Archív krajských listů

Karlovarský folklorní festival přináší do muzea výstavu a odpoledne s lidovou hudbou

27. ročník Karlovarského folklorního festivalu již klepe na dveře a právě s touto kulturní akcí s mezinárodní účastí je spojen také doprovodný program. Jedna z jeho částí bude k vidění v Muzeu Karlovy Vary.

Od srpna loňského roku navštívili zástupci kraje přes 70 obcí

Na pracovní výjezdy do měst a obcí Karlovarského kraje míří od srpna 2021 hejtman Petr Kulhánek a krajský radní pro rozvoj venkova a zemědělství Vít Hromádko. Do současnosti navštívili přes 70 obcí, v nichž se starosty řešili téměř 200 různých požadavků a podnětů. Nejčastěji se týkaly oprav silnic, pokrytí kraje signálem mobilních operátorů a čerpání dotací.

Vydejte se za netopýry do dolu Jeroným, do Kynšperka a Osvinova

Netopýří noc je každoroční akcí, která nabízí zájemcům možnost sledovat netopýry v jejich přirozeném prostředí a dozvědět se zajímavosti o jejich životě. Na území Karlovarského kraje se noc věnovaná netopýrům odehraje na několika místech.

Karlovarský kraj rozdělí dotace na podporu terénních a ambulantních sociálních služeb

V rámci Programu pro poskytování dotací z rozpočtu Karlovarského kraje na investiční podporu terénních a ambulantních sociálních služeb rozdělí kraj žadatelům dotace ve výši téměř 1,5 milionu korun. Návrh na rozdělení schválila rada Karlovarského kraje na svém zasedání.         

Karlovarský kraj nechá zpevnit svah v problematickém úseku Cyklostezky Ohře

Rada Karlovarského kraje schválila přípravu realizace zakázky s názvem Náprava eroze vodního toku řeky Ohře podél Cyklostezky Cheb – Sokolov u obce Vokov, která má zajistit zpevnění svahu zasaženého erozí. Z rozpočtu Karlovarského kraje bylo na tuto akci vyčleněno 2,5 milionu korun.

V Mariánských Lázních bude pokračovat vzdělávání cizinců

Odborný tým lektorů bývalého střediska Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy v Mariánských Lázních (ÚJOP) se rozhodl pokračovat v aktivitách výuky českého jazyka pro cizince i přesto, že vedení univerzity rozhodlo o ukončení činnosti tohoto pracoviště. Pedagogové založili Akademii Mariánské Lázně spadající pod Komunitní Rozvojový institut, která v podzimních měsících nabídne v první řadě speciální vzdělávací program pro ukrajinskou mládež, středoškoláky ve věku 15 – 18 let. Pokud to schválí krajští zastupitelé, vzdělávací program podpoří dotací Karlovarský kraj.

Zažijte netradiční vampýrské dobrodružství nebo hradozámeckou noc na hradě Loket

Pro milovníky tajemna, kteří se nezaleknou tmy a temných stínů, je na dnešní večer připraveno speciální Noční vampýrské dobrodružství na hradě Loket, a to v podobě netradičního představení Pouličního divadla Viktora Braunreitera.

Nemocnice Cheb má nový počítačový tomograf

​​V rámci přestavby chebské nemocnice dochází také k modernizaci a obnově přístrojového vybavení. Radiologické oddělení má nyní k dispozici nový počítačový tomograf (CT).

Blíží se termín pro podání žádostí o Kreativní vouchery Karlovarského kraje

​Kreativní vouchery jsou nástrojem, který slouží k podpoře regionální byznysu. A jak vlastně vouchery fungují? Místní firmy si mohou ke spolupráci vybírat z regionálních kreativců či marketingových firem. Malá nebo střední firma si objedná kreativní služby, např. tvorbu webových stránek nebo vývoj nové aplikace. Každý úspěšný žadatel má možnost získat dotaci až 100 000 Kč z rozpočtu Karlovarského kraje ještě před samotným zahájením realizace.

K nejoblíbenějším půjčovnám kol ČD Bike patří i ty v Karlovarském kraji

Cyklopůjčovna
​Při svých výletech po České republice lidé často využívají možnost půjčit si kolo. Svědčí o tom množství půjčených kol v půjčovnách Českých drah ČD Bike. Mezi tři nejvyužívanější půjčovny patří dvě z Karlovarského kraje, a sice ta na karlovarském dolním nádraží a ve Františkových Lázních. ​ Od začátku letošního roku do konce července si kolo vypůjčilo už 3,5 tisíce lidí, stoupá také zájem o elektrokola nebo koloběžky.​

1 - 10 Next