Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Karlovarská agentura rozvoje podnikání připravila přednášku pro města a obce

Zejména pro starosty měst a obcí je určena konference "Chytrá řešení pro města a obce: Inspirace v praxi", kterou pořádá Karlovarská agentura rozvoje podnikání (KARP), v rámci které bude možnost seznámit se s příklady tzv. chytrých řešení, jež budou zaměřena na několik oblastí. Mimo technologických chytrých řešení bude prostor věnován rovněž přednášce o inovativních přístupech ke spolupráci s obyvateli. 

Práce na Císařských lázních pokračují podle plánu, proinvestováno bylo zatím více než 493 milionů korun

Revitalizace národní památky Císařských lázní, jež se nachází v centru Karlových Varů, postupuje podle stanoveného časového harmonogramu. V komplexu, který nabídne zázemí pro Karlovarský symfonický orchestr,  koncertní multifunkční sál, infocentrum, muzejní expozice, kavárnu, čítárnu a badatelnu, se nyní pracuje na střeše atria i ve vnitřních prostorech.          

Města a obce převzaly ceny za úspěch v soutěžích zaměřených na třídění odpadu

Na hrad Loket dnes pozval Karlovarský kraj představitele měst a obcí, které se úspěšně účastnily tradičních soutěží vyhlašovaných v oblasti odpadového hospodářství. Soutěže obcí jsou realizovány v rámci společných projektů Karlovarského kraje a společností EKO-KOM, a.s., ASEKOL a.s. a ELEKTROWIN a.s. Projekty cílí na podporu odděleného sběru a zajištění využití složek komunálních odpadů včetně jejich obalů a na třídění elektroodpadu.

Pravidelné cesty po kraji zavedly zástupce kraje na Chebsko

Setkání se starosty měst a obcí Karlovarského kraje se tentokrát uskutečnila na Chebsku. Hejtman Petr Kulhánek spolu s radním pro oblast rozvoje venkova Vítem Hromádkem zavítali do Dolního Žandova, Staré Vody a Lázní Kynžvart. Tradičně byly projednány nejpalčivější problémy, se kterými se starostové měst a obcí potýkají.

Funky, bluesrock i klasická hudba. Na akci Kraj dokořán si vybere každý hudební fanouškek

Karlovarský kraj během letošního ročníku akce „Kraj dokořán“ opět nabídne program nabitý od rána až do večera. Kromě slam poetry, prezentace škol a firem, diskusí s osobnostmi, her a soutěží pro děti to taky bude hudební zážitek pro ty, kteří mají rádi mladé regionální kapely, zpěváky a famózní Karlovarský symfonický orchestr. Kraj dokořán se koná v pátek 17. června 2022 od 9 hodin v areálu krajského úřadu v Karlových Varech Dvorech.

Mistři volejbalové extraligy se dnes setkali s hejtmanem

Vítězové volejbalové extraligy, VK ČEZ Karlovarsko, se dnes setkali s hejtmanem Karlovarského kraje, Petrem Kulhánkem, kterému přivezli ukázat pohár a předat symbolicky dres s podpisy hráčů. Hejtman jim poděkoval za nezměrné úsilí, se kterým zvládli celou sezónu, a za vynikající reprezentaci kraje doma i v zahraničí.

Kraj nabídne nové motivační prvky k získání praktických lékařů a zubařů

Vedení kraje v tomto týdnu jednalo se starosty obcí s rozšířenou působností a zástupci regionální pobočky VZP ČR o kritickém nedostatku praktických lékařů a zubařů v regionu, zvláště v jeho okrajových částech. Zástupci kraje společně se starosty  navrhli další motivační nástroje, jež by praktiky a zubní lékaře mohly přesvědčit o výhodách působení v regionu.

Ministr zdravotnictví představil plán rozvoje onkologické léčby v Karlovarském kraji

Na jednání o budoucnosti onkologické léčby v Karlovarském kraji přijel v tomto týdnu do regionu ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Společně s představiteli České onkologické společnosti a Fakultní nemocnice v Plzni představil zástupcům kraje, starostům i odborné veřejnosti plán na podporu dobudování a vybavení onkologických center v karlovarské a chebské nemocnici a vizi budoucího samostatného Komplexního onkologického centra Karlovarského kraje (KOC).

Knihovna připravila Retro den pro rodiny s dětmi

Odpoledne plné retro her a tvoření připravila Krajská knihovna Karlovy Vary spolu s žáky a učiteli Prvního českého gymnázia Karlovy Vary a Kanceláří architektury města Karlovy Vary. Přímo v městské části Drahovice si budou moci návštěvníci zahrát venku kuličky, vyzkoušet skákání panáka či gumy, zahrát si čáru s céčky nebo provázky. 

Projekt Erasmus přivedl do karlovarské nemocnice studenty z Popradu

​Cenné zkušenosti získávají v karlovarské nemocnici žáci 3. a 4. ročníků Střední zdravotnické školy Poprad. Více než dvě desítky studentů oboru zdravotnický asistent či praktická sestra mohou v rámci projektu ERASMUS absolvovat své odborné praxe v Nemocnici Karlovy Vary. Patnáctidenní praxe jim umožní seznámit se s prací na ortopedii, kardiologii, chirurgii, neurologii, traumatologii, urologii a na oddělení intenzivní péče.

Slavte s námi Den Cyklostezky Ohře

Rádi jezdíte na kole a jednou z vašich oblíbených tras je páteřní cyklostezka od Chebu směrem do Karlových Varů a zpět? Tak s námi oslavte Den Cyklostezky Ohře, a to v sobotu 4. června 2022 od 12 do 16 hodin v areálu Meandru Ohře v Karlových Varech.

V Sokolově se uskuteční charitativní běh pro „Sokolík“

Město Sokolov a běžecký tým New Roll Runners pořádají 1. ročník charitativního běhu pro „Sokolík“. Výtěžek ze startovného bude věnován Domovu pro osoby se zdravotním postižením „Sokolík“ v Sokolově, který jej využije na výstavbu altánu pro své klienty, aby mohli zejména v letních měsících trávit co nejvíce času na zahradě. 

Krajské kolo soutěže Zlatý erb zná své vítěze

​Starostové a zástupci vítězných obcí a měst převzali dárkové poukazy a další ceny v krajském kole soutěže o nejlepší webové stránky měst a obcí Zlatý erb.

Do Krajkové, Habartova a Nového Kostela se vydali zástupci kraje

​Malebná ​Krajková s obnoveným mariánským sloupem u kostela v centru obce se stala prvním cílem na pracovní cestě hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka a krajského radního Víta Hromádka do měst a obcí v regionu.

Hvězdy Střední lesnické školy Žlutice zabojovaly na mezinárodní soutěži ,,Dřevorubec junior 2022“

Stává se již tradicí, že se vybraní žáci oboru Lesní mechanizátor vydávají do oblasti krásných křivoklátských lesů, kde se na půdě Střední lesnické školy a Středního odborného učiliště Křivoklát Písky setkávají mladí evropští dřevorubci, aby se zúčastnili soutěžní přehlídky žáků v práci s motorovou pilou.
Zobrazit informační kanál RSS