Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

​Na obnovu památek uvolní kraj další peníze

​Karlovarský kraj se rozhodl pomoci památkám další dvoumilionovou finanční injekcí. Peníze rozdělí v rámci druhé výzvy dotačního programu na obnovu a využití kulturních památek, památkově hodnotných objektů a movitých věcí. Příjem elektronických žádostí bude probíhat od 25. května do 3. června.

Příští týden se uskuteční další Den s hejtmankou

​Není vám lhostejné dění v regionu a chcete se o své zkušenosti, názory či nápady podělit a přispět tak ke zlepšení života kolem nás? Pak přijďte na pravidelný Den s hejtmankou Janou Mračkovou Vildumetzovou, který se uskuteční v úterý 30. dubna od 15 hodin na Krajském úřadě Karlovarského kraje.

České dráhy spustily portál Vlakem na výlet

​Výlet ​vlakem do všech koutů České republiky si od nynějška můžete pohodlně naplánovat díky novému výletnímu portálu a mobilní aplikaci Českých drah. Web i aplikace od první chvíle nabízejí více než 600 tipů na výlety a řadu dalších praktických informací k plánování cesty.


Konference nastínila změny v lázeňských městech po zápisu na Seznam UNESCO

​Za co lidé v lázeňském trojúhelníku aktuálně utrácejí? Jak se budou v následujících letech měnit požadavky turistů? Na co by se měla města i podnikatelé připravit? Odpovědi na tyto i další otázky řeší jedinečný projekt společnosti Mastercard a Destinační a informační agentury Františkovy Lázně. S výstupy projektu dnes seznámili veřejnost zástupci kraje, měst Karlovy Vary, Mariánské a Františkovy Lázně i představitelé společnosti Mastercard.

​Muzeum vydává originální skládací komiks

​Prožijte osudové okamžiky, jimiž procházeli obyvatelé zdejšího regionu v průběhu minulého století, prostřednictvím originálního komiksu. Slavnostní křest nové publikace, která vznikla za finanční podpory Karlovarského kraje, se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna v Muzeu Karlovy Vary od 17 hodin.

Blíží se uzávěrka soutěže „Vesnice roku“

​Už jen osm dní zbývá do konce lhůty pro podání přihlášek do soutěže Vesnice roku, jejímž cílem je povzbudit venkovské obyvatele k aktivní účasti na rozvoji svého domova a zároveň ukázat veřejnosti, co všechno se jim daří realizovat. Přihlášky mohou starostové obcí posílat na Ministerstvo pro místní rozvoj ČR do 30. dubna.

​Namaluj záchranáře, hasiče či policistu a vyhraj jednu ze zajímavých cen

Ještě než dětem začnou prázdniny, připravila si pro ně hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová oblíbenou výtvarnou soutěž o hodnotné ceny. Jejich úkolem bude namalovat obrázek nebo vytvořit ruční práci na téma „Pomáhají nám každý den“. Cílem soutěže je vzdát hold záchranářům, hasičům i policistům za jejich nelehkou a vysoce záslužnou práci.​

​Karlovarský kraj zve na semináře ke kotlíkovým dotacím

​Občané našeho regionu budou mít opět příležitost získat dotace na výměnu starého kotle za nový ekologický zdroj vytápění. Ve třetí vlně kotlíkových dotací je připraveno celkem 66,5 milionu korun. Využijte nabídky Karlovarského kraje a zúčastněte se některého ze seminářů, kde se dozvíte, jak úspěšně podat žádost. Účast je bezplatná.

Kraje dostanou i letos od státu 4 miliardy na opravy silnic II. a III tříd

​Kraje získají i v roce 2019 požadované finanční prostředky od státu na opravy silnic II. a III. tříd. Dvě miliardy přitom půjdou z programu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), další 2 miliardy dostanou české a moravské regiony z evropských dotací v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Po společném jednání s premiérem Andrejem Babišem, ministryní financí Alenou Schillerovou a ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou to potvrdila předsedkyně Rady Asociace krajů ČR Jana Mračková Vildumetzová.

Žáci Gymnázia Ostrov mají moderní laboratoř chemie

​Několik g​enerací úspěšných chemiků se připravovalo na prestižní soutěže i budoucí vysokoškolská studia v laboratoři chemie Gymnázia Ostrov. Prostory staré sedmdesát let ale dávno dosloužily, proto škola přišla v roce 2016 s projektem modernizace, na který získala dotaci z programu Integrovaný plán rozvoje území (IPRÚ). Celkové náklady na přestavbu učebny a přilehlého zázemí činily 4 miliony korun.

Muzeum si připomene výročí otevření nové stálé expozice

​Blíží se Velký pátek, a pokud nemáte program na tento sváteční den, nenechte si ujít návštěvu Muzea Karlovy Vary. To si připomíná dvouleté výročí od otevření nové stálé expozice, která se pyšní prestižním oceněním z národní soutěže Gloria Musaealis. Vstupné je po celý den zdarma.

​Do kraje zavítala velvyslankyně Kanady

​Velvyslankyně Kanady Barbara C. Richardson, která přijela na pracovní návštěvu do našeho regionu, se v pondělí setkala s náměstkem hejtmanky pro oblast dopravy a silničního hospodářství Martinem Hurajčíkem. Na krajském úřadě společně hovořili například o rozvoji lázeňství či o útlumu těžby a chystaných opatřeních.

Do soutěže "Pečující roku" můžete přihlásit své blízké

​Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vyhlásilo soutěž s názvem "Pečující roku". Jejím cílem je ocenit neformální rodinné pečující, kteří se starají o příbuzného seniora či zdravotně postiženého člena rodiny. Přihlášky lze zasílat do 26. dubna 2019. Vítězové převezmou ceny na Fóru rodinné politiky 15. května v Brně.

​Kraj se prezentoval na veletrhu FOR BIKES 2019

​To nejlákavější pro cyklisty z domova i ze zahraničí představil v závěru března na 10. ročníku pražského veletrhu cyklistiky FOR BIKES 2019 Karlovarský kraj. Největší akce svého druhu v České republice otevírá každoročně cyklistickou sezonu a nabízí cyklosortiment pro všechny věkové i výkonnostní skupiny obyvatel. Letos si její návštěvu opět nenechaly ujít desítky tisíc lidí.

​Kraj zajistí obědy zdarma pro děti ze sociálně slabých rodin

​Karlovarský kraj by se měl opět zapojit do projektu Obědy do škol, jehož cílem je zabezpečit bezplatné školní stravování dětem, které jsou ohroženy chudobou a sociálním vyloučením. Podle odhadů by nabízenou podporu mohlo využít přes 700 dětí z našeho regionu. Celkové náklady jsou vyčísleny na více jak 4 miliony korun, přičemž projekt je plně hrazen z prostředků Operačního programu potravinové a materiální pomoci, jenž spravuje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, a státního rozpočtu. Podání žádosti o dotaci však ještě musí posvětit Zastupitelstvo Karlovarského kraje.
Zobrazit informační kanál RSS