Úvodní strana > Krajské listy

Aktuality z kraje

Karlovarský kraj zmodernizuje úsek silnice druhé třídy na trase Brložec – Lažany

Karlovarský kraj zmodernizuje silnici II/207 v úseku Brložec – Lažany. Projekt řeší kompletní přeložku stávajících serpentin, díky které dojde k jejich částečnému vyrovnání a zbezpečnění. Stavba zahrnuje modernizaci a novostavbu komunikace v celkové délce téměř sedmi set metrů.

Krajská anketa Senior roku vstupuje do 4. ročníku

​I letos chce Karlovarský kraj ukázat, že v našem regionu žije celá řada činorodých seniorů, kteří pomáhají lidem ve svém okolí a mají spoustu zájmů a aktivit. Proto vyhlásil další ročník krajské ankety Senior roku. Návrhy na ocenění může veřejnost zasílat prostřednictvím on-line formuláře umístěného na webu kraje od 3. července až do 15. srpna 2020.

O titul „Dobrota Karlovarského kraje“ se letos utkalo 14 výrobců z regionu

Čtvrtý ročník soutěže „Dobrota Karlovarského kraje“ zná své vítěze. Komise hodnotitelů vybrala 15 nejlepších výrobků v pěti kategoriích. O zisk značky letos usilovalo 14 výrobců se 43 zemědělskými a potravinářským výrobky.

Kraj slaví, v novém školním roce se otevře vojenská škola v Sokolově

​Tříleté úsilí vedení Karlovarského kraje o otevření pobočky Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany Moravská Třebová v Sokolově se úspěšně završilo. Zatím 19 uchazečů o studium uspělo v 1. kole přijímacího řízení a další ještě mohou přibýt po 2. kole. Vojenská škola tak v prostorách ISŠTE Sokolov otevře od školního roku 2020/2021 jednu třídu 1. ročníku oboru Strojírenství. 

Ceny za zvládnutí koronavirové krize převzali zdravotníci i složky IZS

​Karlovarský kraj uspořádal slavnostní ceremoniál pro představitele týmů, které se podílely na opatřeních v rámci pandemické situace v regionu. Členové vedení kraje v prostorách karlovarského divadla předali pamětní medaile za zásluhy o bezpečnost a děkovné listy zástupcům zdravotníků, policistů, hasičů a dalších složek IZS Karlovarského kraje i osobnostem, jež se zasloužily o řešení koronavirové krize..

Praxe pro studenty Aplikované chemie v Synthomeru

Střední škola keramická a sklářská Karlovy Vary uzavřela smlouvu se společností Synthomer Sokolov o zajištění praktických cvičení pro studenty, a to pro následující dva školní roky.Díky této úzké spolupráci mezi lídrem v chemickém průmyslu a karlovarskou střední školou získá Karlovarský kraj, a především středoškolští studenti, jedinečnou možnost poznat chemickou výrobu zblízka.

Závodiště bude hostit Cenu Karlovarského kraje v dostizích

​Milovníci dostihového závodění si přijdou na své v neděli 5. 7., kdy se na závodišti v Karlových Varech koná Cena Karlovarského kraje.

Kraj pokračuje v řešení bezpečnosti na území regionu

​Karlovarský kraj se intenzivně zabývá otázkou bezpečnosti na svém území. Z toho důvodu nechal provést nejen k aktualizaci bezpečnostních plánů, ale z dotace udělené ministerstvem vnitra také pořídil mobilní zábrany k využití na veřejných akcích s vysokou návštěvností. 


Silnice k budoucí komerční zóně na Podkrušnohorské výsypce je hotova

 Karlovarský kraj dokončil výstavbu dopravního napojení na komerční zónu v Podkrušnohorské výsypce na Sokolovsku. Jedná se o silnici, která povede také k chystanému vývojovému a testovacímu centru automobilky BMW Group. Projekt vedla Krajská správa a údržba silnic, práce realizovala stavební společnost STRABAG.

Výstava připomene zlatý věk české kinematografie

​Vydejte se společně s námi na cestu do historie a navštivte výstavu s názvem „Hvězdy stříbrného plátna". Jak dává napovědět její podtitul „Sláva – úspěchy – skandály – pády nejznámějších filmových a divadelních herců a hereček“, čeká vás jistě zajímavá podívaná. Vernisáž se uskuteční ve středu 1. července od 17 hodin v budově Muzea Karlovy Vary na Nové Louce.

Do kraje půjdou "ekofinance" na další 2 projekty

​V Karlovarském kraji se budou realizovat další dva projekty na zahlazení škod vzniklých těžbou hnědého uhlí. Jedná se o revitalizaci vodní nádrže v Novém Sedle a o přípravu území pro výstavbu rodinných domků v Starém Sedle. Na svém 49. zasedání to schválila a doporučila meziresortní komise řešení ekologických škod jmenovaná vládou ČR.

Vlak naděje zaveze cestující do Lokte a Nové Role

​Ačkoliv se letos nekoná Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, cestující rozhodně nepřijdou o oblíbený Festivalový vlak. Ten vypraví České dráhy za podpory Karlovarského kraje ve dnech 4. až 8. července pod novým názvem Vlak naděje. Čeká vás nejenom nevšední prohlídka města Loket s programem pro děti, ale také návštěva porcelánky Thun v Nové Roli s možností odekorování vlastního výrobku.

Kraj výrazně uspoří i v provozu krajského úřadu

​Propad daňových příjmů, který kvůli opatřením souvisejícím s pandemií COVID – 19 postihl celou ČR, řešil Karlovarský kraj už v předstihu. Na dofinancování propadu se rozhodl použít finance z přebytku hospodaření za rok 2019. Další úspory kraj samozřejmě hledal v provozu krajského úřadu.​


Západočeská univerzita rozšiřuje aktivity v Karlovarském kraji

​Působení fakult Západočeské univerzity (ZČU) v Karlovarském kraji se v akademickém roce 2020/21 rozšíří. Klíčový podíl na tom má finanční podpora Karlovarského kraje a města Cheb. Kromě Fakulty ekonomické, která nabízí nový studijní program Marketingové řízení, bude v Chebu působit i Fakulta pedagogická, která svým programem pro učitele 1. stupně základních škol chce pomoci řešit problém nedostatku kvalifikovaných učitelů. Jejím cílem je otevřít v Chebu svoji stálou pobočku. 

O situaci v lázeňství jednali v kraji členové vlády

​​​Situace v cestovním ruchu a lázeňství po koronavirové pandemii a možnosti pomoci těmto sektorům ze strany státu byly hlavním tématem dnešní návštěvy premiéra Andreje Babiše v Karlových Varech. Předsedu vlády doprovodili do krajského města vicepremiér Karel Havlíček a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Společně s představiteli města byli ke společnému jednání přizváni významní aktéři z oblasti lázeňství, cestovního ruchu a služeb. Nechybělo ani vedení kraje v čele s hejtmanem Petrem Kubisem.​

Zobrazit informační kanál RSS