Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

K testování obvatel na onemocnění COVID-19 získal kraj další 2 tisíce odběrových setů. Lidé s příznaky by neměli váhat s telefonátem lékaři či hygienikům

​Karlovarský kraj dostal o víkendu 2 tisíce odběrových setů od státu. Předsedu Ústředního krizového štábu Romana Prymulu o dodávku požádal hejtman Petr Kubis. Kraj jimi zásobí odběrové místo v Karlových Varech, dvě odběrové skupiny a je připraven otevřít další odběrová místa v Chebu a v Sokolově. Na nákazu koronavirem je třeba otestovat co nejvíce lidí v našem regionu.

Anekdota z bečovského zámku rozveselí smutnou mysl

​Ačkoliv je zahájení nové návštěvnické sezony prozatím na všech památkách v regionu až do odvolání odloženo, zaměstnanci bečovského hradu a zámku se i nadále věnují naplno své práci a chystají se na návrat prvních turistů.  Kromě toho společně s originálním vydavatelstvím Ivana Rillicha a s oblíbeným českým karikaturistou Zdeňkem Hofmanem připravili speciální kreslenou anekdotu pro tyto nelehké dny. S humorem jde přeci  všechno líp.

Linkové autobusy v kraji přecházejí na prázdninový provoz

​Dalš​í opatření, které má bránit šíření koronavirové nákazy, realizuje ve veřejné linkové dopravě Karlovarský kraj. Jedná se o dočasné zavedení tzv. prázninového provozu. Opatření na území republiky vstupuje v platnost ve čtvrtek 26. března 2020 a navazuje na vládní zákaz účasti žáků a studentů ve vzdělávání. Kraj zároveň doporučil městům a obcím směrovat stejný pokyn k dopravcům, se kterými mají uzavřenou smlouvu.

Pomozte Muzeu Cheb zdokumentovat každodenní život v těchto nelehkých chvílích

​Ani Muzeum Cheb v době pandemie koronaviru nezahálí. Kromě toho, že se jeho šikovné zaměstnankyně zapojily do šití roušek a vytvořily spolu s Bagueterií Špalíček na náměstí rouškovník, plní i dokumentační funkci. Hledá proto fotografy, kteří by za dodržování platných nařízení zachytili, jak obyvatelé Chebska v době karantény žijí.

​Milovníci Egypta nepřijdou o výstavu, na kterou se těšili

​Chystali jste se na výstavu „Mezi Prahou a Káhirou“, která měla být k vidění v Muzeu Karlovy Vary u příležitosti 100 let české egyptologie? Je vám líto, že si jí nemůžete kvůli koronavirové pandemii prohlédnout? Pak nezoufejte. Výstavu můžete navštívit online prostřednictvím webových stránek a facebooku muzea.

V sedmi výdejních místech si zdravotníci přebírají ochranné prostředky

​Od pondělí 23. března 2020 si zdravotníci přebírají v sedmi výdejních místech po celém kraji ochranné prostředky, které Karlovarský kraj obdržel od státu. Další ochranné prostředky si v těchto dnech vyzvednou také pracovníci lázeňské léčebně rehabilitační péče a dopravních zdravotních služeb.


Karlovarský kraj na další posily z Armády ČR spoléhat nemůže, i přesto zostří opatření pro pendlery

Karlovarský kraj chce rozšířit opatření, která by účinněji bránila rozšíření nákazy koronavirem prostřednictvím pendlerů denně překračujících hranice s Německem. Hejtman Petr Kubis také apeloval dopisem na předsedu Ústředního krizového štábu Romana Prymulu, aby vedení státu rozhodlo o neprodleném uzavření hraničního přechodu do SRN na Božím Daru. Omezilo by se tak riziko nákazy, a hasiči, policisté i celníci by mohli soustředit své síly na zbývající přechody Pomezí nad Ohří a Vojtanov.
​​

​Kraj se domluvil na zřízení krizové oční ambulance

​Občany, kteří se nyní potýkají s akutními očními obtížemi, nově ošetří od pondělí 23. března zdravotníci v krizové oftalmologické ambulanci v nemocnici v Karlových Varech. Dohodlo se na tom vedení Karlovarského kraje s Očním centrem SOMICH.

