Archív krajských listů

Kraj pokračuje v přípravě 1. etapy rozvoje Karlovarské krajské nemocnice

Rozvoj KKN
Postupná modernizace Karlovarské krajské nemocnice prochází přípravnou fází. Záměrem takzvaného generelu je vybudovat nové prostory pro vybraná zastaralá nemocniční oddělení a vybavit je veškerou potřebnou lékařskou technologií. Stavební úpravy by měly být provedeny i s ohledem na potřebu hospitalizace pacientů s COVID-19 a jinými nákazami. 

Stavebníci pracují na zateplování nové budovy depozitáře krajské knihovny

Depozitář knihovny
​Stavba depozitáře Krajské knihovny Karlovy Vary běží podle plánu. Stavebníci provádějí zateplování obvodového a střešního pláště budovy, uvnitř se instalují vnitřní rozvody vody, vzduchotechniky a pracuje se na instalacích slaboproudých a silnoproudých rozvodů. Dále probíhá montáž ocelové konstrukce spojovacího krčku, který propojí depozitář se stávající budovou knihovny. Kompletně by měl být projekt hotov v únoru 2021. Následovat bude stěhování knihovních fondů. 

Od 26. října se podávají žádosti o krajská stipendia pro vysokoškoláky

Student
Od pondělí 26. října 2020 zahájil Karlovarský kraj příjem elektronických žádostí o stipendia pro vysokoškoláky. Konkrétně jde o stipendijní program kraje ke zlepšení vzdělanostní struktury obyvatelstva, v rámci kterého mohou žádat za přesně stanovených podmínek vysokoškolští studenti o krajské příspěvky.

Muzeum Sokolov připravilo online přednášku „Umění v Sokolově“

​I přesto, že nadále zůstávají návštěvníkům uzavřena muzea a galerie, nepřijdou milovníci umění o poznání a zajímavé informace. Muzeum v Sokolově pro ně totiž připravilo online přednášku na téma Umění v Sokolově. Na facebookovém profilu muzea ji mohou lidé zhlédnout kdykoliv a dozvědět se tak například informace o Hornickém domě a pamětních deskách ve městě a okolí.

V Karlovarském kraji dojde k rozšíření přírodní rezervace Chlum

Karlovarský kraj rozšíří původní přírodní rezervaci, která se nachází na jižním svahu vrchu Chlum u obce Novosedly na Karlovarsku. Jedná se o jedno z nejstarších a nejcennějších zvláště chráněných území světového významu, a to s ohledem na výskyt jeřábu manětínského.           

Karlovarský kraj podpoří projekt Geofyzikálního ústavu

Rada Karlovarského kraje odsouhlasila přidělení individuální dotace Geofyzikálnímu ústavu AV ČR, který v Základní škole Skalná vybuduje geofyzikální učebnu. Dotace ve výši 80 000 korun je určena na pořízení šesti notebooků, jež budou sloužit k zaznamenávání a měření seismické aktivity a stanou se součástí odborné učebny.

Kraj přispěje na základní vyznačení Krušnohorské Hřebenovky

Krušné hory
​Celkem 150 tisíc korun získá z krajského rozpočtu Klub českých turistů na základní vyznačení a infrastrukturu Hřebenové trasy Krušných hor – západ. Dotaci schválila Rada Karlovarského kraje na svém jednání v polovině října. Jedná se o propojení hřebenových partií českých hor a společné vytvoření nejdelší hřebenové trasy v Čechách, s možností propojení s německou hřebenovou trasou Kammweg. ​

Lípy v Hřebenech získaly stříbro v anketě Strom roku 2020

Lípy v Hřebenech
​Stříbrnou příčku obsadily v tradiční anketě Strom roku 2020 lípy v Hřebenech na Sokolovsku. Mezi 12 finalisty z celé republiky zvítězila jabloň u Lidmanů z Machova na Náchodsku. Bronz patří dubu jménem Hugo z Lednice v Jihomoravském kraji. Anketu pořádá Nadace Partnerství pod záštitou ministra životního prostředí Richarda Brabce.

Žáci základních a středních škol se stále mohou zapojit do soutěže „Kraje pro bezpečný internet“

​Mobil, počítač, internet – v současné době naprosto běžná součást většiny našich životů. Díky technologickým vymoženostem můžeme nakupovat z pohodlí domova, bavit se a komunikovat s lidmi z celého světa. Důležité je ale také naučit se s moderními technologiemi zacházet a znát rizika, která jejich využívání přináší. A právě na to se zaměřuje celorepubliková kampaň a soutěž "Kraje za bezpečný internet".

Nové odběrové místo v kraji se otevře v Sokolově

Odběrové místo
Karlovarský kraj nechá zprovoznit nové odběrové místo v regionu. Lidé indikovaní praktickým lékařem či hygieniky k testu na COVID-19 jej budou moci navštívit v Sokolově, v areálu společnosti Sokolovská bytová s.r.o. (ul. Komenského 77) od čtvrtka 22. října 2020.


1 - 10 Next