Archív krajských listů

Kraj podporuje venkovské prodejny ze svého rozpočtu, do ministerského programu se zapojí po úpravě podmínek příští rok

Venkovská prodejna
​Na konci října 2021 byl ukončen příjem žádostí do dotačního programu Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) Obchůdek 2021+, který je zaměřen na podporu vesnických prodejen. MPO vzápětí zveřejnilo zprávu, že se do výzvy zapojilo 10 krajů. Karlovarský mezi nimi pro letošek není, a to hned z několika jasných důvodů.

Co pro Karlovarský kraj znamená transformace, představí slam poetry na své tour po školách a klubech v regionu

Karlovarský kraj připravil cyklus uměleckých vystoupení na téma transformace kraje, jež cíli především na mladou generaci, a to prostřednictvím slam poetry. Místní mistři poezie a mluveného slova navštíví základní a střední školy a vybrané kluby v regionu, kde vystoupí se svými texty na téma „Budoucnost kraje bez uhlí“.            

V Oloví, Kraslicích a Šindelové řešili zástupci kraje stav silnic a další témata

Hejtman v Oloví
​Do Oloví na svém dalším pracovním výjezdu zamířil hejtman Petr Kulhánek společně s krajským radním Vítem Hromádkem. Město trápí především stav některých silnic či ukončení činnosti praktického lékaře pro děti a dorost. Starosta Jiří Mikuláš diskutoval s představiteli kraje o kvalitě silnic ve správě kraje. Například v Krajkovské ulici dochází k zborcení okraje silnice, po které stéká voda do sklepů blízkých domů.

Pracovní veletrhy představí zaměstnavatele v kraji, nabídnou volné pracovní pozice i poradenství

Hledáte novou práci nebo uvažujete o změně pracovního místa? Pak by vám rozhodně nemělo uniknout, že  v průběhu měsíce listopadu pořádá Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje „Veletrhy pracovních příležitostí v Karlovarském kraji“, a  to v Sokolově, Chebu a Karlových Varech.

Smetanova Má vlast zazní v rámci oslav Dne vzniku samostatného československého státu

Karlovarský symfonický orchestr nabídne milovníkům klasické hudby v Horním Slavkově, Karlových Varech a Sokolově nejpopulárnější dílo českého hudebního romantismu – Má vlast Bedřicha Smetany.

Karlovarský kraj využije pro zadání veřejné zakázky ke koncertnímu sálu v Císařských lázních systém Design & Build

Rada Karlovarského kraje schválila výjimku z pravidel pro zadávání veřejných zakázek krajem, a to pro zakázku „Karlovy Vary, Císařské lázně – koncertní sál“. Pro zadání využije prvky tzv. Design & Build. Vybraná společnost tak zajistí vypracování projektové dokumentace a zároveň také výrobu a montáž vestavby koncertního sálu.

Poprvé zasedal Krajský parlament dětí a mládeže Karlovarského kraje

Studentský parlament
​Třicítka žáků základních a středních škol z celého regionu přijela na zahajovací zasedání Krajského parlamentu dětí a mládeže Karlovarského kraje. V zastupitelském sále krajského úřadu deklarovali svůj zájem mluvit o tom, jaké potřeby má mladá generace a o možnosti ovlivnit budoucí směřování regionu.

Karlovarský kraj podpoří výstavbu nové lávky ve Starém Sedle, stávající bude kvůli havarijnímu stavu od 1. listopadu uzavřena

Karlovarský kraj podpoří výstavbu nové lávky ve Starém Sedle. Ze svého rozpočtu vyčlenil částku 1,5 milionu korun. Lávka je v havarijním stavu a dle technické zprávy je nezbytně nutné nahradit ji novou. Stávající lávka proto bude od 1. listopadu zcela uzavřena.

Přijďte debatovat o budoucnosti Evropy do krajské knihovny

Generace (o) Evropě je název akce, kterou bude hostit Krajská knihovna Karlovy Vary. Debata, jež se tematicky zaměří na budoucnost Evropy, bude zároveň oslavou znovuotevření střediska Europe Direct v Karlovarském kraji.

Navštivte herní výstavu české stavebnice Seva v Muzeu Sokolov

Svět kostiček - XXL modely budov, zvířat, deskové a společenské hry, hlavolamy – to vše si mohou užít návštěvníci Muzea Sokolov. Právě tam totiž hostí výstavu s názvem Svět kostiček, aneb Seva – český fenomén. Pro hravé milovníky české stavebnice je připraveno několik herních zón.
1 - 10 Next