti přihlášených škol zazářila Střední škola živnostenská Sokolov. Pouze o jediný bod uteklo její žákyni vítězství a skončila tak na krásném druhém místě.
Zobrazit informační kanál RSS