Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Kraj kvůli očkování 3. dávkou otevře očkovací místo v Chodově a znovu zprovozní asistenční linku

​Kvůli zahájení přeočkování posilující 3. dávkou vakcíny proti COVID-19 a snazší dostupnosti očkovací látky od výrobce Moderna, kterou byla v minulosti očkována většina zájemců v chodovském očkovacím místě, bude od středy 27. října 2021 opět otevřeno očkovací místo v Chodově, v Galerii U Vavřince, Staroměstská 39. Dočasný provoz očkovacího místa bude plně personálně zajišťovat Karlovarská krajská nemocnice. Očkování 3. dávkou budou moci zájemci absolvovat pouze po předchozí registraci.

22.10.2021    >> celý článek >>

Karlovarský kraj ocenil nejúspěšnější žáky

 Do Kláštera premonstrátů v Teplé se opět vrátil slavnostní ceremoniál, při kterém byli oceněni žáci základních a středních škol z regionu za svou snahu a úsilí v soutěžích celonárodní i nadnárodní úrovně. V letošním roce se konalo předávání cen i za předešlý školní rok.
22.10.2021    >> celý článek >>

Karlovarská agentura rozvoje podnikání připravila další z inovačních workshopů

​Karlovarská agentura rozvoje podnikání (KARP) připravila další ze série podzimních inovačních workshopů, tentokrát se zaměří na téma „3D tisk a možnosti jeho využití v praxi“. Workshop je určen pro začátečníky i pokročilé tiskaře a je zdarma.
22.10.2021    >> celý článek >>

Lávka přes řeku Ohři získala zvláštní Cenu svazu měst a obcí v soutěži Stavba roku 2021

​Letošní ročník prestižní soutěžní přehlídky Stavba roku 2021 vyvrcholil předáním cen nejúspěšnějším stavbám. Ty nejlepší vybrala odborná porota složená ze zástupců vypisovatelů soutěže, architektů a inženýrů. V Betlémské kapli bylo předáno 10 titulů Stavba roku 2021, 25 zvláštních cen, 2 Ceny veřejnosti a titul pro stavbu v zahraničí. Ve 29. ročníku přehlídky se ve velmi silné konkurenci neztratil ani favorit Karlovarského kraje -  visutá lávka přes řeku Ohři ve Svatošských skalách.
21.10.2021    >> celý článek >>

Karlovarský kraj schválil vyhlášení zadávacího řízení na realizaci projektu výstavby výjezdové základny zdravotnické záchranné služby v Lubech

Rada Karlovarského kraje schválila realizaci výběrového řízení veřejné zakázky na zhotovení projektové dokumentace projektu „Výstavba výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje v Lubech – zhotovení projektové dokumentace, výkon inženýrské činnosti a autorského dozoru projektanta“.        
21.10.2021    >> celý článek >>

Nejdek, Stráž nad Ohří, Velichov. Zástupci kraje pokračují v cestách do obcí

Výjezd hejtmana Petra Kulhánka a krajského radního Víta Hromádka do obcí našeho regionu tentokrát začal v Nejdku. Podle starostky Ludmily Vocelkové město trápí to, že se v některých panelových domech lidé začínají odpojovat od centrálního vytápění, byť pro ně ve výsledku cena tepla nebude výhodná. Mluvilo se také o tom, že město bude muset postupně opravit chátrající opěrné zdi na silnici Karlovarská, Závodu míru a Kraslická. 

21.10.2021    >> celý článek >>

Vydejte se na zámek Valeč na přednášku o savcích

3. ročník cyklu přírodovědných přednášek a exkurzí s názvem  „Valeč – brána Doupova“ přináší další z aktivit, která se tentokrát tematicky zaměří na drobné zemní savce žijící v zámeckém parku a jeho okolí. Přednášejícím bude Jan Matějů, který je kurátorem přírodovědných sbírek Muzea Karlovy Vary a zároveň autorem monografie Doupovské hory.
20.10.2021    >> celý článek >>

Medaile za zásluhy o bezpečnost převzalo téměř 20 lidí z našeho kraje

V pondělí 18. října 2021 se v Becherově vile v Karlových Varech uskutečnil slavnostní ceremoniál předání krajských vyznamenání za zásluhy o bezpečnost. Medaile převzali z rukou hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka a armádního generála ve výslužbě Petra Pavla občané z našeho regionu, kteří v uplynulém období vykonali mimořádné činy a zasloužili se o záchranu zdraví i životů ostatních.

