Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

​Díla karlovarských umělců budou k vidění v Sokolově

​Začátkem příštího měsíce bude v Kostele svatého Antonína Paduánského v Sokolově slavnostně zahájena výstava s lehce podmanivým názvem „Vary v Sokolově“. Jedná se o žánrově svěží prezentaci sedmi současných umělců z karlovarského regionu. Vernisáž proběhne v působivém prostoru klášterního areálu v pondělí 3. února v 17:30 hodin. Akce se koná za podpory Karlovarského kraje.

Dotace v oblasti životního prostředí nabídne kraj i letos

​Celkem 8 programů, v rámci kterých lze čerpat finance z krajského rozpočtu v oblasti životního prostředí a environmentální výchovy, vyhlásil pro letošní rok Karlovarský kraj. Zcela nově budou moci žadatelé získat peníze i na preventivní opatření proti suchu, zadržení vody v krajině a péči o zeleň. Mezi dotačními programy nechybí oblíbené příspěvky na podporu včelařství, na budování vodovodů a kanalizací v obcích, na likvidaci invazních rostlin či snížení výskytu prasete divokého.

Kraj zve obce na seminář k soutěži Vesnice roku

​Motivační seminář pro obce, které uvažují o účasti v soutěži Vesnice roku, připravuje Karlovarský kraj. Akce se uskuteční 17. března 2020 od 9 hodin v Kulturním domě v Hazlově. Obec se loni stala držitelem Zlaté stuhy pro vítěze krajského kola. Zájemci o seminář se mohou přihlásit do 31. ledna.


Olympiáda dětí a mládeže byla plná skvělých sportovních výkonů

​Medaile jsou rozdány, včerejším závěrečným ceremoniálem skončily Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji. Jedné z nejprestižnějších sportovních událostí v historii regionu se účastnilo 14 výprav z jednotlivých krajů a hlavního města Prahy, které vyslaly celkem 1340 sportovců. Mladí olympionici z našeho kraje dosáhli významného úspěchu a získali 24 medailí. V bodovém pořadí krajů obhájil prvenství Liberecký kraj, Karlovarský skončil v tvrdé konkurenci devátý.

Hejtman ocenil děti, které si umí poradit s nástrahami internetu

​Na krajském úřadě dnes proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů soutěžních kvízů v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Cílem tohoto jedinečného projektu, který je výsledkem iniciativy Asociace krajů ČR, je upozornit veřejnost, zejména pak děti, na skrytá nebezpečí spojená s užíváním internetu a informovat je o možnostech prevence a pomoci. Ceny výhercům předal hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.

Do čela Institutu lázeňství a balneologie byla jmenována Kristýna Matějů

​Institut lázeňství a balneologie, který je jedinou veřejně výzkumnou institucí na území našeho regionu, povede Kristýna Matějů. Z pěti uchazečů byla ve výběrovém řízení na ředitele vybrána jako nejúspěšnější absolventka přírodovědecké i lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Donedávna působila v Muzeu Karlovy Vary, kde měla na starosti mimo jiné i přípravu nové stále expozice oceněné prestižní cenou Gloria Musaealis.

Našim olympionikům se včera dařilo v běhu na lyžích i ve skicrossu

​Třetí soutěžní olympijský den byl pro sportovce Karlovarského kraje opět úspěšný. V běhu na lyžích - 3 km volnou technikou, starší žákyně - získala stříbro Viktorie Pátková a bronz Aneta Bauerová, obě LK Slovan Karlovy Vary. Další medaili si na své konto připsal zlatý Marek Štěrba z LK Slovan Karlovy Vary v lyžařském orientačním běhu (chlapci 16) a zlatou v akrobatickém lyžování přidala i skicrossařka Nella Trinerová v kategorii mladší dívky z TJ Jiskra Nejdek. Stříbro vybojovala Nela Apolínová ze SKI KLUB Karlovy Vary ve stejné disciplíně.

