Archív krajských listů

Jakou cenu má bezpečí, ukáže festival Jeden svět

Jeden svět
​„Cena bezpečí“ – tak zní téma letošního ročníku festivalu Jeden svět. Ten každoročně přináší do kin desítky dokumentárních filmů o lidských právech a jejich porušování. Letos reaguje na současnou situaci ve světě, ať už na válku na Ukrajině, energetickou krizi, nebo na změny klimatu. První z akcí se uskuteční již tento pátek 3. března v karlovarském kině Drahomíra. Těšit se můžete na film nominovaný na Oscara „Dům z třísek“.

ZČU a Karlovarský kraj chtějí zajistit stabilní financování vysokoškolského vzdělávání v regionu

Systematicky vyřešit otázku financování vysokoškolského vzdělávání v Karlovarském kraji – to je v současné době stěžejní úkol, který si na společném setkání vytyčili rektor Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) Miroslav Holeček, budoucí rektor ZČU Miroslav Lávička a hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Karlovarský kraj připravil návrh revitalizace areálu u Svatošských skal, seznámí s ním veřejnost

​Karlovarský kraj plánuje zatraktivnění prostoru volnočasového areálu u Svatošských skal. Postupně by místo mohlo nabídnout sportovně rekreační vyžití a zázemí pro rodiny s dětmi, sportovní kluby a další návštěvníky. Důraz bude kladen na udržitelný rozvoj prostoru. Současně by se měla zlepšit dostupnost areálu zejména pro pěší a cyklisty. Připravena je přednáška, kde se s návrhem bude moci seznámit široká veřejnost.

Výstava fotografií v chebské Galerii 4 ukazuje současný život na Ukrajině

Charkov
​Je tomu už rok, co vypukla válka na Ukrajině. Silná svědectví o strádání obyčejných lidí, stejně tak i o statečném boji za svobodu a nezlomné naději, která je trvale přítomná v těch nejtěžších okamžicích, přinášejí snímky předních ukrajinských fotografů, jež jsou nyní k vidění v chebské Galerii 4. Výstavu s názvem „Bojují i za nás“ si zde můžete prohlédnout až do 16. dubna.

Zástupci kraje se sešli se starosty Žlutic, Bochova a Stružné

Další z pravidelných pracovních setkání hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka a radního pro rozvoj venkova Víta Hromádko se starosty se tentokrát uskutečnila ve Žluticích, Bochově a Stružné.

​Kraj pokračuje v modernizaci výjezdových základen záchranky

Výjezdová základna
​Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání schválila smlouvu o vzájemné spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Karlovarského kraje na přípravě a realizaci projektu výstavby výjezdové základny v Lubech. Ta ovšem není jediným místem v regionu, které se dočká modernizace. Další na řadu by mělo přijít stanoviště v Teplé.

Přijďte se seznámit s úspěšnými projekty v oblasti obnovy památek

Doubrava
​Pod záštitou radní pro oblast kultury a památkové péče Oľgy Halákové a ředitelky územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Lokti Romany Riegerové se dnes v Krajské knihovně Karlovy Vary uskuteční konference Péče o památky a krajinu v Karlovarském kraji. Smyslem setkání je prezentovat veřejnosti ukázky příkladné péče o kulturní dědictví našeho regionu a představit vybrané realizované projekty včetně jejich iniciátorů. Akce startuje v 9 hodin.

​Jak se hýbou zemské kry na Sokolovsku, přiblíží přednáška

Sokolov
​Nejenom pro zájemce o geologii, ale i pro všechny, kteří rádi chodí do přírody, je připravena přednáška, na níž zve Muzeum Sokolov. Oblíbený geolog a místní patriot Petr Rojík se pokusí lidskými slovy na obrázcích a konkrétních příkladech ukázat, jak se tektonické napětí v geologické přítomnosti promítá do pohybů zemských ker a mineralizačních procesů. Akce se uskuteční již tento čtvrtek 23. února v zimní zahradě sokolovského zámku od 17 hodin.

​Krajští radní jednali s náměstkem ministra pro místní rozvoj

Jednání
​Náměstek ministra pro místní rozvoj Radim Sršeň zavítal na krajský úřad, kde společně s hejtmanem Karlovarského kraje Petrem Kulhánkem a radními Patrikem Pizingerem, Vítem Hromádkem a Robertem Pisárem hovořil o tématech regionálního rozvoje. Řešila se nejenom problematika dotací a financování projektů, ale také konkrétní oblasti, do kterých by měla být podpora v našem kraji směřována, jako je podpora bydlení nebo například obnova opěrných zdí.

Rozhlas už vysílá sto let, výročí připomene beseda i výstava

Jak se dělá rozhlas – tak zní název akce, kterou připravil Český rozhlas Karlovy Vary pro příznivce mluveného slova. Beseda zároveň odstartuje měsíční výstavu historických i moderních radiopřijímačů.
1 - 10 Next