Archív krajských listů

Nové očkovací centrum zprovozní Karlovarský kraj v KV Areně, současně se uzavře očkovací místo v karlovarské nemocnici

Očkování
​V multifunkční hale KV Arena v Karlových Varech zahájí od 1. března 2021 provoz první velkokapacitní očkovací centrum. Stane se tak dalším očkovacím místem v regionu pro prioritní skupiny občanů stanovené podle státní očkovací strategie. Očkovací centrum bude fungovat pod hlavičkou Karlovarské krajské nemocnice a jeho vybavení financuje Karlovarský kraj.

Společná jednání se starosty o dostavbě D6 pokračují

D6
​O aktuální situaci ohledně dostavby dálnice D6 a o dalších plánech na její dokončení společně jednali zástupci Karlovarského kraje, představitelé měst a obcí po trase D6 s vedením Ředitelství silnic a dálnic ČR. O získání financí na přeměnu regionů po ukončení těžby jednali zástupci kraje s členy senátního podvýboru

​O možnosti získat finanční prostředky na transformaci krajů potýkajících se s útlumem těžby jednal senátní Podvýbor pro regiony v transformaci. Akce se účastnili zástupci strukturálně postižených krajů Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského, ale také představitelé Ministerstva pro místní rozvoj a Ministerstva životního prostředí ČR.

Integrovaná střední škola Cheb nabídne nový studijní obor, v němž během čtyř let získají žáci výuční list i maturitu

Integrovaná střední škola Cheb, která je příspěvkovou organizací Karlovarského kraje, bude od příštího školního roku nabízet nový maturitní obor Elektrikář – silnoproud. V rámci čtyřletého studia žáci získají po třech letech výuční list a rok poté maturitní vysvědčení. V kraji se jedná o obor s jedinečnou strukturou studia.

Hejtman jednal se zástupci Nadačního fondu západočeských olympioniků a přislíbil jim podporu

Karlovarský kraj každoročně podporuje činnosti Nadačního fondu západočeských olympioniků. Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek se proto setkal s předsedou správní rady a držitelem stříbrné medaile z letních olympijských her v Mnichově z roku 1972 Vladimírem Jarým a jednání se zúčastnila také místopředsedkyně Krajské organizace České unie sportu Jitka Peřina.

Karlovarský kraj řeší zhoršující se situaci v pohřebnictví

Památka
​Karlovarský kraj pomůže krematoriu v Karlových Varech řešit situaci týkající se zvýšeného počtu žehů a nedostatečné kapacity pro uložení těl zemřelých před provedením kremace. Pro tyto účely pronajme mobilní chladicí jednotku, kam budou ostatky uloženy a převezeny do krematoria v jiném regionu, kde ještě nejsou na hranici provozních možností. Bude se to týkat těch případů, v nichž pozůstalí nechtějí provést obřad rozloučení se se zesnulým. Rodinám také kraj bude kompenzovat náklady na mezikrajský převoz.

Od pondělí 1. března 2021 začíná registrace seniorů 70+ k očkování proti COVID-19, od 27. února se budou registrovat také pedagogové s unikátními kódy

Podle informací ministerstva zdravotnictví se budou moci  od 1. 3. 2021 senioři starší 70 let registrovat v centrálním rezervačním systému státu. Prostřednictvím systému jim bude rezervován termín a místo provedení očkování. Karlovarský kraj chce usnadnit proces registrace lidem, kteří ne vždy mají přístup k internetu a potřebnou uživatelskou zkušenost, i nadále proto nabízí bezplatnou asistenční linku pro telefonickou pomoc s touto registrací. 

Karlovarský kraj podpoří letiště v Karlových Varech v provozování letů do Bulharska

Bulharsko
​Do bulharského Burgasu by se mohli v letní sezóně vydat cestující z letiště v Karlových Varech. Pokud to pandemická situace v ČR a v Evropě dovolí, jednalo by se o 13 charterových letů na zájezdy pořádané společností ČEDOK, která projevila zájem o provozování letů.Uzávěrka soutěže pro seniory „Věk pro nás není překážkou“ je prodloužena do 12. 3. 2021

Vzhledem k omezení mobility v okresech Sokolov a Cheb došlo k prodloužení termínu pro odevzdání prací do výtvarné soutěže pro seniory. Uzávěrka je  posunuta do 12. 3. 2021.

Karlovarský kraj a Biskupství plzeňské vyhlašují soutěž u příležitosti 1100. výročí úmrtí svaté Ludmily

Karlovarský kraj a Biskupství plzeňské vyhlašují u příležitosti 1100 let od smrti sv. Ludmily soutěž pro děti a mládež z Karlovarského kraje. Klání je rozděleno do pěti kategorií – pro děti od 3 do 6 let, dále 1. – 3. třída, 4. – 6. třída, 7. – 9. třída a poslední kategorie je určena středoškolákům.   
1 - 10 Next