Archív krajských listů

Na aktivity v cestovním ruchu opět půjdou dotace od Karlovarského kraje

Dotace cestovní ruch
Karlovarský kraj i v příštím roce podpoří plánované aktivity v oblasti cestovního ruchu. Na dotace v krajském programu vyčlenil 2,3 milionu korun. Příjem žádostí začíná od 8. prosince 2021, 9.00 hodin, ukončen bude 15. prosince 2021 v 16.00 hodin.

Do konce ledna je možné se zapojit do soutěže o sv. Ludmile

​Stále je možné se zapojit do soutěže, kterou vyhlásil Karlovarský kraj spolu s Biskupstvím plzeňským, a to u příležitosti 1100 let od smrti sv. Ludmily. Určena je dětem a mládeži z Karlovarského kraje.

Chebští středoškoláci a vysokoškoláci darovali krev v rámci akce „Kýbl akademické krve“

Po dvouleté covidové pauze se studenti vrátili k dobrovolnému darování krve. V chebské transfúzní stanici Karlovarské krajské nemocnice se totiž uskutečnil již 54. Kýbl akademické krve, tradiční studentská akce Fakulty ekonomické Západočeské univerzity.

Vydejte se do Muzea Karlovy Vary na listopadovou pohádku

V rámci posledního dne, kdy bude možné zhlédnout v Muzeu Karlovy Vary výstavu „Loutky z ateliéru Václava Lokvence a divadla Antonína Neumayera“, jsou srdečně zváni malí i velcí návštěvníci na divadelní představení „Jak se jelínek s říjí opozdil“.

Kraj bude nově poskytovat náborové příspěvky i záchranářům

Karlovarský kraj rozšíří od příštího roku okruh zdravotníků, na které se při novém nástupu do práce vztahuje možnost získat velkorysý náborový příspěvek. Kromě budoucích primářů, lékařů a dalších profesí v nemocnicích jej budou moci od 1. ledna 2022 získat také nově nastupující lékaři Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje (ZZS KVK), zdravotničtí záchranáři, řidiči vozidla záchranky a operátoři zdravotnického operačního střediska ZZS KVK.

Vánoční stromek Naděje zazáří i na Krajském úřadě Karlovarského kraje

Vánoční strom
Karlovarský kraj se letos zapojil do charitativní vánoční akce organizované Interním oddělením Nemocnice Sokolov. Prostřednictvím vánočního stromku s přáníčky budou moci lidé pořídit dárky pro děti z dětských domovů. Vánoční stromek Naděje se rozsvítí od první adventní neděle 28. listopadu 2021 ve vestibulu budovy A krajského úřadu, seznam přání je k dispozici na krajských internetových stránkách.

Adventní koncerty České televize podpoří i Hospic Sv. Jiří

Tradiční předvánoční sbírka Adventních koncertů České televize, která se na obrazovkách objevuje již 30 let, letos opět podpoří čtyři charitativní projekty, mezi nimiž je i obecně prospěšná společnost Hospic Sv. Jiří.

Cesty krajem zavedly zástupce Karlovarského kraje do obcí Tři Sekery a Zádub-Závišín

Další z cest po kraji tentokrát zavedly hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka a radního pro rozvoj venkova a zemědělství Víta Hromádka do obcí Tři Sekery a Zádub-Závišín. Setkání se starosty opět přinesla řadu podnětů, kterými se zástupci kraje budou dále zabývat.  

Kotlíkové dotace budou pro domácnosti s nízkými příjmy dostupnější

Kotlíkové dotace
Karlovarský kraj připravuje na rok 2022 další projekt výměny nevyhovujících zdrojů tepla (kotlů) s ručním přikládáním nesplňujících emisní třídu 3, 4 nebo 5 (dle ČSN EN 303-5). Tentokrát budou dotace určeny pro nízkopříjmové domácnosti. Mezi žadatele bude možno rozdělit částku až do výše 300 milionů korun. Do konce ledna 2022 musí zájemci o dotaci vyslovit směrem ke krajskému úřadu tzv. předběžný zájem.

Den zdravého mozku a paměti se uskuteční online

Den zdravého mozku
Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace přesouvá Krajská knihovna Karlovy Vary odbornou konferenci s názvem „DEN ZDRAVÉHO MOZKU A PAMĚTI – mozek, paměť a řeč“ do online prostoru. ​

1 - 10 Next