Archív krajských listů

Z Karlových Varů do Prahy po nových 10 kilometrech dálnice D6

D6 Řevničov
​Dva nové úseky D6 dnes zprovoznilo Ředitelství silnic a dálnic ČR ve Středočeském kraji. Jedná se o úsek mezi Novým Strašecím a Řevničovem a obchvat Řevničova. Jde o významný krok k urychlení jízdy mezi Karlovarským krajem a Prahou a snížení dopravní zátěže pro obyvatele obcí po trase dálnice D6.

Cestující na železnici v kraji vítají dvě nové nádražní budovy

Dvě obce v Karlovarském kraji - Tršnice a Stráž nad Ohří - mají nové nádražní budovy. Správa železnic dokončila opravu těchto dvou objektů, jež byly součástí tehdejší Buštěhradské dráhy na trati Praha – Kladno – Chomutov – Karlovy Vary – Cheb. Oba stavební zásahy respektovaly a zachovaly historickou hodnotu budov.

Karlovarský kraj podpoří vylepšení informačního systému MicroRescue

Hasiči
​Informační systém MicroRescue od roku 2017 pomáhá hasičům a dalším složkám Integrovaného záchranného systému Karlovarského kraje (IZS) v případě řešení mimořádných událostí s velkým počtem raněných. V informačním systému se shromažďují v okamžiku krizové situace s hromadným postižením osob údaje o případných raněných a ohrožených obyvatelích regionu či obětech na životech, což významně urychluje následnou komunikaci složek IZS s nemocnicemi a rodinami postižených. Zároveň to umožňuje generovat informační výstupy nezbytné pro řešení krizové situace. Nyní by se měl systém rozšířit tak, aby se lidé indikovaní k testu na COVID-19 mohli přímo sami bezplatně objednávat.

Výstava "20 společných let v Karlovarském kraji" je k vidění na I. poliklinice v Karlových Varech

Jak se změnil Karlovarský kraj za dvacet let své existence? Odpověď na tuto otázku přináší putovní výstava s názvem „20 společných let v Karlovarském kraji“, která je nyní k vidění v prostorech I. polikliniky v Karlových Varech na náměstí Dr. Milady Horákové.

Muzeum Cheb získalo finanční podporu na další vzdělávací projekt – děti seznamuje s výrobou houslí

Muzeum Cheb se snaží každý rok vytvořit nový muzejní edukační program pro školní děti. V  letošním roce se jedná o „Dílnu houslaře“ v souvislosti s expozicí hudebních nástrojů v Lubech, která je ve správě muzea. Na projekt získalo finanční podporu Ministerstva kultury ČR v rámci programu „Podpora výchovně vzdělávacích aktivit v muzejnictví“.    

Střední škola logistická Dalovice pořádá online Den otevřených dveří

Současná situace neumožňuje uspořádat tradiční Den otevřených dveří, kdy do prostor školy přicházeli zájemci o studium, kteří se seznamovali s prostředím školy, s obsahem studijního plánu vybraného oboru či s informacemi o přijímacích zkouškách. Střední škola logistická se proto představí zájemcům v rámci online Dne otevřených dveří, a to dnes (26. 11.) v čase od 15 do 16 hodin.

Muzeum Karlovy Vary připravilo soutěž s vánoční tématikou

Motto netradiční soutěže karlovarského muzea by mohlo znít "Když nemůžete do muzea, přijďte alespoň k muzeu a zúčastněte se soutěže". Do muzejních expozic se totiž návštěvníci zatím vzhledem k vládním nařízením nedostanou a v současné chvíli není jasné, kdy se tato situace změní. Proto muzeum pro své příznivce a zájemce připravilo speciální vánoční soutěž.

Příští týden se otevřou další dva nové úseky dálnice D6 na Prahu

​Řidiči, kteří cestují mezi Karlovými Vary a Prahou, se dočkají v příštím týdnu zprovoznění nových dvou úseků dálnice D6. V pondělí 30. listopadu by měl být zprovozněn obchvat Řevničova a úsek mezi Řevničovem a Novým Strašecím. Celkem se jedná o 9,8 km nové dálnice.

Sokolovští vzpěrači převzali ocenění od hejtmana Karlovarského kraje

Sokolovští vzpěrači převzali od hejtmana ocenění za sportovní výkony a výsledky, kterých dosáhli v rámci českého národního týmu na spojených soutěžích Mistrovství Evropy a Světového poháru. Právě v těchto soutěžích dosáhli ve svých váhových kategoriích skvělých výsledků.

Přestavba mostu přes železnici u Nového Sedla je hotová

Most Nové Sedlo
Kraj nechal zmodernizovat most u Nového Sedla, který nebyl v dobrém technickém stavu. Most se nachází na silnici II/209, která jednak propojuje území Chodovska s dálnicí D6, dále také v budoucnu bude sloužit k propojení dopravy od Karlových Varů ke zkušebnímu centru BMW budovanému na Podkrušnohorské výsypce. Na rekonstrukci mostu kraj získal dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 92, 9 milionu korun včetně DPH. První auta po mostě projedou do konce listopadu.

1 - 10 Next