Archív krajských listů

Prožijte jarní prázdniny kreativně

Kreativní dílna
​Pokud nebudete se svými dětmi trávit volný čas na horách, máme pro vás zajímavý tip na aktivity přímo ve městě. Navštívit můžete jednu z kreativních dílen, která se uskuteční v Interaktivní galerii Becherova vila.

Pochodeň uhasla. V jubilejním 20. ročníku ODM obsadil Karlovarský kraj celkové 7. místo

Přes sto sad medailí bylo rozdáno v rámci Olympiády dětí a mládeže. Od 22. do 26. ledna se města Hradec Králové, Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Nová Paka a Trutnov proměnila v olympijská střediska, která přivítala 1151 mladých talentů. Jubilejní 20. Olympiádu dětí a mládeže ovládl domácí Královéhradecký kraj. Karlovarský kraj obsadil 7. místo v celkovém pořadí krajů, a to se ziskem 21 medailí.

Oslavenkyni byste 103 let rozhodně netipovali

Paní Marta Henclová oslavila 103. narozeniny. Radního pro oblast sociálních věcí, který jí přijel gratulovat, vítala s velkým úsměvem na tváři a s velkou radostí. Potěšena byla také květinou a košem s dobrotami, které dostala jako dárek od Karlovarského kraje.

Cesty krajem vedly tentokrát do horských měst

Tradiční setkání zástupců kraje se starosty měst a obcí se uskutečnila také v Jáchymově a Božím Daru. K hejtmanovi Petru Kulhánkovi a radnímu Vítu Hromádkovi se tentokrát přidala i radní Oľga Haláková a náměstci hejtmana Karel Jakobec a Vojtěch Franta. Program jednání obsahoval body, které spadají právě do jejich gescí.   

Již potřetí se otevře „Kraj dokořán“

Den plný zábavných vzdělávacích aktivit, inspirativních přednášek a rozhovorů se zajímavými osobnostmi z Karlovarského kraje, představení budoucnosti v podobě e-mobility a nejnovějších trendů v oblasti udržitelnosti a chytrých energií – přesně tak bude vypadat 3. ročník akce Kraj dokořán, na které rozhodně nesmíte chybět.

Další medaile ze zimní Olympiády dětí a mládeže putují do kraje

Samuel Fejgl
​Ve znamení skvělých sportovních výsledků se nesly i další dny na zimní Olympiádě dětí a mládeže, která právě teď probíhá v Královéhradeckém kraji. Celkově má náš kraj na kontě už 18 cenných kovů a po třetím závodním dni se nachází na krásném 6. místě mezi všemi regiony.

Střední školy v regionu mohou navýšit maximální počty žáků ve třídách

Studenti
​Ředitelé středních škol zřizovaných Karlovarským krajem budou moci nabízet v rámci přijímacího řízení nově až 32 volných míst v jednotlivých třídách. Rozhodlo o tom vedení kraje, které tak reagovalo na příchod silných ročníků i možný zvýšený zájem o studium ze strany žáků ukrajinské národnosti.

Mladí sportovci z Karlovarského kraje slaví na olympiádě úspěch

Lukáš Štěrba
​Karlovarský kraj má po prvním dni zimní Olympiády dětí a mládeže na kontě již pět bronzových medailí. Dvě z nich získali v biatlonovém sprintu na 4 kilometry Šimon Chalupa a Kryštof Beníšek. Další cenné kovy přidali z krasobruslení Tereza Havránková a z orientačního běhu Lukáš Štěrba. Pátý bronz pak patří Samueli Fejglovi, kterému se zadařilo ve snowboardovém paralelním obřím slalomu.

V Hradci Králové debatovali zástupci státu, krajů a sportovních organizací

Krasobruslařka
​Konference na podporu sportování mládeže znovu otevřela témata, jak by měla vypadat vzájemná spolupráce státu a krajů v oblasti sportu. V den zahájení zimní Olympiády dětí a mládeže, která potrvá v Královéhradeckém kraji do 26. ledna, ji uspořádal Český olympijský výbor, místní hejtmanství a společnost ČEPS. Na akci nechyběl ani hejtman našeho kraje Petr Kulhánek.

Nedostatek řidičů může ohrožovat obslužnost regionu

​Aktuálně chybí v Karlovarském kraji stovky profesionálních řidičů. Tématem se dlouhodobě zabývá také Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje (KHK KK), která nyní iniciovala jednání s představiteli kraje a zástupci středních škol a regionálních dopravců. Řešením je podle nich motivace studentů k dřívějšímu získání průkazů profesní způsobilosti, propagace profese, ale i možné snížení věkové hranice pro řízení vozů hromadné dopravy.
1 - 10 Next