Archív krajských listů

S výstavou Muzea Karlovy Vary se přenesete na filmové plátno

Tradiční výstava „Karlovy Vary ve filmu“, kterou  připravilo Muzeum Karlovy Vary ve spolupráci se společností Barrandov Studio a.s., je předzvěstí a posléze doprovodnou akcí letošního termínově posunutého mezinárodního filmového festivalu.

Druhý ročník Knižních lázní připraví pro zájemce jarmark i koncerty

Knižní lázně jsou setkáním malých knižních nakladatelů, které je doplněno doprovodným programem pro děti i dospělé. Během letních prázdnin, od 31. 7. do 1. 8., proběhne již druhý ročník Knižních lázní. Nabídne setkání se dvěma desítkami malých nakladatelů, autorská čtení, tvořivé dílny i koncert oceněné zpěvačky Báry Zmekové a uskupení Noisy Pots.

Karlovarský kraj podpoří projekt výstavby výjezdové základny zdravotnické záchranné služby v Lubech

Karlovarský kraj schválil vypsání zakázky a realizaci projektu „Výstavba výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje v Lubech“. Do konce příštího roku bude pokračovat projektová příprava, v lednu roku 2023 by pak měla začít samotná realizace.  

Karlovarský kraj podpoří provoz paliativní ambulance

​Rada Karlovarského kraje odsouhlasila poskytnutí individuální dotace na zajištění provozních nákladů paliativní ambulance společnosti LADARA s. r. o. ve výši 100 tisíc korun. Dotace bude financována z rezervy finančního odboru, která je určena na individuální dotace. 

Krajští zastupitelé odsouhlasili podporu obcím poničeným tornádem

Hasiči
​Krajští zastupitelé dnes na svém jednání odsouhlasili finanční pomoc ve výši 1,5 milionu korun pro obce na jižní Moravě, které jsou nejvíce postiženy tornádem. Celkem 0,5 milionu korun pak půjde do Ústeckého kraje, kde ničivá bouře v uplynulých dnech zasáhla především obce Stebno u Kryr a  Blatno.

Očkování dětí od 12 do 15 let? Registrace začne o půlnoci na 1. července 2021

Očkování
Od půlnoci ze středy 30. června na čtvrtek 1. července 2021 startuje registrace dětí od 12 do 15 let na očkování proti COVID-19. Registrace bude možná prostřednictvím centrálního rezervačního systému. V Karlovarském kraji bude možné se registrovat do nemocnic v Karlových Varech (suterén pavilonu B, Centrum cestovní medicíny) a v Chebu (přízemí pavilonu A, pediatrická ambulance), kde je garantována přítomnost pediatra, totéž platí pro očkovací centrum v sokolovském klášteře, jež zastřešuje Nemocnice Sokolov.
 

Kraj bude žádat stát o vysvětlení, proč obce z regionu nejsou úspěšné v žádostech o dotace

Hazlov
​V uplynulých letech obce z území Karlovarského kraje pravidelně žádaly o dotace z programů Ministerstva pro místní rozvoj ČR (MMR) a většina žádostí byla podpořena. Jednalo se o dotace na obnovu místních komunikací, sportovních zařízení či na rekonstrukci veřejných budov. Zatímco v minulém období nebyl s kvalitně zpracovanými žádostmi obcí většinou problém, na příspěvek od státu letos marně čekají i ty obce Karlovarského kraje, které byly v minulosti úspěšné. Vedení kraje se proto obrátí na ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou, aby vysvětlila starostům, v čem tkví problém nedoporučených žádostí.

Zaregistrujte se k bezlatnému odběru nových Krajských listů

Karlovarský kraj každý měsíc vydává Krajské listy, které seznamují občany regionu s důležitými a zajímavými informacemi ze života v kraji. V současné době se kraj rozhodl změnit podobu oblíbeného periodika a nastavit nový systém distribuce. Mělo by tak dojít k odstranění dlouhodobého problému s dodáváním novin do poštovních schránek domácností a do odlehlých míst v našem kraji. Krajské listy budou dostupné každému občanovi zejména na veřejných místech, která lidé velmi často navštěvují. Dále budou mít možnost noviny odebírat v elektronické, případně také v papírové verzi. Tento měsíčník změní vydavatele a tím také svou dosavadní podobu.

Hlasujte pro vítěze soutěže Památky děkují

Cena Patrimonium pro futuro, kterou vyhlašuje Národní památkový ústav, hodnotí pozitivní a úspěšné počiny v oblasti památkové péče dokončené v předešlém roce. O vítězi ceny „Památky děkují“ rozhoduje veřejnost prostřednictvím on-line hlasování. O cenu usiluje celkem 34 uchazečů ze všech krajů České republiky včetně dvou návrhů z území Karlovarského kraje.

Karlovarský kraj se zapojuje do pomoci jihomoravským obcím

Vedení Karlovarského kraje bude na pondělním zasedání zastupitelstva navrhovat přímou finanční pomoc ve výši 2 miliony korun postiženým obcím Jihomoravského kraje, které včera večer zasáhl ničivý přírodní živel.

1 - 10 Next