Archív krajských listů

Letiště Karlovy Vary nově nabízí zázemí pro údržbu dopravních letadel

Letadlo
 Ještě i letní sezónu krajského Letiště Karlovy Vary poznamenaly dopady koronavirové pandemie. Nemohly být obnoveny pravidelné linky, snížil se počet letů letecké školy F Air. Vedení letiště se proto snažilo najít způsob jak vylepšit svou finanční bilanci. Z toho důvodu zahájilo spolupráci se společností AviTechnics v segmentu údržby dopravních letadel. 

Na krajském úřadě se konalo setkání se zástupci Armády ČR, představili stav příprav na vybudování výcvikového střediska v Radošově

Po roce se opět sešli zástupci kraje, měst a Armády ČR, aby projednali současný stav a postup prací na vybudování nového výcvikového centra základní a odborné přípravy v Radošově, které bude součástí Vojenského újezdu Hradiště.

Už zítra bude lázeňským městům oficiálně předán certifikát k jejich zápisu na seznam UNESCO

Lázně
 Za účasti starostů a představitelů 11 evropských měst zapsaných v rámci společné nominace na seznam světového dědictví UNESCO, v přítomnosti velvyslanců jednotlivých zemí a zástupců Karlovarského kraje se v pátek 1. října 2021 uskuteční v Karlovarském městském divadle slavnostní večer spojený s předáním certifikátů o vstupu do UNESCA. Certifikát předá městům náměstek ministra kultury Vlády ČR Vlastislav Ouroda.

Karlovarský kraj přidá další milion korun na podporu ubytování na území regionu

Krajští radní rozhodli o navýšení částky na podporu ubytování v zařízeních na území Karlovarského kraje, která má pomoci oživit cestovní ruch, turismus a zájem o ubytování v regionu. Právě tyto oblasti byly nejvíce postiženy výpadkem příjmů v důsledku protiepidemických opatření. Kraj program podpoří částkou ve výši 4 miliony korun.

Koncertem Davida Kollera poděkuje kraj zdravotníkům, sociálním pracovníkům a složkám IZS

Koncert pro IZS
Karlovarský kraj uspořádá jako poděkování pro zdravotníky, hasiče, záchranáře, policisty, zaměstnance sociálních služeb a další, kteří se svou prací a nasazením zasloužili o zvládnutí pandemie koronaviru v roce 2020 a 2021, akci s názvem „Děkujeme za pomoc“. Půjde o koncert skupiny Pestalozzi a zpěváka Davida Kollera v loketském amfiteátru v pátek 1. října 2021.

Karlovarská agentura rozvoje podnikání představí inspirativní podnikatelské příběhy z našeho kraje

Karlovarská agentura rozvoje podnikání, p. o. se v rámci  kampaně "Žijeme regionem" snaží aktivně měnit vnímání obyvatel Karlovarského kraje, vzbuzovat v nich patriotismus a hrdost na kraj, ve kterém žijí, na možnosti, které jim nabízí, a to jak v oblasti běžného života, tak v oblastech vzdělávání, pracovního trhu i podnikání. Právě podnikání v kraji bude věnováno několik dílů pořadu "Náš host" na vlnách Českého rozhlasu Plzeň a Karlovy Vary. 

Přijeďte strávit sváteční podvečer na Kladskou a poznejte myslivecké tradice

Kouzelná atmosféra krásy podzimního lesa, ve kterém se rozléhá troubení jelenů, se dá zažít 28. 9. 2021 v loveckém zámečku na Kladské, kde se uskuteční 26. ročník Svatováclavského troubení. Zváni  jsou nejen všichni příznivci myslivosti. Pro návštěvníky bude připraven program v duchu mysliveckých tradic.   

Hejtman se setkal s bývalými politickými vězni

Bývalí političtí vězni
​ Bývalí vězňové nacistických koncentračních táborů žijící v našem kraji a političtí vězni, kteří byli odsouzeni komunistickým režimem a následně rehabilitováni, zavítali v tomto týdnu na Krajský úřad Karlovarského kraje, aby se setkali s hejtmanem Petrem Kulhánkem a převzali z jeho rukou symbolický dar.​

Muzeum Cheb zve na Bramborobraní

Již popáté se v Muzeu Cheb uskuteční Podzimní slavnosti, které připomínají tradiční chebské Vincentské (hruškové) slavnosti. Hrušky však nahradí brambory, a tak se mohou návštěvníci 25. září 2021 těšit na prezentaci podzimní sklizně, ochutnávky, prodej regionálních specialit a vyhodnocení soutěží pro děti i dospělé.

Kaple v Březové uspěla ve velké konkurenci a zvítězila v soutěži Komunální projekt roku 2021

Zástupci města Březová převzali ocenění za vítězství projektu výstavby multifunkční kaple v celostátní soutěži Komunální projekt roku 2021. Kaple v irském kamenném stylu, kterou město Březová postavilo u místního hřbitova, neslouží jen pro konání smutečních obřadů ale také menší společenské akce. Projekt zvítězil nejen v kategorii „Utváření veřejného prostoru“, stal se zároveň absolutním vítězem letošního ročníku soutěže.
1 - 10 Next