Blíží se uzávěrka přihlášek do soutěže Zlatý erb

​Obce, města i regiony mohou opět soutěžit o nejlepší webové stránky a elektronické služby. Populární soutěž Zlatý erb, kterou pořádá spolek Český zavináč ve spolupráci s jednotlivými kraji, se  letos koná již po dvaadvacáté. Přihlášky lze odevzdávat až do pátku 31. ledna do 14 hodin. Na vítěze krajského kola čekají hodnotné ceny a postup do celostátního finále, včetně volného vstupu na konferenci ISSS v Hradci Králové.

Druhý den Olympiády dětí a mládeže byl pro kraj opět úspěšný

​Mrazivé a následně příjemně slunečné počasí bylo kulisou druhého závodního dne Olympiády dětí a mládeže. Do série medailí pro Karlovarský kraj přidali zlato karatistka Kateřina Štecová i Martin Eliáš a nejcennější kov vybojovala také krasobruslařka Thea Reichmacherová či šachista Jakub Kůsa. Podařilo se nám zazářit i na sněhu, na stříbro dosáhla běžkyně na lyžích Viktorie Pátková. Bronzové medaile přidali karatisté Barbora Kerbelová, Lucy Hrdličková, Václav Lugert a snowboardcrossař Štěpán Hlaváček. A činila se i družstva mladších a starších karatistů, která získala každé po bronzové medaili.

Kraj hledá kreativce, kteří podpoří rozvoj firem v regionu

​Karlovarský kraj chystá rozšíření současného dotačního titulu Inovační vouchery o Kreativní vouchery, které mají za cíl podpořit růst firem prostřednictvím vylepšení designu jejich produktů nebo způsobu prezentace. S tímto úkolem by jim měla pomoci nově připravovaná Galerii kreativců. Pakliže jste z našeho regionu a podnikáte ve tvorbě grafiky, textů, videí či například interiérového designu, rozhodně se do ní přihlaste. Registraci je nutné provést do 24. ledna.

Olympiáda dětí a mládeže zná jména prvních vítězů

​Po nedělním slavnostním zahájení vstoupily Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže do svého prvního soutěžního dne. Souboje o branky, body a vteřiny se rozhořely v osmi sportech od Chebu až po Klínovec a umoudřilo se i počasí, které závodníkům nadělilo tolik potřebné sněhové vločky. Pro náš kraj získali bronzové medaile karatisté Kateřina Štecová a Karel Benda a stříbro přidal v lyžařském orientačním běhu Marek Štěrba.

​Kraj se prezentoval na veletrzích v Brně

​Každoročně se výstavní haly BVV otevírají v lednu pro veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR. Mezi vystavovateli nechyběl tradičně ani Karlovarský kraj. Destinační agentura představila návštěvníkům nabídku sportovních a volnočasových aktivit, lázeňských pobytů, kulturních akcí a tipů na výlety za historickými a přírodními památkami napříč celým regionem. Úspěch oslavily i Léčebné lázně Jáchymov, které získaly jednu z udělovaných cen.

​Tříkrálová sbírka hlásí rekordní výtěžek

​Během letošního ročníku Tříkrálové sbírky se podařilo vybrat rekordní částku. Koledníci na Karlovarsku vysbírali celkem 269 924 korun, což je nejvíce za celou dvacetiletou historii sbírky. Peníze budou použity na úhradu části nákladů spojených s provozem Týdenního stacionáře pro osoby s Alzheimerovou chorobou v Karlových Varech.

V Karlovarském kraji dnes začaly Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže

​Zahajovacím ceremoniálem v karlovarské KV Areně dnes odstartovala Olympiáda dětí a mládeže 2020. Na plochu nastoupilo 14 výprav sportovců jednotlivých krajů a hlavního města Prahy vedených vlajkonoši – slavnými regionálními sportovci, hejtmany a dalšími zástupci krajů. Zúčastnili se i starostové a představitelé měst a obcí. 

Kraj nabídl pomocnou ruku při přesunu klientů z Domova ve Vejprtech

​Komentář hejtmana Karlovarského kraje Petra Kubise k spolupráci našeho kraje při poskytnutí zázemí klientům z Domova pro osoby se zdravotním postižením ve Vejprtech, který dnes zachvátil požár.


Zobrazit informační kanál RSS