Archív krajských listů

Mobilní tým pokračuje v očkování lidí bez domova i dalších zájemců v obcích

Mobilní očkování
V tomto týdnu zahájil mobilní očkovací tým v jednotlivých městech Karlovarského kraje vakcinaci lidí bez přístřeší proti COVID-19. Společně se starosty se na tom domluvil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek. Očkování se uskutečilo v Karlových Varech a v Ostrově. Ve čtvrtek  29. července následuje město Cheb a Aš, aby se posílila proočkovanost právě v této části regionu.

Silnice z Hranic do Bad Elsteru propojuje sousední regiony

Silnice Hranice
​Představitelé Karlovarského kraje a saského zemského okresu Vogtland oficiálně posvětili zprovoznění silničního spojení z Hranic do Bad Elsteru. Stavba začala na české straně v roce 2018, dokončena byla v závěru loňského roku v německém příhraničí. Náklady dosáhly celkem 7, 9 milionu eur.

Přijďte si užít plážový festival Rock iN Roll

Milovníkům hudby a letních festivalů z Karlovarského kraje není třeba dlouze představovat tradiční Rock iN Roll, který již potřinácté míří do Nové Role. V prostorech koupaliště si mohou festivalových radovánek užít nejen dospělí, odpoledne totiž bude patřit také dětem.

V Karlovarském kraji zahájili zdravotníci očkování neregistrovaných zájemců proti COVID-19

Očkování
Od pondělí 26. července 2021 se zájemci v Karlovarském kraji mohou nechat očkovat proti COVID-19 bez registrace. Prvním místem, které vakcinaci bez předchozí rezervace termínu v centrálním registračním systému nabízí, je očkovací centrum v klášteře sv. Antonína Paduánského v Sokolově.

Lázně žijí! Vydejte se na slavnosti do Mariánských Lázní

​Město Mariánské Lázně oslaví vkročení do nové kulturně-společenské sezóny. Na kolonádě se uskuteční letní akce s názvem „LÁZNĚ ŽIJÍ aneb Letní městská slavnost“, která bude spojena s oslavami k zapsání lázeňských měst –Mariánských Lázní, Karlových Varů a Františkových Lázní -  na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Triumf našich lázeňských měst. Vstupují na seznam UNESCO

Lázně
​Západočeský lázeňský trojúhelník měst Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně vstupuje do nové epochy. Společně s dalšími osmi evropskými městy totiž tyto lázně Karlovarského kraje úspěšně završily dlouholeté úsilí o zápis na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Přijetí unikátní kandidatury sériové nadnárodní nominace s názvem Slavné lázně Evropy/Great Spas of Europe na zápis do UNESCA oznámil v sobotu 24. 7. 2021 Výbor pro světové dědictví na svém online jednání.

Na krajském úřadě se konalo jednání se zástupci ministerstva školství o současné situaci v kraji

Na Krajském úřadě Karlovarského kraje se konalo setkání se zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky (MŠMT), v čele se stálým zástupcem náměstka ministra pro řízení sekce vzdělávání a mládeže Jaromírem Beranem. V rámci dvoudenního jednání byla prezentována současná situace v oblasti školství v regionu, popsány problémy a jejich možné řešení v rámci vládní strategie vzdělávací politiky do roku 2030.              

V Novém Drahově pokračuje 27. ročník Hrnčířského swingu

Prostory hrnčírny v Novém Drahově oživí podmanivé melodie skupiny Dixieland Messengers Praha. V rámci 27. ročníku letních koncertů v Novém Drahově vystoupí uznávaný a nejstarší český trombonista Václav Fiala se svými o generace mladšími spoluhráči.

Přijďte se bavit s Karlovarským krajem. Zveme malé i velké na "Kraj dokořán"

Kraj dokořán
Den plný zábavy, hudby, her a dobrého jídla i pití – to je celodenní akce, kterou pod názvem „Kraj dokořán“ připravil Karlovarský kraj pro všechny návštěvníky na pátek 3. září 2021. Příchozím se otevřou budovy krajského úřadu v Karlových Varech – Dvorech, Závodní ulici, v areálu krajských institucí bude pro všechny připraven program plný tónů, vůní a emocí.

Soutěžte s krajem o lístky do festivalového kina

​​​Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary se po roční vynucené pauze opět vrací do lázeňského města. Pro 55. ročník této přehlídky českých i světových snímků připravil Karlovarský kraj soutěž o volné vstupenky na filmová představení. Pro jejich získání stačí pouze zaslat odpovědi na tři jednoduché otázky. Pokud budou vaše odpovědi správné, můžete se radovat z výhry a vyrazit se svými nejbližšími do kina. Soutěž probíhá od 23. 7. do 8. 8. 2021.

 

1 - 10 Next