V areálu karlovarské nemocnice dnes začalo fungovat odběrové místo. K odběru vezme jen lidi určené hygienikem

​V Karlových Varech dnes zahájilo činnost odběrové místo, kde se budou provádět ve spolupráci zdravotníků Karlovarské krajské nemocnice a Hasičského záchranného sboru testy na nákazu koronavirem. K nástupu na testování budou vyzývat občany pracovníci Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje. Test neprovedou zdravotníci nikomu dalšímu, kdo nebude zanesen do databáze hygieniků.

Hejtman aktivoval školy, které budou pečovat o děti zdravotníků či bezpečnostních složek

​Celkem 9 školských zařízení na území Karlovarského kraje bude zajišťovat péči o děti zaměstnanců bezpečnostních sborů, obecní policie, zdravotníků, zaměstnanců orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníků ozbrojených sil. Vyplynulo to z rozhodnutí hejtmana Karlovarského kraje Petra Kubise, které vydal na základě krizového opatření Vlády ČR.

Mimořádnou dodávku respirátorů dostaly také nemocnice v Sokolově a v Ostrově

​Karlovarský kraj dnes poslal do nemocnic v Sokolově a v Ostrově mimořádnou dodávku dalších respirátorů v celkovém počtu 1 tisíc kusů. Další zásilku ochranných pomůcek kraj očekává během středy 18. března 2020. 


Hejtman Petr Kubis vydal nařízení pro veřejnou dopravu v Karlovarském kraji

​V souvislosti se šířením nákazy koronavirem musí dopravci ve veřejné linkové i železniční dopravě od 17. března 2020 zavést opatření, která podle platné legislativy stanovuje nařízení hejtmana Karlovarského kraje Petra Kubise. Opatření platí pro 6 autobusových dopravců a dva na železnici, tedy všechny společnosti, které zajišťují hromadnou přepravu osob na území našeho regionu.

Zástupci nemocnic s vedením kraje jednali o zásobování ochrannými prostředky

​Vedení Karlovarské krajské nemocnice a nemocnice v Sokolově dnes jednalo s představiteli Karlovarského kraje o dodávkách respirátorů a dalších ochranných prostředků. Respirátory od Ministerstva zdravotnictví ČR převzali na krajském úřadě zástupci karlovarské nemocnice a Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje. Část respirátorů půjde do sokolovské nemocnice. Zásobeny budou také lékařské pohotovostní služby v Karlových Varech, v Nemocnici Sokolov, v Chebu a v Mariánských Lázních.

Karlovarský kraj dostal první dodávku respirátorů od státu

​V sobotu 14. března 2020 obdržel Karlovarský kraj první dodávku celkem 3276 kusů respirátorů typu FFP2 a FFP3 od Ministerstva zdravotnictví ČR. Z rozhodnutí státu jsou tyto ochranné pomůcky určeny výhradně pro Karlovarskou krajskou nemocnici a pro Zdravotnickou záchrannou službu Karlovarského kraje. Vedení kraje rozhodlo, že ze svých zásob dále uvolní 1320 kusů respirátorů pro praktické lékaře v celém regionu, po 100 kusech získají příspěvkové organizace kraje v oblasti sociálních služeb a terénní pečovatelské služby. Dalších 230 kusů pak kraj rozdělí mezi zařízení následné lůžkové péče (LDN). V rezervě kraje zůstane 500 kusů respirátorů.

Krizový štáb Karlovarského kraje řešil kontrolu hranic i respirátory

V Karlovarském kraji zůstal od půlnoci z 13. na 14. března 2020 v provozu jen hraniční přechod v Pomezí nad Ohři, částečně pak přechod ve Vojtanově. Cestovat do ČR a do rizikových oblastí ale mohou jen ti lidé, na které se vztahují výjimky stanovené usnesením vlády. Ostatních 11 přechodů zůstane pro cestující z i do republiky uzavřeno. Kraj také obdrží první dodávku respirátorů ze zásob ministerstva zdravotnictví. Občanům kraj nabízí novou informační linku a posílí odběrovou skupinu zdravotníků a záchranky. Na jednání krizového štábu se na tom shodl hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis se zástupci složek Integrovaného záchranného systému, s krajskými hygieniky i celníky.
​​
Zobrazit informační kanál RSS