19.10.2021    >> celý článek >>

Další příběh o úspěšném podnikání v Karlovarském kraji představí majitelku ekologického květinářství

Karlovarská agentura rozvoje podnikání představuje v rámci kampaně Žijeme regionem příběhy úspěšných podnikatelů, kteří svou činnost provozují na území Karlovarkého kraje. V pořadu Náš host Českého rozhlasu KV se tak budou moci posluchači seznámit s příběhem Nikoly Floriánové, jež je majitelkou ekologického květinářství Něžná pivoňka. Za svou práci získala ocenění Moneta Živnostník roku 2021 Karlovarského kraje a Srdcař 2021.

19.10.2021    >> celý článek >>

Krajské listy představují v říjnu čtenářům svou novou podobu

Říjnové číslo Krajských listů se poprvé ukáže svým čtenářům v moderním časopisovém formátu a nabídne nové rubriky, seriál o transformaci, neboli přeměně kraje, či rozhovor s osobností. Čtenáři, kteří o to projevili zájem, dostanou nové Krajské listy do schránek, k mání ale budou i v obcích, knihovnách po celém regionu a v domovech pro seniory. 

19.10.2021    >> celý článek >>

Krajská knihovna vyhlašuje soutěž pro třídní kolektivy „Vybuduj si svůj depozitář“

​Krajská knihovna Karlovy Vary se může pyšnit novým depozitářem, který rozšířil prostorové kapacity knihovny a kde vznikly moderní skladovací plochy pro archivaci povinných výtisků knih a dalších tiskovin. Právě nový depozitář se stal také inspirací pro vyhlášení výtvarné soutěže „Vybuduj si svůj depozitář“.
18.10.2021    >> celý článek >>

Další krajské technické školy navážou užší spolupráci se SUAS GROUP

​Nabídku spolupráce jednoho z největších zaměstnavatelů v regionu, společnosti Sokolovská uhelná a její sesterské firmy SUAS GROUP, využijí další krajské technické školy. Kromě ISŠTE Sokolov se tak do společných aktivit zapojí Střední průmyslová škola Ostrov, Střední odborná škola stavební Karlovy Vary a Integrovaná střední škola v Chebu.

18.10.2021    >> celý článek >>

Poznejte 75 hlavních měst světa v sokolovském zámku

Sokolovské muzeum přichystalo ve spolupráci s Městským domem kultury Sokolov přednášku na téma „Letem světem aneb 75 hlavních měst světa“. Přednášejícím bude fotograf a diplomat ve výslužbě Marcel Čintalan.
18.10.2021    >> celý článek >>

Užijte si barvy podzimu v Mariánských Lázních

​Ldé, kteří mají rádi barvy, jimiž podzim barví listy na stromech,  budou mít jedinečnou příležitost užít si opravdový svátek v lázeňském městě. V neděli 17. října se návštěvníci města i jeho obyvatelé budou moci zúčastnit komentované prohlídky "Barevný stromový podzim v Mariánských Lázních", kterou připravil Jaroslav Michálek při příležitosti oslav Dne stromů.
15.10.2021    >> celý článek >>

Milovníci literatury a mluveného slova jsou zváni na festival autorského čtení a slam poetry do Lokte

​Městská knihovna Loket bude hostit festival autorského čtení a slam poetry s názvem, na kterém se představí soudobí spisovatelé a ti nejlepší slameři České republiky.
15.10.2021    >> celý článek >>
Zobrazit informační kanál RSS