Archív krajských listů

Začíná modernizace silnice od lomu Vítkov na Podstrání

Karlovarský kraj zahájil nejnákladnější investiční akci v oblasti dopravy v tomto roce. Jedná se o modernizaci silnice II/210, která vede od sokolovské části Vítkov – lom směrem na obec Podstrání. Stavba bude rozdělena do sedmi úseků a bude se konat za částečného omezení provozu.

Poslední dubnový večer se v Mariánských Lázních poprvé rozezpívá fontána

Psal se rok 1986, když se 30. dubna poprvé ozval zpěv mariánskolázeňské fontány, která se stala symbolem a kulturní atrakcí města. Zahájení 35. sezóny by si tak jistě zasloužilo velkolepé oslavy. Ty se však vzhledem k platným vládním nařízením konat nemohou, a tak budou moci lidé sledovat samotné zahájení provozu alespoň prostřednictvím online přenosu.

Zastupitelé Karlovarského kraje: Děkujeme všem, kteří pomáhali a pomáhají bojovat proti pandemii

Odběrová sanita
​Pandemie koronaviru v Karlovarském kraji pomalu ustupuje, a situace v regionu je v současnosti nejpříznivější v republice, co se týče počtu nakažených na 100 tisíc obyvatel. Členky a členové krajského zastupitelstva se na svém jednání počátkem tohoto týdne jednomyslně shodli na tom, že je to především zásluha všech zdravotníků, záchranářů, příslušníků Integrovaného záchranného systému a dalších složek, sociálních pracovníků, dobrovolníků a všech, kteří neváhali s veškerým úsilím bojovat proti nákaze a pomáhat potřebným.

Restaurátorské práce na národopisných kamnech Williho Russe plynule pokračují

​V polovině měsíce dubna se  v Atelieru restaurování kachlových kamen uskutečnila prohlídka provedených prací na restaurování národopisných kamen Williho Russe. Byly projednány různé varianty tvarového a barevného pojednání nově modelovaných chybějících hlaviček lidských a zvířecích figurek. Po prohlídce nabídnutých variant bylo rozhodnuto, že u figur a výjevů, kde existuje dostatek doložených podkladů (původních předloh nebo fotografií kamen z atelieru Williho Russe), bude použita realistická modelace obličejů. Zejména se jedná o krojované páry, kde jsou obličeje větší. Tam kde dostatek podkladů není, bude modelace pouze náznaková.

České dráhy otevřou 1. května půjčovny kol ČD Bike

​Po delší zimní přestávce vyvolané koronavirovou pandemií se od soboty 1. května 2021 znovu otevřou půjčovny kol ČD Bike. V letošní turistické sezóně bude tato oblíbená služba fungovat v celkem 70 železničních stanicích napříč všemi kraji České republiky. České dráhy také reagují na rostoucí zájem o vypůjčení elektrokol. Tuto možnost budou mít zákazníci už ve 22 stanicích. Sezóna většiny půjčoven je plánovaná do 31. října, šest poboček bude mít v případě dobré epidemické situace otevřeno i po tomto datu.

Ověřte si znalosti historických předmětů v soutěži Muzea Sokolov

Pracovníci Muzea Sokolov připravili novou soutěž s názvem „Včerejší svět“, která otestuje znalosti účastníků v oblasti historických předmětů. Klání se ukuteční v době od 3. do 30. května 2021 a bude rozděleno do čtyř týdenních kol.

Institut lázeňství a balneologie informuje o své činnosti v novém newsletteru

Institut lázeňství a balneologie vydal nový newsletter, ve kterém čtenáře seznamuje se svými aktivitami a činnostmi za první čtvrtletí roku 2021. Obsah je rozdělen do oblastí – Věda a výzkum, Vzdělávání, Development a Rozvoj spolupráce.

Na žáky SLŠ Žlutice čeká moderní vybavení pro výuku

Střední lesnická škola Žlutice se před několika měsíci zapojila do projektu Edugrant. Cílem projektu byla modernizace výuky a podpora práce žáků s moderními přístroji a technologiemi. V současnosti škola už má vybavení k dispozici, žáci jej budou využívat, jakmile se budou moci vrátit do škol.

Krajská knihovna opět zprovozní všechna oddělení

​Krajská knihovna Karlovy Vary se vrací k běžnému provozu. V pondělí 26. 4. 2021 proto zpřístupní všechna svá oddělení, ve kterých si budou moci čtenáři zase vybírat dokumenty.  Stále je ovšem nutné dodržovat veškerá hygienická opatření, jako je nošení respirátorů, předepsané rozestupy, desinfekce rukou a používání jednorázových rukavic při manipulaci s knihami.

Od pátku 23. dubna se mohou k očkování registrovat lidé starší 60 let

Očkování
Další skupinou lidí, která se může registrovat k očkování proti COVID-19 v rámci centrálního rezervačního systému, budou od pátku 23. dubna 2021 občané starší 60 let. Připojí se tak ke skupinám seniorů 80+, 70+, 65+, zdravotníkům, chronicky nemocným pacientům, pracovníkům kritické infrastruktury a sociálních služeb.

1 - 10 Next