Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Kraj vyhlásil veřejnou sbírku na pomoc silně slabozraké dívce

​​Karlovarský kraj vyhlašuje veřejnou sbírku na nákup osobního automobilu pro rodiče zdravotně postižené Míši, kteří si jej z finančních důvodů nemohou dovolit. Díky němu se bude moci silně slabozraká dívka snadněji dostávat k lékaři, do školy či na kroužky.

Hejtmani a starostové nesouhlasí s rozšířením mýta

​Kra​je, města a obce nesouhlasí s rozšířením mýta na silnice I. třídy. Takové opatření by pouze přesunulo dopravu na silnice nižších tříd, tedy do měst a obcí. Samosprávy požadují změnu stávajícího tentru na výběr mýtného, který vypsalo ministerstvo dopravy. Z tendru chtějí vyjmout 900 km silnic I. třídy. Nejen o tomto problému se diskutovalo na jednání Asociace krajů ČR a Svazu měst a obcí ČR se zástupci vlády.

Tříkrálová sbírka hlásí rekordní výtěžek

​Koledníkům v kostýmech Kašpara, Melichara a Baltazara se na Karlovarsku letos podařilo vybrat rekordní sumu. Na vybudování terapeutické zahrady pro osoby s Alzheimerovou chorobou půjde celkem 228 231 korun, což je nejvíce za celou osmnáctiletou historii Tříkrálové sbírky.

Krajská knihovna nabízí čtenářům moderní samoobslužné zařízení

​Krajska knihovna v Karlových Varech Dvorech pořídila pro své čtenáře a návštěvníky nové samoobslužné zařízení SelfCheck. Stanice umožní čtenářům provádět bez asistence knihovníků výpůjčky knih a dokumentů pomocí čárových kódů a usnadní přístup ke čtenářskému kontu například pro prodloužení doby výpůjček.

Z programu přeshraniční spolupráce byly podpořeny další projekty

​V prosinci proběhlo v hornofalckém městě Rötz v pořadí již šesté zasedání Monitorovacího výboru Programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2014 – 2020. Jeho členové schválili podporu dvaceti projektům v celkové výši 15,1 milionů eur. Z Karlovarského kraje získalo dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj pět projektů.

Kraj vyplatí stipendia dalším vysokoškolákům

​Vysokoškolské stipendium dostane v aktuálním akademickém roce osmnáct nových studentů. Karlovarský kraj se tak snaží u mladých lidí vzbudit zájem o studium a zároveň je motivovat k tomu, aby po ukončení vysoké školy neodcházeli z našeho regionu.

Na Mattoni 1/2Maraton zbývá už jen polovina startovních čísel

​Je sice teprve leden, ale startovní pole 6. ročníku Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary už se rychle plní. Běžecký závod se v lázeňském městě uskuteční 19. května 2018 a letos přinese divácky atraktivnější trasu. Jeho součástí se také stane festival Sporťáček v Dvořákových sadech.


Hejtmanka Jana Vildumetzová bojuje za otevření pobočky vojenské školy už v letošním roce

​Karlovarský kraj podnikl všechny kroky k tomu, aby se v Sokolově od školního roku 2018/2019 mohla otevřít pobočka střední vojenské školy, kde by studovali budoucí specialisté vzdušných sil. Ministerstvo obrany nicméně ve své tiskové zprávě včera informovalo, že se se zahájením studia v tomto roce nepočítá.

​Chebské muzeum má novou ředitelku

​Rada Karlovarského kraje na svém prvním letošním zasedání jmenovala do čela Muzea Cheb Martinu Kulovou. Řízení příspěvkové organizace se ujala 9. ledna a nahradila tak bývalého ředitele Zbyňka Černého, který zemřel nečekaně vloni v listopadu po krátké těžké nemoci.

Karlovarský kraj se představí na veletrzích v Brně

​Správnou inspiraci pro letošní dovolenou v tuzemsku můžete najít už od čtvrtka 18. do neděle 21. ledna na brněnském výstavišti, kde se uskuteční veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR. V největší národní prezentaci nebude chybět nabídka cestovních kanceláří a agentur i jednotlivých regionů.

​Kraj vyhlásí dotační programy v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu

​V první polovině února vyhlásí Karlovarský kraj dotační programy v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Díky nim lidé budou moci zrekonstruovat památkově chráněné objekty, uspořádat kulturní či společenskou akci, vydat nějakou zajímavou publikaci nebo propagovat místo, které rozhodně stojí za navštívení.

Nominujte nejlepšího sportovce Karlovarského kraje roku 2017

​Karlovarský kraj každoročně oceňuje sportovce, trenéry a sportovní legendy, kteří dosáhli mimořádných úspěchů či se zasloužili o rozvoj sportu v našem regionu. Nominace do ankety „Sportovec Karlovarského kraje 2017“ mohou zasílat všechny sportovní subjekty nejpozději do 9. února.

​Do ulic Karlových Varů se vydala koledovat netradiční družina

​Začátek ledna patří již tradičně Tříkrálové sbírce, díky níž se daří pomáhat lidem, kteří to nejvíce potřebují. Tisíce dobrovolníků v kostýmech Kašpara, Melichara a Baltazara prochází městy, aby do zapečetěných pokladniček vybrali co nejvíce peněz. V ulicích Karlových Varů dnes mohli obyvatelé potkat i netradiční družinu v čele s hejtmankou Janou Vildumetzovou, náměstkem primátora Jiřím Klsákem a plzeňským biskupem Tomášem Holubem.

Zítra budou lidé volit svého prezidenta

​Občany České republiky čeká historicky druhá přímá volba prezidenta. Nebuďte proto lhostejní k dění v naší zemi a přijďte i vy podpořit svého kandidáta. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin. Hlasovací lístky by již měli mít všichni voliči ve svých schránkách. V případě, že jste je nedostali, můžete si je vyzvednout přímo ve volební místnosti.

Školní statek v Chebu začne letos s výstavbou nových dílen

​Stávající dílny, které již neodpovídají současným potřebám a výšce moderních strojů, nahradí v budoucnu nové. Rada Karlovarského kraje na svém pondělním zasedání schválila přípravu zadávacího řízení na veřejnou zakázku. Školní statek a krajské středisko ekologické výchovy Cheb chce zahájit stavební práce na jaře tohoto roku.
Zobrazit informační kanál RSS