Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

V krajské knihovně se konal odborný seminář o problematice drog

​Že i hodné děti berou drogy? Právě na toto téma se v polovině května konal seminář v Krajské knihovně Karlovy Vary, který se věnoval návykovým látkám a závislostem u dětí a dospívajících. Akci připravil Odbor bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Karlovarského kraje.


​Kraj přispěje na drobné vodohospodářské stavby

​Stejně jako v minulých letech i v tomto roce získají obce z našeho regionu dotace na realizaci drobných vodohospodářských ekologických akcí. Pokud to schválí Zastupitelstvo Karlovarského kraje, rozdělí si mezi sebou více jak 10,5 milionu korun. Peníze budou využity na výstavbu či rekonstrukci kanalizací, vodovodů, čistíren odpadních vod, zdrojů pitné vody a úpraven vod.

​Chebské muzeum přenese návštěvníky do doby první republiky

​Chcete na vlastní kůži zažít prvorepublikovou atmosféru? Tak si rozhodně nenechte ujít letošní Muzejní noc s podtitulem „První republika... i tak to mohlo býti, pojďte s námi slaviti“, která proběhne již tuto sobotu 26. května. V prostorách Muzea Cheb pro vás bude od 18 hodin připraven zajímavý kulturní program a chybět nebude ani prvorepubliková kavárna, kde si můžete dát něco dobrého na zub.

​Krajský úřad získal ocenění za to, že zaměstnává osoby s postižením

​V Karlových Varech dnes byly slavnostně vyhlášeny výsledky 8. ročníku soutěže Stejná šance – zaměstnavatel roku 2018. Mezi oceněnými, kteří zaměstnávají lidi se zdravotním postižením a aktivně tak podporují myšlenku rovných příležitostí na pracovním trhu, nechyběl ani Krajský úřad Karlovarského kraje. Odborná porota mu udělila celkové druhé místo.

Natoč video a vyhraj!

​Pod tímto mottem vyhlásil společný přeshraniční program Česká republika-Svobodný stát Sasko 2014-2020 soutěž pro všechny zájemce, kteří rádi natáčejí a uměli by pořídit takové soutěžní video, jež ukáže úspěšný projekt vzniklý ve spolupráci Čechů a Sasů. Nemusí jít přímo o profesionální díla, stačí vzít mobilní telefon a natočit jednoduchý krátký film.

Kraj začíná s přestavbou karlovarské porodnice

​Sen budoucích maminek i zdravotníků z gynekologicko-porodnického oddělení karlovarské nemocnice se plní. Karlovarský kraj začíná s přestavbou, díky které by měly vzniknout v prostorách porodnice nové vzdušné pokoje, moderní porodní boxy, operační sál i kompletně vybavená novorozenecká lůžka.  Kraj na akci vynaloží celkem 90, 7 milionu korun s DPH.

Studentům pedagogické školy v Karlových Varech slouží nové hřiště

​Víceúčelové sportoviště s atletickým oválem a skokanským sektorem nově využívají žáci Střední pedagogické školy, gymnázia a vyšší odborné školy Karlovy Vary zřizované Karlovarským krajem. Hřiště konečně odpovídá nárokům na výuku oborů, jejichž součástí je intenzivní sportovní příprava.

​Již zítra ovládnou Karlovy Vary běžci

​V sobotu 19. května se uskuteční 6. ročník Mattoni 1/2 Maratonu Karlovy Vary. Letos organizátoři závodu postaví do čela evropské a hlavně pak české běžce. Mnoho úspěchů jim na dnešní tiskové konferenci popřál radní Karlovarského kraje Karel Jakobec. Rekordmanka Eva Vrabcová Nývltová zároveň z jeho rukou převzala startovní číslo.

Muzeum Karlovy Vary se může pochlubit prestižním oceněním

​U příležitosti Mezinárodního dne muzeí proběhlo včera v Obecním domě v Praze slavnostní vyhlášení výsledků Národní soutěže muzeí Gloria musaealis. Do soutěže se letos zapojilo na 62 kulturních institucí z celé České republiky. V silné konkurenci zazářilo Muzeum Karlovy Vary, které si odneslo první místo v kategorii Muzejní počin roku 2017 za rekonstrukci budovy a vybudování nové stálé expozice.

Kraj dostal dotaci na novou lávku v Mostově

​Lávka v Mostově u Odravy na trase páteřní cyklostezky podél Ohře byla dlouho uzavřená a cyklisté museli část cesty jet po frekventované silnici. Kraj po dohodě s vedením obce Odrava lávku převzal do svého vlastnictví a okamžitě provedl úpravy potřebné k co nejrychlešímu otevření lávky s tím, že následně postaví novou. Na zbudování nové mostní konstrukce se mu nyní podařilo získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

​Karlovarský kraj pořídí do škol kamerové systémy

​Deset škol zřizovaných Karlovarských krajem se v brzké době dočká lepšího zabezpečení. Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila dodavatele potřebné kamerové techniky za více než 4,3 milionu korun. Realizace první etapy dlouho připravovaného projektu by měla začít během letních prázdnin.

Cyklisté, přijeďte slavit Den Cyklostezky Ohře

​Karlovarský kraj zve ve spolupráci s městem Sokolov tradičně všechny cyklisty a cykloturisty bez rozdílu věku na symbolickou oslavu oblíbené páteřní cyklostezky podél řeky Ohře. Akce se koná v neděli 17. června 2018 od 14 hodin na Starém náměstí v Sokolově v rámci Týdne v teniskách. Zaregistrovaní účastníci, kteří přijedou na kolech, získají v promostanu Karlovarského kraje drobné dárky a budou moci jet cyklovlakem zdarma.

​Ekofarma Kozodoj zve na oblíbené bioslavnosti

​Nenechte si ujít Karlovarské bioslavnosti na Kozodoji, které se konají za podpory Karlovarského kraje a města Karlovy Vary. Akce se uskuteční již tuto sobotu 19. května a pro malé i velké návštěvníky bude opět připraven bohatý program plný zábavy. Areál ekofarmy bude otevřen od 10 do 18 hodin.

Kraj opět podpoří údržbu a stavbu cyklostezek

​Více než 3 miliony korun poskytne kraj v tomto roce ze svého rozpočtu na projekty a dokumentaci týkající se budování a údržby cyklistických stezek a tras v regionu. V rámci tradičně vyhlašovaného dotačního programu dostane dotaci všech 12 žadatelů, kteří o příspěvek usilovali. Na svém jednání to schválila Rada kraje.

​Sokolov bude hostit kongres věnovaný gerontologii

​V pořadí již 13. ročník kongresu Gerontologické dny Severozápad bude zahájen ve čtvrtek 17. května v 9 hodin v Městském domě kultury v Sokolově. Kongres je určený především pro zdravotnické a sociální pracovníky, kteří pečují o seniorskou populaci. Akce se koná pod záštitou hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové, hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a starosty města Sokolov Jana Picky.
Zobrazit informační kanál RSS