Archív krajských listů

Karlovarský kraj vyšle na Olympiádu dětí a mládeže více než dvě stovky sportovců

Olympiáda dětí a mládeže
Výprava 223 sportovců z Karlovarského kraje pojede reprezentovat náš region na Hry X. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2022 v Olomouckém kraji. Spolu s nimi se na velkolepou akci, která se uskuteční ve dnech 26. června 2022 – 1. července 2022, vydá 45 trenérů a 3 vedoucí výpravy.​Velkolepá sportovní svátek, který je prestižní událostí pro mladé sportovce, nabídne boje o medaile v celkem 20 sportech.

Výstava ukáže, jak děti vnímají nebezpečí digitální závislosti

​V Krajské knihovně Karlovy Vary se uskuteční výstava prací dětské výtvarné soutěže s názvem "Digitální závislosti pohledem dětí". Tu vyhlásil Odbor bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Karlovarského kraje.

Přijďte si vyrobit vonné pytlíčky do Becherovy vily

Becherova vila přichystala další ze série kreativních dílen pro širokou veřejnost. Tentokrát si účastníci vyrobí vonné pytlíčky.

O značku kvality Dobrota Karlovarského kraje bojovalo 58 produktů

Dobrota Karlovarského kraje
​V 6. ročníku soutěže "Dobrota Karlovarského kraje" se o prestižní značku kvality utkalo celkem 58 výrobků. Do pěti kategorií tyto produkty přihlásilo celkem 18 výrobců z našeho kraje, kteří splnili soutěžní podmínky.

Kraj ocenil účastníky literární soutěže na téma Náhradní láska

Vítěz literární soutěže
​Karlovarský kraj se dlouhodobě snaží zvýšit počet pěstounů v regionu, kteří by dokázali vytvořit domov a rodinné zázemí pro děti, jež nemohou z různých důvodů vyrůstat ve vlastní rodině. V rámci krajské kampaně „Staňte se pěstounem“ se proto jednou z aktivit stala literární soutěž pro studenty krajských středních škol. Sešlo se celkem 17 studentských literárních prací na téma „Náhradní láska“. Vítěznou práci do soutěže zaslal Jakub Jungwirth z 2. ročníku Obchodní akademie a Vyšší odborné školy cestovního ruchu Karlovy Vary.

Přijďte na Den národnostních menšin v Chebu

Folklor
Originální folklorní vystoupení,  vůni cizokrajných kuchyní i tradiční hudbu a zpěv nabídne 14. ročník Dne národnostních menšin, který se koná v sobotu 4. června 2022 od 10 do 19 hodin v areálu Krajinky v Chebu. Souběžně s touto akcí můžete zároveň na stejném místě navštívit Wine & food festival.

Akce ZUŠ Open se vrátila na Mlýnskou kolonádu

​Po dvou letech pandemických omezení se opět v lázeňském centru Karlových Varů představilo více než sto žáků základních uměleckých škol v rámci celostátního happeningu ZUŠ Open. Tradiční květnová přehlídka nabídla k poslechu taneční, filmovou a klasickou hudbu, dále také swing a několik tanečních vystoupení. Na zajištění programu se podílely ZUŠ z Karlových Varů, Nejdku a Ostrova. 

Žlutice, Štědrá, Pšov. Zástupci kraje se vydali na východ regionu

Zámek Štědrá
Se starosty a zastupiteli Žlutic, Štědré a Pšova se setkal hejtman Petr Kulhánek  a krajský radní Vít Hromádko na své další pracovní cestě do měst a obcí Karlovarského kraje. Společně jednali o zajištění zdravotní péče, opravách památek a silnic a o odpadovém hospodářství. 


Prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý navštívil Karlovarský kraj

Prezident Hospodářské komory
Prezident Hospodářské komory České republiky (HK ČR) Vladimír Dlouhý přijal pozvání představenstva Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje (KHK KK) k návštěvě kraje a setkání s podnikateli​.Drillfest 2022 přinese exhibiční vystoupení jednotek čestných stráží

​14. ročník mezinárodní přehlídky exhibičních vystoupení jednotek čestných stráží středoevropského a jihoevropského regionu s názvem DrillFest 2022 zavítá do Karlových Varů. V prostorech Mlýnské kolonády se představí vojáci z České republiky, Maďarska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska.
1 - 10 Next