Archív krajských listů

Namaluj své tajné místo v Karlovarském kraji a vyhraj hodnotné ceny

Pozvolna se blíží konec školního roku a žáky čekají již jen dva měsíce, než se opět vydají za prázdninovými zážitky. Ještě než ale děti školy opustí, připravil si pro ně hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek výtvarnou soutěž. O hodnotné ceny mohou soutěžit žáci základních škol z regionu, kteří namalují obrázek nebo vytvoří prostorovou práci na téma: Mé tajné místo v Karlovarském kraji.

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině bude sídlit od 1. května 2022 v depozitáři krajské knihovny

KACPU v depozitáři
Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU), které dosud sídlilo v multifunkční KV Areně v Karlových Varech, bude mít od 1. května 2022 nové působiště. V těchto dnech se ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Karlovarského kraje stěhuje do prostor v depozitáři Krajské knihovny Karlovy Vary (Závodní 404/84b, 360 06 Karlovy Vary – Dvory).​

Czechitas pomáhá budovat kariéru a poznávat svět IT technologií

Nezisková organizace Czechitas, zabývající se vzděláním digitálních dovedností zejména pro ženy a děti, připravila v průběhu dubna pro zájemce, které láká svět IT, bezplatnou online sérii „Poznej….“ - Poznej Datovou analýzu, Poznej Programování, Poznej Tvorbu webu, Poznej Testování. Na tyto poznávací akce naváží během května a června v offline podobě kurzy, jež se jednotlivými obory budou zabývat více do hloubky.

Cesty po kraji měly tentokrát cíl v Rotavě a Stříbrné

Setkání hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka a radního pro rozvoj venkova Víta Hromádka se starosty obcí regionu se tentokrát konala na Kraslicku. Společně navštívili Rotavu a Stříbrnou. Pozvání na jednání v Rotavě přijal také ředitel Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje Petr Macháček, neboť na programu jednání byl  bod týkající se činnosti policie a téma bezpečnosti ve městě.       

Vzpomínky pamětníků z Karlovarska ožijí díky audio reportážím studentů středních škol

Ve čtvrtek 28. dubna 2022 se v aule Prvního českého gymnázia v Karlových Varech uskuteční první část slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů. Dokumentaristický projekt, který již 7. rokem v našem kraji pořádá společnost Post Bellum, z. ú., dává možnost žákům a studentům nahlédnout do moderních dějin prostřednictvím příběhů konkrétních osobností, a zároveň se i něco nového naučit z dokumentaristického řemesla.

Informační leták pomůže lidem z Ukrajiny najít kvalitní pracovní uplatnění

Leták práce pro uprchlíky
​Karlovarsk​ý kraj se společností Člověk v tísni a Inovačním centrem INION vytvořily informační leták, který pomůže lidem z Ukrajiny najít kvalifikovanou práci a "nenaletět" pochybným pracovním nabídkám.

Na zvelebení zubní ordinace v Jáchymově půjde krajská dotace

Zubní ordinace
Vzhledem k nedostatku praktických lékařů pro dospělé, pro děti a dorost a zubařů v regionu vyhlásil v loňském roce Karlovarský kraj dotační program na podporu vzniku ordinací těchto lékařů. V termínu od 1. února 2022 mohly obce a města žádat o podporu, možnost získat finance využilo město Jáchymov.

Včelaři letos opět získají dotace od kraje

Dotace kraje pro včelaře
​Zvýšení počtu včelstev a zkvalitnění jejich chovu v regionu i v tomto roce tradičně podpoří Karlovarský kraj. Mezi včelaře rozdělí celkem 1,1 milionu korun. Rozhodla o tom Rada Karlovarského kraje na svém jednání 25. dubna 2022.

Historii rodu von Biron přiblíží přednáška Muzea Karlovy Vary

Muzeum Karlovy Vary srdečně zve všechny zájemce do svých prostor na Nové louce na přednášku s názvem "Vévodství Kuronské, knížectví Zaháňské a Karlovy Vary".

Karlovarský kraj podpoří jednotky sborů dobrovolných hasičů v regionu

Rada Karlovarského kraje schválila návrh rozdělení dotací na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí kraje pro rok 2022. Jedná se o částku ve výši 11,4 milionu korun.
1 - 10 Next