Archív krajských listů

Karlovarský kraj podpoří vydání publikace s nabídkou středních škol v regionu

Na vydání publikace Atlas školství poskytne Karlovarský kraj individuální dotaci ve výši 40 tisíc korun společnosti P. F. art. Tyto finance mají pokrýt část nákladů spojených s výrobou katalogu pro školní rok 2022/2023. O udělení dotace rozhodla Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání.

Do Chodova se vrací oblíbené akva-tera trhy "Život ve vodě"

S postupným rozvolňováním vládních opatření se opět probouzejí k životu i tradiční akce. Jednou z nich jsou nepochybně i největší akvaristicko-teraristické trhy v Karlovarském kraji s názvem Život ve vodě. Do KASSu v Chodově jsou po dlouhé době opět zváni milovníci veškerého zvířectva. Kromě možnosti nákupu živočichů je na místě možné zakoupit také důležité vybavení pro chov nejrůznější zvířeny.

Karlovarský kraj rozdělí dotace na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů v regionu

​Dobrovolní hasiči v našem regionu získají finance z Programu pro poskytování dotací z rozpočtu Karlovarského kraje na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Karlovarského kraje v roce 2021. V krajském rozpočtu je vyčleněno 11,4 milionu korun na pořízení nového vybavení či na rekonstrukce zbojnic a další.

Výstava výtvarných děl soutěže „Věk pro nás není překážkou“ se letos přesunula do online prostoru

O výsledcích 8. ročníku výtvarné soutěže určené seniorům Karlovarského kraje „Věk pro nás není překážkou“, jsme vás již informovali. V měsíci červnu měla následovat tradiční výstava všech soutěžních děl v prostorech krajského úřadu. Vzhledem k platným vládním opatřením však není možné v tomto čase výstavu uspořádat. Aby soutěžící nepřišli o možnost prohlédnout si nejen svá díla, ale také všechna ostatní, jež byla do soutěže přihlášena, jsou fotografie prací zveřejněna na krajském facebookovém profilu.

Karlovarský kraj nesouhlasí s nespravedlivým rozdělením peněz pro uhelné regiony

Uhelný region
​Pro Karlovarský kraj je nepřijatelné rozdělení finančních prostředků mezi tři uhelné regiony ČR v rámci Fondu spravedlivé transformace (FST). O alokaci v tomto týdnu rozhodla vláda. Podle hejtmana Petra Kulhánka při rozhodování nepostupovali ministři na základě věcné přístupu a metodiky původně stanovené Ministerstvem pro místní rozvoj ČR (MMR). Na centrální úrovni se nikdo nezabýval argumenty, ani podrobně zpracovanými připomínkami, které kraj v uplynulých měsících k návrhu alokace připravil.

Pracovníci dohledové služby pomohou zvýšit bezpečnost ve školách

Školačka
​Školy, které chtějí zvýšit bezpečnost ve svých prostorách, budou moci zřídit dohledovou službu. Jak na to, jim poradí nová metodika zpracovaná odborem bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Karlovarského kraje. Unikátní metodický  dokument sjednocuje přístup k této problematice a upravuje působení dohledové služby ve školách.

Vydejte se do Jáchymova a zažijte atmosféru tradiční akce „Noc kostelů“

Opět po roce se otevřou brány sakrálních památek v Karlovarském kraji, a to v rámci akce s názvem Noc kostelů. I přes nutnost dodržování hygienických pravidel a dalších nařízení mohou zájemci navštívit vybrané kostely a modlitebny v regionu. Bohatý kulturní program a možnosti prohlídek nabízí například v Jáchymově.

Hotelová škola Mariánské Lázně vzdělává žáky již 93 let

​V Hotelové škole Mariánské Lázně se vzdělávají žáci již od roku 1928. V letošním školním roce, který je naprosto nevšedním, probíhala výuka především on-line formou. Intenzivní praktickou výuku žáci mohli zahájit až v dubnu, kdy to umožnila epidemická situace v kraji.

Nasbírané body za sportovní aktivity umožnily krajské knihovně zakoupit nový Bibliobox

​Před několika týdny zveřejnila Krajská knihovna Karlovy Vary výzvu, v níž žádala své příznivce o pomoc. Ta spočívala ve sbírání bodů přes aplikaci „EPP Pomáhej pohybem“, jež měly knihovně pomoci získat finance na pořízení dalšího Bibloboxu. A protože se do akce zapojilo mnoho aktivních lidí, mohou již čtenáři využívat služby nového boxu u pobočky knihovny v Lidické ulici.

Zveme všechny zájemce na Den s hejtmanem Karlovarského kraje

Den s hejtmanem
​Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek uspořádá v pondělí 31. května 2021 od 14 hodin první setkání s občany regionu, kteří budou mít zájem společně s ním řešit své problémy a podněty ke zlepšení života ve městech a obcích kraje. Organizaci akce konečně umožňuje ustupující pandemie COVID-19 a s tím spojené úpravy platných opatření. Den s hejtmanem se uskuteční na Krajském úřadě Karlovarského kraje, budova A, 4. patro, Závodní 353/88, Karlovy Vary. 

1 - 10 Next