Archív krajských listů

Nominujte ředitele škol do ankety „Ředitel roku“

Společnost Tutor vyhlašuje již 3. ročník ankety, jejímž cílem je ocenit ředitele a ředitelky českých škol. Zejména rok 2020 přinesl do školních životů nečekané a dosud nepoznané situace, které museli prvotně řešit ředitelé škol a koordinovat pedagogické sbory. A právě vyhlášená anketa má sloužit jako poděkování za jejich nasazení.

Blíží se uzávěrka fotosoutěže pro žáky 9. tříd

Střední živnostenská škola Sokolov vyhlásila Zimní fotosoutěž pro žáky 9. ročníků základních škol. Do té se stále ještě mohou zapojit deváťáci, kteří přihlásí svou zimní nebo vánoční fotografii. Uzávěrka soutěže je 31. 12. 2020.

Hejtman Karlovarského kraje aktivoval školská zařízení, která budou zajišťovat péči o děti zdravotníků či bezpečnostních složek

Na základě krizového opatření vydaného vládou České republiky rozhodl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek o aktivaci celkem 8 školských zařízení v regionu, která budou zajišťovat péči o děti zdravotníků, zaměstnanců bezpečnostních sborů, obecní policie a dalších. Zařízení budou k dispozici bez ohledu na to, zda jsou děti žáky určené školy nebo školského zařízení, a to od 6 do 20 hodin v pracovní dny. Skupiny budou nejvýše po 30 dětech.

Karlovarský kraj poskytl skalenským hasičům dotaci na nákup vybavení pro zásahy u dopravních nehod

Hasiči ze Skalné našli pod vánočním stromečkem nové vybavení pro zásahy u dopravních nehod. Celkem stálo téměř 773 tisíc korun. Karlovarský kraj přispěl dotací ve výši 600 tisíc korun z programu "Podpora jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí Karlovarského kraje".  Zbylé finanční prostředky poskytlo město Skalná ze svého rozpočtu. Vyprošťovací sadu v provedení AKU dodala firma NORDSTAHL SERVIS s.r.o. z Jílového u Prahy.

Odstartovala soutěž středoškolských časopisů

Odborový svaz novinářů a pracovníků médií České republiky vyhlásil 12. ročník soutěže „Nejinspirativnější středoškolský časopis“ pro rok 2020.

Paní Františka Skoupá oslavila 100. narozeniny a prozradila recept na pevné zdraví

V období vánočních svátků oslavila své sté narozeniny další obyvatelka Karlovarského kraje. Paní Františka Skoupá z Dalovic prozradila, že pevné zdraví si udržuje díky třináctému karlovarskému prameni. V jeho výrobně také strávila část svého pracovního života.

Karlovarský kraj podpořil projekt Lázní Kyselka

​Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém posledním zasedání schválilo poskytnutí dotace ve výši 350 000 korun lázním v Kyselce. Podpoří tak projekt „Lázně Kyselka – architektonický územní generel a studie proveditelnosti“, v jehož rámci má dojít k rehabilitaci památkového areálu městských lázní v Kyselce.

V Karlovarském kraji budou jako první očkováni proti koronaviru zdravotníci, sociální pracovníci a složky IZS

Injekce
Karlovarský kraj obdrží v období od 28. do 29. prosince 2020 prvních 975 dávek vakcíny proti koronaviru společnosti Pfizer. Obratem se pak začne v očkovacích centrech karlovarské, sokolovské a chebské nemocnice s očkováním zdravotníků, zaměstnanců pobytových sociálních služeb a složek Integrovaného záchranného systému (IZS), tedy záchranářů, hasičů či policistů. Zahájení dobrovolného a bezplatného očkování zájemců z řad veřejnosti se předpokládá s největší pravděpodobností od února 2021.

O pochopení a trpělivost žádají pracovníci krajského call centra i zdravotníci v odběrových místech

Call centrum
Prakticky od jarního nástupu koronavirové pandemie zahájila provoz linka Hasičského záchranného sboru a později krajské call centrum, které je hlavním komunikačním uzlem pro rezervace na testy do odběrových míst po celém kraji.  Od 16. prosince do dnešního dne operátoři call centra provedli 2568 rezervací jen na samotné antigenní testování veřejnosti. K tomu call centrum zajistilo v prosinci zatím 5196 rezervací na PCR test a zodpovědělo stovky dotazů týkajících se odběrů, karantén a dalších souvisejících témat. I přesto se jeho pracovníci setkávají s nevolí občanů a negativními reakcemi.
 

Obchvat Mariánských Lázní začíná sloužit řidičům

Obchvat Mariánských Lázní
​Karlovarský kraj završil jednu z největších investičních akcí v oblasti dopravy - výstavbu silničního obchvatu Mariánských Lázní. Obchvat by měl přinést výrazné zklidnění dopravy nejen v samotném lázeňském městě, ale i ve Velké Hleďsebi. Celkové stavební náklady projektu činí cca 266,7 milionu korun, z toho je předpokládaná výše dotace z IROP cca 135,5 milionu korun, příspěvek ze státního rozpočtu činí cca 8 milionů korun. Zbývající náklady ve výši cca 123,2 milionu korun budou kryty schváleným úvěrem a následně hrazeny z rozpočtu Karlovarského kraje.

1 - 10 Next