Archív krajských listů

Dálnice D6 je ve směru na Cheb u Transmotelu částečně uzavřená

Provoz v zimě
​​Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD)kvůli havarijnímu stavu vozovky uzavřelo pravý jízdní pruh dálnice D6 u Transmotelu poblíž Sokolova ve směru na Cheb. V uplynulém týdnu sice ŘSD jako správce této komunikace nechalo propadlou vozovku v místě opravit, stav silnice se ale vlivem klimatických podmínek zase zhoršil.

Střední školy v Karlovarském kraji již znají podobu jarní části maturitních zkoušek

Střední školy v Karlovarském kraji se budou u maturitních zkoušek řídit novými pokyny, které představilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Zásadní změnou je zrušení písemných slohových prací z českého a cizího jazyka a navýšení časového limitu u didaktického testu z českého jazyka a literatury, cizího jazyka a matematiky.

I nadále je možné podpořit Tříkrálovou sbírku

​Letošní rok Tříkrálové sbírky je netradiční. Kvůli koronaviru do ulic nevyšly skupinky tří králů s kasičkami a Kašpar, Melichar a Baltazar tak nemohli navštívit ani domácnosti, do kterých každoročně docházejí. Jedinými možnostmi, jak do sbírky přispět, bylo vhození finančního obnosu do statických kasiček, které byly umístěny ve veřejných prostorech, nebo převod příspěvku pomoci online kasičky. A právě online příspěvky je možné posílat i nadále, a to až do 30. dubna.

Mobilní odběrové místo v Pomezí nad Ohří se znovu otevře v sobotu 30. ledna

Odběry
​Karlovarský kraj ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem opět otevře mobilní odběrové místo v Pomezí nad Ohří. Hasiči zajistí jeho provoz v sobotu 30. 1. a v neděli 31. 1. 2021 od 10:00 do 15:00 hodin. V pondělí 1. 2. bude přeshraničním pracovníkům sloužit od 4:00 do 14:00 hodin.


Online rezervační systém testování na COVID-19 je ode dneška v provozu

Rezervační systém
​Od čtvrtka 28. ledna 2021 9:00 hodin mají obyvatelé Karlovarského kraje možnost využít pro rezervaci termínu testu na COVID-19 online rezervační systém, který připravil Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje. Nadále bude fungovat i nyní velmi vytížená linka krajského call centra 950 380 380.

Karlovarskou krajskou nemocnici povede nové představenstvo

Karlovarská nemocnice
​Rada Karlovarského kraje vykonávající působnost valné hromady společnosti Karlovarská krajská nemocnice a.s. (KKN), zvolila ve čtvrtek 28. ledna 2021 nové členy představenstva KKN, kteří by se svých funkcí měli ujmout od 1. 2. 2021. Ještě předtím byla schválena rezignace původních členů představenstva s ukončením smluv k 31. 1. 2021.


Pobočka vojenské školy v Sokolově nabízí pro přístí školní rok maturitní obor Strojírenství

Pro zájemce o studium na vojenské škole máme dobrou zprávu. Také pro příští školní rok nabízí pobočka Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany v Moravské Třebové možnost studia v Karlovarském kraji. Pro školní rok 2021/2022 nabízí čtyřletý maturitní obor Stojírenství.

Institut lázeňství a balneologie vydal newsletter, ve kterém představuje své aktivity

Newsletter Institutu lázeňství a balneologie (ILaB) představuje jeho aktivity za uplynulé čtvrtletí. Seznamuje čtenáře s činností institutu, nejzásadnějšími projekty a dalšími zajímavostmi.

Karlovarský kraj vyhlásil program na dofinancování kotlíkových dotací v roce 2021

​Karlovarský kraj vyhlásil dotační program Podpora výměny zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech v Karlovarském kraji - dofinancování zásobníku kotlíkových dotací III. Jedná se o dotační program, jehož účelem je podpora výměny stávajících zdrojů tepla na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinných domech za nové, nízkoemisní zdroje tepla.     

Kraj žádá stát o vstřícnost při tvorbě Operačního programu Spravedlivá transformace

Těžba
​Zohlednit problémy nejméně rozvinutého regionu v ČR při tvorbě Operačního programu Spravedlivá transformace (OP ST) by chtěl Karlovarský kraj. Jeho vedení se proto obrátilo na ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou a ministra životního prostředí Richarda Brabce, aby při přerozdělení finančních prostředků mezi jednotlivé prioritní osy programu vzali v úvahu situaci nejslabšího ze tří strukturálně postižených regionů v naší zemi.

1 - 10 Next