Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Kraj nechal zrekonstruovat dětský domov v Plesné

​Odloučené pracoviště Dětského domova Karlovy Vary a Ostrov v Plesné se po mnoha letech dočkalo rekonstrukce. V objektu byla vyměněna okna, dveře a podlahová krytina, naistalovány nové rozvody elektřiny a internetu a stavebními úpravami prošly i sociální zařízení a pokoje, které jsou postupně vybavovány moderním nábytkem. Celkové náklady se vyšplhaly na téměř 8 milionů korun.

​Muzeum zve na hornické hrátky

​Do časů dávných hornických dob se mohou vrátit malí i velcí návštěvníci Muzea Královská mincovna Jáchymov. V neděli 18. srpna si na vlastní kůži vyzkouší, jak těžké bylo hornické řemeslo a co všechno obnášelo. Bohatý program, plný her a praktických ukázek, bude probíhat od 13 do 17 hodin.

Na trať u Mariánských Lázní se vlaky vrátí již dnes večer

​České dráhy dnes v podvečer obnoví provoz svých vlaků u Mariánských Lázní, v místě, které bylo poškozeno při nehodě nákladního vlaku na konci července. Práce na likvidování následků havárie měla na starosti Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje. První dálkové spoje projedou opraveným úsekem okolo 19 hodiny.

Bavorsko-česká burza firem nabídne nejenom důležité kontakty

​Kulturní dům Družba v Klatovech bude na podzim hostit v pořadí již třetí Bavorsko-českou burzu firem, která si klade za cíl zprostředkovat nové kontakty, aktivní poradenství a networking v oblasti strojírenství, elektrotechniky, IT, automotive a stavebnictví. Akce se koná pod záštitou hejtmanky Jany Mračkové Vildumetzové.

​Přijďte na pravidelný Den s hejtmankou

​V úterý 20. srpna se na Krajském úřadě Karlovarského kraje bude od 15 hodin konat další Den s hejtmankou. Jana Mračková Vildumetzová bude jako vždy pečlivě naslouchat všem, kteří chtějí řešit své problémy, nebo mají nápady, jak by bylo možné zlepšit život v našem regionu.

​V soutěži Vesnice roku může hlasovat také veřejnost

​V pořadí již 25. ročník soutěže Vesnice roku pomalu ale jistě míří do finále. V pondělí začalo internetové hlasování, prostřednictvím něhož můžete rozhodnout o vítězi kategorie Cena veřejnosti. Podpořte svým hlasem malebnou obec Hazlov, která letos zazářila v krajském kole soutěže.

Výstavy s vojenskou tématikou lákají odedneška k návštěvě

​Ve foyer budovy A krajského úřadu dnes byly za účasti zástupců Karlovarského kraje, Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary, Armády ČR, válečných veteránů a dalších hostů slavnostně zahájeny výstavy s vojenskou tématikou. Jedna připomíná výročí vojenské hydrometeorologické a geografické služby a druhá se zaměřuje na méně známou tvář života vojáků, jejichž profese není zaměstnáním, ale povoláním do služby a přípravou k boji. Výstavy jsou putovní a postupně budou k vidění v Karlových Varech, Sokolově a Chebu.

Návštěvníci Muzea Sokolov se již brzy podívají do zámeckého sklepení

​Další kulturní institucí, do jejíž rekonstrukce Karlovarský kraj investoval nemalé finanční prostředky, je Muzeum Sokolov. V uplynulých měsících zde řada odborníků pracovala na zpřístupnění zámeckého sklepení, ve kterém bude mimo jiné vystaven i unikátní zlatý poklad. Návštěvníci si jej budou moci prohlédnout už během první zářijové soboty.

Podnikatelé z našeho kraje teď mohou získat peníze z programu RE:START

​Podnikatelé a firmy, které chtějí modernizovat zastaralé budovy a areály, mají šanci získat finance prostřednictvím výzvy vyhlášené v programu RE:START. Výzva cílí na malé a střední podniky ze tří strukturálně postižených regionů, mezi nimiž je i Karlovarský kraj. Příjem žádostí začne 16. října 2019.

Kraj pracuje na zvýšení bezpečnosti veřejných prostranství

​Karlovarský kraj zvýší ochranu vytipovaných veřejných prostranství v regionu, kde se konají hojně navštěvované veřejné akce. Na projekt "Bezpečné veřejné prostranství v Karlovarském kraji" dostal dotaci od ministerstva vnitra ve výši 1, 5 milionu korun. Kromě jiného pořídí zábrany proti nájezdu vozidla pro Karlovy Vary, Sokolov a Cheb. Na svém jednání záměr schválila Rada kraje.

Nenechte si ujít prohlídku Rudé věže smrti

​​Rudá věž smrti v Ostrově, která byla spolu s dalšími hornickými památkami zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, je přístupna veřejnosti po předchozí domluvě s Konfederací politických vězňů ČR. Prohlídku bývalé třídírny uranové rudy lze absolvovat od dubna do konce září. Vstupné se nevybírá.

​V regionu se otevřou Centra duševního zdraví, přijďte besedovat

​V úterý 3. září budou v Chebu a Karlových Varech slavnostně otevřena Centra duševního zdraví. U této příležitosti proběhnou v obou městech besedy na téma duševního zdraví. Záštitu nad akcemi převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová a svou účast přislíbil i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Vstup je pro všechny návštěvníky volný.

Kraj podporuje aktivní život seniorů

​Seniorské organizace z našeho regionu, které připravují pro důchodce nejrůznější volnočasové aktivity a pomáhají je tak udržovat vitální i v pokročilém věku, získají od Karlovarského kraje dotace. Na posledním zasedání Rady Karlovarského kraje jim byla odsouhlasena podpora ve výši 403 tisíc korun.

Kraj vybere zpracovatele architektonických studií keramické školy

​Karlovarský kraj hledá zpracovatele tří architektonických studií pro řešení havarijního stavu historické budovy keramické školy. Studie by měly také nastínit předpokládaný rozvoj školy odpovídající požadavkům na moderní výuku. V současnosti už je k dispozici zadání pro nezávislé projektové kanceláře, které mohou zaslat nabídky na veřejnou zakázku do 29. srpna 2019, 13 hodin.

V srpnu začínají v našem kraji výstavy s vojenskou tématikou

​Výročí vojenské hydrometeorologické služby i nároky, jaké klade na vojáky jejich mnohotvárná profese, ukáží hned dvě výstavy, které v srpnu a září letošního roku budou moci vidět návštěvníci v různých místech Karlovarského kraje. Obě expozice připravila Armáda České republiky.

Zobrazit informační kanál RSS