Archív krajských listů

Kraj bude apelovat na stát kvůli plánům ohledně silnice do Ústeckého kraje a směrem k hranici s Bavorskem

Silnice Stráž nad Ohří
​​Karlovarský kraj se obrátí na Ministerstvo dopravy ČR (MD ČR) s požadavkem, aby v plánech na přeložku silnice I/13 ve směru od Ostrova do Klášterce nad Ohří počítalo s vedením této komunikace výhradně ve čtyřpruhu. V technickoekonomické studii z roku 2022, kterou MD ČR nechává zpracovat, se zvažuje i střídavý třípruh. V současné době se studie nachází v etapě vyhodnocování připomínek obcí a dotčených orgánů.    

Výstava připomene 150. výročí založené "keramky"

​ Výstava s názvem "Výtvarní umělci na keramické škole (1945 – 1995) " se uskuteční u příležitosti 150. výročí založení původní keramické školy, dnes Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské Karlovy Vary.

Žáci chebských středních škol se zúčastnili besedy se známými osobnostmi

​Žáci chebského gymnázia a Svobodné chebské školy se zúčastnili v pražském hotelu Esplanade besedy se šesti známými českými osobnostmi. Beseda zahrnovala rozhovor s osobnostmi, autogramiádu a focení.

Kraj připravil pro občany přehledný a srozumitelný rozklikávací rozpočet

Peníze
Karlovarský kraj nově nabízí občanům možnost seznámit se detailně s jeho rozpočtovým hospodařením formou takzvaného rozklikávacího rozpočtu. Zájemci tak budou moci díky této aplikaci pohodlně získávat pravidelné údaje o vývoji rozpočtu kraje v průběhu kalendářního roku. 

Má vlast míří do Karlových Varů, Ostrova a Sokolova

Vltava, Vyšehrad, Šárka, Z českých luhů a hájů, Tábor a Blaník – symfonické básně, které pod názvem Má vlast složil zakladatel české národní hudby Bedřich Smetana, si budou moci poslechnout milovníci vážné hudby v Karlových Varech, Ostrově a Sokolově. Právě do těchto měst zavítá Karlovarský symfonický orchestr a Mou vlast již tradičně uvede u příležitosti státního svátku.    

Blíží se 56. ročník Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka

V Alžbětiných lázních se konala tisková konference k 56. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka, která se uskuteční v termínu 4. – 11. listopadu 2022. Ředitel soutěže Alois Ježek představil program týdenní soutěže a jednotlivé kategorie, v nichž se bude ucházet o vítězství 87 pěvců ze 17 zemí světa.

Státní hrad a zámek Bečov prodlužuje návštěvnickou sezónu

Skvělou zprávou pro zájemce o historii a výletníky, kteří se chtějí ještě v letošním roce vydat na prohlídku Státního hradu a zámku Bečov, je nepochybně prodloužení návštěvnické sezóny.

Karlovarský kraj pomůže dalším obcím se zařízením ordinací pro praktické lékaře a zubaře

Karlovarský kraj přispěje dalším městům v regionu na úpravy a vybavení ordinací pro praktické lékaře a zubaře. Dotace v celkové hodnotě 3 miliony korun bude rozdělena mezi města: Teplá, Bochov, Nová Role a Mariánské Lázně. Jedná se o podporu z krajské dotace, která má do regionu přilákat další lékaře.    

Základním a mateřským školám v Karlovarském kraji bude pomáhat nový metodický tým

Hejtman s ministrem školství
​Nadměrná administrativa, řešení ekonomiky provozu či legislativní změny v současnosti zatěžují ředitele především základních a mateřských škol a berou jim čas na kvalitní pedagogickou práci. Pomoci vedení těchto škol by měl už brzy nový metodický tým, který nabídne školám v regionu své odborné služby. Podpisem memoranda o spolupráci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Karlovarského kraje při realizaci takzvaného „středního článku podpory“ to potvrdil ministr školství Vladimír Balaš a hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.​

Nezisková organizace Czechitas nabízí zdarma vzdělávací kurzy pro zaměstnance

Digitální dovednosti jsou v dnešní době již neodmyslitelnou součástí pracovního prostředí mnoha zaměstnanců. Nezisková organizace Czechitas proto nyní nabízí vzdělávání zaměstnanců v podobě kurzů, které se zaměří na témata: bezpečné používání počítače, vyhledávání na internetu, tvorba grafických materiálů nebo práce s online nástroji.
1 - 10 Next