Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Zástupci kraje pokračují v jednání o zajištění veterinární ambulance 24/7 v Karlovarském kraji

Na základě prosincového jednání zástupců Karlovarského kraje, člena rady Víta Hromádko a člena výboru pro regionální rozvoj Alberta Tošovského, které bylo zaměřeno na témata zajištění veterinární ambulance 24/7 na území Karlovarského kaje, se uskutečnilo jednání s ředitelkou Krajské veterinární správy Márií Slepičkovou a předsedkyní okresního sdružení Komory veterinárních lékařů Evou Tichou.

Destinační agentura Krušnohoří oficiálně zahájila svou činnosti

​V prostorách Krajského úřadu Karlovarského kraje byl dnes uveden do funkce nový ředitel Destinační agentury Krušnohoří Štěpán Javůrek. Destinační agentura tímto aktem oficiálně zahájila svou plnohodnotnou činnost, které předcházelo několik měsíců intenzívních příprav, během kterých se podařilo připravit a schválit dlouhodobý plán činnosti a také celou agenturu personálně zabezpečit. Destinační agentura se tak od 1. února naplno pustila do práce.

Kraj bude pokračovat v přípravě Chráněné krajinné oblasti Krušné hory

​Kdysi opomíjená oblast Krušnohoří, která se postupně stává vyhledávanou turistickou destinací i zajímavou lokalitou k bydlení, by se již brzy mohla dočkat potřebné ochrany. Pracovní skupina pro přípravu CHKO Krušné hory se shodla na tom, že nenašla zásadní překážky pro zahájení procesu vyhlašování CHKO a doporučuje samosprávě Karlovarského kraje iniciovat pokračování tohoto procesu směrem k Ministerstvu životního prostředí ČR.

Chebské muzeum slaví 150 let

​V minulém týdnu, konkrétně v pátek 27. ledna, tomu bylo přesně 150 let, kdy rada města svým rozhodnutím založila Muzeum města Chebu. Své návštěvníky pak přivítalo o rok později, a to 15. května 1874. U příležitosti tohoto významného výročí si muzeum pro návštěvníky a příznivce připravilo několik akcí, které se budou průběžně konat během následujících dvou let.

V Bruselu proběhla panelová diskuse věnovaná transformaci regionu

​Na půdě Stálého zastoupení ČR při EU se 1. února uskutečnila panelová diskuse, během níž se hovořilo o strategických projektech a další záměrech, které by se měly realizovat na území regionu v rámci jeho postupné transformace na ekonomicky a sociálně vyspělejší území. Akci uspořádalo Stálé zastoupení ČR při EU ve spolupráci s Karlovarským krajem.

Na krajském úřadě se konal workshop s názvem "Karlovarští expati"

​Spolek KultiVary ve spolupráci s politologem Dominikem Jandlem a odborem kanceláře hejtmana Karlovarského kraje připravil na půdě krajského úřadu workshop s názvem „Karlovarští expati“. Cílem workshopu bylo společně se zamyslet, jak zvrátit negativní trend migrace obyvatel Karlovarského kraje z pohledu práce, vzdělávání, komunikace a na základě dat zhodnotit aktuální situaci.

Krajští hasiči získají dotaci na věcné vybavení i na prováděné zásahy

​Rada Karlovarského kraje schválila individuální dotaci Hasičskému záchrannému sboru Karlovarského kraje na rok 2023 ve výši 5,9 milionu korun. Prostředky jsou určeny na naplňování koncepce plošného pokrytí území našeho regionu jednotkami požární ochrany a na zkvalitnění jejich věcného vybavení.

Náborové příspěvky pomáhají do kraje přilákat nové zdravotníky

​Další nové lékaře, zdravotní sestřičky a ostatní zdravotnický personál se daří do našeho regionu získávat díky náborovým příspěvkům od Karlovarského kraje. Jen v uplynulém roce bylo uzavřeno na 23 smluv o poskytnutí podpory v celkové hodnotě 5,8 milionu korun.

Prožijte jarní prázdniny kreativně

​Pokud nebudete se svými dětmi trávit volný čas na horách, máme pro vás zajímavý tip na aktivity přímo ve městě. Navštívit můžete jednu z kreativních dílen, která se uskuteční v Interaktivní galerii Becherova vila.

Pochodeň uhasla. V jubilejním 20. ročníku ODM obsadil Karlovarský kraj celkové 7. místo

Přes sto sad medailí bylo rozdáno v rámci Olympiády dětí a mládeže. Od 22. do 26. ledna se města Hradec Králové, Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Nová Paka a Trutnov proměnila v olympijská střediska, která přivítala 1151 mladých talentů. Jubilejní 20. Olympiádu dětí a mládeže ovládl domácí Královéhradecký kraj. Karlovarský kraj obsadil 7. místo v celkovém pořadí krajů, a to se ziskem 21 medailí.

Oslavenkyni byste 103 let rozhodně netipovali

Paní Marta Henclová oslavila 103. narozeniny. Radního pro oblast sociálních věcí, který jí přijel gratulovat, vítala s velkým úsměvem na tváři a s velkou radostí. Potěšena byla také květinou a košem s dobrotami, které dostala jako dárek od Karlovarského kraje.

Cesty krajem vedly tentokrát do horských měst

Tradiční setkání zástupců kraje se starosty měst a obcí se uskutečnila také v Jáchymově a Božím Daru. K hejtmanovi Petru Kulhánkovi a radnímu Vítu Hromádkovi se tentokrát přidala i radní Oľga Haláková a náměstci hejtmana Karel Jakobec a Vojtěch Franta. Program jednání obsahoval body, které spadají právě do jejich gescí.   

Již potřetí se otevře „Kraj dokořán“

Den plný zábavných vzdělávacích aktivit, inspirativních přednášek a rozhovorů se zajímavými osobnostmi z Karlovarského kraje, představení budoucnosti v podobě e-mobility a nejnovějších trendů v oblasti udržitelnosti a chytrých energií – přesně tak bude vypadat 3. ročník akce Kraj dokořán, na které rozhodně nesmíte chybět.

Další medaile ze zimní Olympiády dětí a mládeže putují do kraje

​Ve znamení skvělých sportovních výsledků se nesly i další dny na zimní Olympiádě dětí a mládeže, která právě teď probíhá v Královéhradeckém kraji. Celkově má náš kraj na kontě už 18 cenných kovů a po třetím závodním dni se nachází na krásném 6. místě mezi všemi regiony.

Střední školy v regionu mohou navýšit maximální počty žáků ve třídách

​Ředitelé středních škol zřizovaných Karlovarským krajem budou moci nabízet v rámci přijímacího řízení nově až 32 volných míst v jednotlivých třídách. Rozhodlo o tom vedení kraje, které tak reagovalo na příchod silných ročníků i možný zvýšený zájem o studium ze strany žáků ukrajinské národnosti.
Zobrazit informační kanál RSS