Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Na krajském úřadě se konalo jednání se zástupci ministerstva školství o současné situaci v kraji

Na Krajském úřadě Karlovarského kraje se konalo setkání se zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky (MŠMT), v čele se stálým zástupcem náměstka ministra pro řízení sekce vzdělávání a mládeže Jaromírem Beranem. V rámci dvoudenního jednání byla prezentována současná situace v oblasti školství v regionu, popsány problémy a jejich možné řešení v rámci vládní strategie vzdělávací politiky do roku 2030.              

V Novém Drahově pokračuje 27. ročník Hrnčířského swingu

Prostory hrnčírny v Novém Drahově oživí podmanivé melodie skupiny Dixieland Messengers Praha. V rámci 27. ročníku letních koncertů v Novém Drahově vystoupí uznávaný a nejstarší český trombonista Václav Fiala se svými o generace mladšími spoluhráči.

Přijďte se bavit s Karlovarským krajem. Zveme malé i velké na "Kraj dokořán"

Den plný zábavy, hudby, her a dobrého jídla i pití – to je celodenní akce, kterou pod názvem „Kraj dokořán“ připravil Karlovarský kraj pro všechny návštěvníky na pátek 3. září 2021. Příchozím se otevřou budovy krajského úřadu v Karlových Varech – Dvorech, Závodní ulici, v areálu krajských institucí bude pro všechny připraven program plný tónů, vůní a emocí.

Soutěžte s krajem o lístky do festivalového kina

​​​Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary se po roční vynucené pauze opět vrací do lázeňského města. Pro 55. ročník této přehlídky českých i světových snímků připravil Karlovarský kraj soutěž o volné vstupenky na filmová představení. Pro jejich získání stačí pouze zaslat odpovědi na tři jednoduché otázky. Pokud budou vaše odpovědi správné, můžete se radovat z výhry a vyrazit se svými nejbližšími do kina. Soutěž probíhá od 23. 7. do 8. 8. 2021.

 

Lávka přes řeku Ohři ve Svatošských skalách se uchází o titul Stavba roku

Po úspěšné účasti projektu Lávka přes řeku Ohři ve Svatošských skalách v soutěži Stavby Karlovarského kraje se tento projekt uchází o titul i v celorepublikové soutěži Stavba roku 2021. Pokud jej chcete podpořit, můžete tak učinit prostřednictvím internetového hlasování.

Loket zve fanoušky motocrossu na závody Mistrovství světa 2021

Milovníci motocrossu jásají, protože o víkendu se v Lokti koná jeden z nejprestižnějších závodů Mistrovství světa MXGP 2021. Na start se postaví třídy MXGP a MX2. Kromě těchto dvou hlavních klání se bude konat ještě vložený závod a o vavříny zabojují také ženy ve vlastním závodě.

Přijďte se pobavit do Galerie umění na večer se Sandrou Pogodovou

V Galerii umění Karlovy Vary se představí herečka, zpěvačka, moderátorka a spisovatelka Sandra Pogodová se svou knihou – Hoď se do pogody . V rámci pořadu plného vtipných povídek a vzpomínek zazpívá také řadu známých slavných melodií.

Celkem 11 strategických projektů z našeho kraje má šanci získat peníze z Fondu spravedlivé transformace

Regionální stálá konference Karlovarského kraje odsouhlasila výběr 11 projektů z území regionu, které mohou dosáhnout na finance z EU v rámci Operačního programu Spravedlivá transformace. Projekty posuzovali mimo pracovní skupiny také externí hodnotitelé, kteří proces hodnocení uzavřeli panelovou diskusí expertů za účasti zástupců dotčených ministerstev včetně řídícího orgánu Ministerstva životního prostředí ČR.

Karlovarský kraj chystá rekonstrukci jedné z budov krajského úřadu

Rada Karlovarského kraje schválila investiční záměr rekonstrukce budovy B Krajského úřadu Karlovarského kraje. Opravy jsou nutné z důvodů nevyhovujícího technického stavu, hygienických standardů a technických norem. Záměr obsahuje zpracování stavebně technického průzkumu, energetické studie a zároveň definuje všechny možnosti automatizace a chytrá řešení budovy.

Hejtman Karlovarského kraje se zúčastnil návštěvy výkonného místopředsedy Evropské komise a jednání souvisejících s transformací regionu

Hejtman Karlovarského kraje se zúčastnil dvoudenní návštěvy výkonného místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse v Praze a Ostravě. Na programu byla jednání zaměřená na Karlovarský, Ústecký a Moravskoslezský kraj a na jejich transformaci v souvislosti s útlumem těžby uhlí.  Pro Karlovarský kraj je pro období 2021 – 2026 vyčleněno z Fondu spravedlivé transformace (FST) 6,3 miliard korun. Tyto prostředky mají pomoci regionu s jeho transformací po ukončení těžby uhlí.

Poznejte tradiční řemesla na historickém jarmarku na hradě Seeberg

​V Poustce na hradě Seeberg se v sobotu 17. 7. 2021 uskuteční Historický jarmark za časů Jiřího z Poděbrad. Jedná se o trh tradičních výrobků a řemesel s doprovodným programem v podání Plzeňského Landfrýdu plný autentické středověké zábavy.

V Nebanicích startuje tradiční Světový pohár spřežení

Jezdecký oddíl TJ Agro Cheb pořádá Světový pohár spřežení v Nebanicích. Soutěž je rozdělena do čtyř kategorií, kterých se zúčastní posádky ze 14 zemí světa. V průběhu čtyř dnů se uskuteční drezurní zkouška, maraton a parkur.

Tereza z Davle vystavuje v Galerii 4

Chebská galerie fotografie G4 představí výstavu fotografií Terezy z Davle z cyklu Neue Mädchen. V tomto fotografickém cyklu je možné nalézt prvky a přístupy, které jsou pro práci autorky typické. Ať už jde o originální autorské vidění, ženské téma nebo technická kritéria snímků - analog, černobílé snímky bez retuší. Základ stále tvoří práce s neškolenými ženami a dívkami. Poprvé ale také fotografovala s profesionálními modelkami.

Zkrácení doby podání druhé dávky vakcíny zrychlí očkování v Karlovarském kraji

Ministerstvo zdravotnictví oznámilo zkrácení doby podání druhé dávky vakcíny od Pfizet/BioNTech ze 42 na 21 dní. Zkrácení intervalu mezi oběma dávkami očkování bude aplikováno na nově podané první dávky, a to pouze u těch od 15. 7. 2021.    

Krajská knihovna Karlovy Vary dočasně uzavírá čítárnu

Čtenáři Krajské knihovny Karlovy Vary, kteří využívají služeb čítárny, musí počítat s omezením jejího provozu. V době od 13. do 23. července totiž proběhne plánovaná výměna koberců.
Zobrazit informační kanál RSS