Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

​Absolvent Střední školy živnostenské Sokolov zazářil v soutěži

​Střední škola živnostenská Sokolov slaví velký úspěch. V soutěži o nejlepší samostatné odborné práce, kterou každoročně vyhlašuje Národní ústav pro vzdělávání společně s Hospodářskou komorou ČR, zazářil jako jediný z kraje její absolvent Jan Matula. V oboru číšník získal za práci na téma „Kdo zdravě žije, vyhrává - Paleo strava“ skvělé 2. místo.
21.10.2019    >> celý článek >>

Kyselka slaví úspěch, v celostátní soutěži obsadila třetí příčku

​Na začátku října byly v prostorách Valdštejnského paláce slavnostně vyhlášeny výsledky celostátní soutěže Zelená stuha České republiky 2019, která si klade za cíl ocenit dobrou praxi obcí v oblasti péče o přírodní a kulturní hodnoty veřejného prostoru a krajiny. Mezi oceněnými nechyběl ani zástupce Karlovarského kraje. Skvělého úspěchu dosáhla obec Kyselka, jež si ze soutěže odnesla třetí místo.
18.10.2019    >> celý článek >>

​S nominacemi na Zdravotníka Karlovarského kraje 2019 neotálejte

​Máte ve svém okolí lékaře, sestřičku či jiného zdravotnického pracovníka, kterému byste chtěli poděkovat za jeho záslužnou a namáhavou práci? Pak není jednodušší způsob, než jej nominovat do ankety „Zdravotník Karlovarského kraje 2019“. Do uzávěrky přihlášek zbývají už jen pouhé tři dny.
18.10.2019    >> celý článek >>

​Oblíbený spisovatel Michal Viewegh se stal tváří literárního festivalu

​Již zítra startuje česko-německý festival „Literární Františkovy Lázně“. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavý program, ve kterém nebudou chybět setkání se spisovateli, autogramiády, křty knih, česko-německá čtení, výstavy a hudební vystoupení. Pod záštitou hejtmanky Karlovarského kraje Jany Mračkové Vildumetzové vyjede na trať mezi Chebem a Hofem opět Happeningový vlak.
16.10.2019    >> celý článek >>

Přístroje z nemocnice pomohou při výuce budoucích sestřiček

​Již ve školních lavicích se mohou studentky Střední zdravotnické školy a vyšší odborné zdravotnické školy Karlovy Vary seznámit s plně funkční medicinskou technikou. Karlovarská nemocnice darovala škole moderní inkubátor z novorozenecké jednotky intenzivní péče, monitor životních funkcí a pumpu na dávkování léků.
16.10.2019    >> celý článek >>

​Kraj začne brzy se stavbou nové lávky ve Svatošských skalách

​Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila realizaci zadávacího řízení na dodavatele visuté lávky přes řeku Ohři ve Svatošských skalách. Ta by měla ulevit stávajícímu dřevěnému mostu, který je v nevyhovujícím stavu. Využívat jí budou nejenom cyklisté, ale v případě potřeby také složky integrovaného záchranného systému. Stavba má být hotova do konce příštího roku.
16.10.2019    >> celý článek >>

Karlovarský kraj ocenil nejúspěšnější žáky a školy

​Zástupci Karlovarského kraje tradičně poděkovali žákům základních, středních i uměleckých škol našeho regionu za jejich výsledky v  domácích a zahraničních soutěžích uplynulého školního roku. Z rukou krajského radního Jaroslava Bradáče převzali diplomy a dárkové šeky během slavnostního ceremoniálu v Galerii umění Karlovy Vary.

15.10.2019    >> celý článek >>

Zájemci o pěstounskou péči jsou zváni na informační setkání

​Karlovarský kraj stále trápí nedostatek dlouhodobých pěstounů. Každoročně se jimi stane pouze několik rodin, přičemž dětí, které čekají v dětských domovech, jsou stovky. Pakliže přemýšlíte o tom, že byste jim chtěli pomoci, nenechte si ujít informační setkání, kde se dozvíte veškeré podrobnosti o pěstounské péči.
14.10.2019    >> celý článek >>

Koncert Big Bandu Gustava Broma pomůže Světlušce

​Slavný rozhlasový Big Band Gustava Broma zahraje ve středu 23. října 2019 od 19:30 hodin v Grandhotelu Ambassador Národní dům v Karlových Varech. Výtěžek z koncertu bude věnován Světlušce, projektu Nadačního fondu českého rozhlasu. Záštitu nad akcí převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová a primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová.
14.10.2019    >> celý článek >>

Blíží se Den za obnovu lesa, přijďte si zasadit strom

​Chcete pomoci přírodě? Pak se zapojte do akce Den za obnovu lesa, kterou pořádají Lesy ČR v sobotu 19. října. V lesním komplexu v prostoru mezi golfovým hřištěm a letištěm v Karlových Varech si kromě výsadby sazenic můžete vyzkoušet i lesnické dovednosti a setkat se známými osobnostmi. Svoji účast přislíbil prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Jiří Bartoška, sportovní střelec Jan Kůrka či skokan na lyžích Rudolf Höhnl.
14.10.2019    >> celý článek >>

​Karlovarské muzeum zve na Sopečný den

​Nenechte si ujít Sopečný den, který se uskuteční již tuto sobotu 12. října od 14 hodin v Muzeu Karlovy Vary. Program se skládá ze dvou částí, a sice z komentované prohlídky aktuální výstavy a z přednášky s nevšedními pokusy. Nejenom děti si budou moci vyzkoušet vytvořit vlastní „sopečnou erupci“.
11.10.2019    >> celý článek >>

100 dní do olympiády dětí a mládeže v našem kraji. Novinky a zajímavosti najdete na olympijském webu a sociálních sítích

​Už za 100 dní začínají Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji. Ve dnech 19. - 24. ledna 2020 poměří síly sportovci ve věku 10 - 16 let ve skiareálech a dalších sportovištích v regionu. Přípravy olympiády jsou v plném proudu, potřebné informace postupně najdou sportovci a fanoušci na internetových stránkách olympiády, na Facebooku, Instagramu a dalších sociálních sítích.

11.10.2019    >> celý článek >>

Krajský krizový štáb cvičil zásah při úniku chemikálie v Sokolově

​Únik kapalného propylenu z poškozené cisterny v sokolovské společnosti Synthomer se stal tématem dnešního cvičení Krizového štábu Karlovarského kraje. Cílem cvičení bylo především zajistit místo havárie, ochránit zaměstnance i obyvatele v blízkém okolí a prověřit součinnost krizového štábu i města Sokolov.

10.10.2019    >> celý článek >>

Oslavte „30 let svobody“ společně s krajem

​Karlovarský kraj pořádá každoročně akce, které se pojí s významnými historickými událostmi nebo osobnostmi. Ani letos tomu nebude jinak. V listopadu to bude přesně 30 let od chvíle, kdy studenti vyšli z pražského Albertova demonstrovat na Národní třídu. Brutální zákrok proti nim tehdy odstartoval vlnu odporu, jež vyústila v sametovou revoluci a následný pád komunistického režimu. Pojďte společně s námi oslavit „30 let svobody“.

Semináře pomohou seniorům prověřit znalosti dopravních předpisů

​Senioři z našeho kraje starší 55 let, kteří jsou aktivními řidiči a dalšími účastníky silničního provozu, mohou navštívit odborné semináře, na nichž si procvičí své znalosti dopravních předpisů a řidičské schopnosti pod dohledem odborníků. Akce se uskuteční v Mariánských Lázních, v Sokolově a v Karlových Varech. Vstup je zdarma.

Zobrazit informační kanál RSS