Archív krajských listů

Veřejná prezentace architektonických studií Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské Karlovy Vary

Společenský sál Krajské knihovny Karlovy Vary hostí v pondělí 7. září od 15 hodin veřejnou prezentaci architektonických studií Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské Karlovy Vary (SUPSKV) a zároveň také výstavu studentských prací na téma „Keramka jedenadvacátého století“.

Výstava prací mladých fotografů v krajské galerii fotografie

​V chebském Art centru Galerie 4 je možné zhlédnout výstavu fotografií z prázdninového wokrshopu pro děti a mládež. Letní tvoření s názvem Barevné prázdniny se v galerii konalo v posledním srpnovém týdnu. Návštěvníci si nyní mohou prohlédnout práce mladých talentů.

Dvakrát vyšší návštěvnost hlásí krajská muzea a galerie

Retromuseum Cheb
Nulové vstupné a trávení dovolené v Čechách se velmi pozitivně odráží v návštěvnosti krajských kulturních institucí. Zatímco v červenci roku 2019 zamířilo do krajských muzeí a galerií 17168 návštěvníků, v témže měsíci letošního roku jich kulturní stánky hlásí 37300. Vstupy zdarma kraj zavedl od 25. května 2020.

V Karlovarském kraji budou jezdit nové vlakové soupravy

​Zástupci Karlovarského kraje navštívili provoz plzeňské Škoda Transportation, kde sledovali postup výroby nových vlakových souprav pro linku Plzeň – Mariánské Lázně – Cheb – Sokolov – Karlovy Vary. Nové jednotky vznikají v rámci společného projektu Karlovarského a Plzeňského kraje a Českých drah.  

Marienbad Film Festival zavítá již popáté do Mariánských Lázních

​Mariánské Lázně hostí v termínu od 27. do 30. 8. 2020 mezinárodní Film Festival. Jedná se o přehlídku, která se odehrává ve veřejném prostoru města a představuje propojení filmu s dalšími druhy umění. Filmové snímky ovládnou tradiční místa, kterými jsou kinosály, ale také netypické prostory, například Společenský dům Casino, Městské divadlo, Dům Chopin, kolonádu nebo Městské muzeum.

Turisté a cyklisté se vydají na trasu Sokolovské (nejen) padesátky

​Sokolov, Kraslice nebo Rotava jsou startovní místa, ze kterých se mohou vydat na trasu účastníci cykloturistické akce Sokolovská (nejen) padesátka. Jak napovídá název, pro zájemce jsou připravené i kratší trasy, a to ve vzdálenosti 8, 13, 15 a 25 kilometrů.

Držitelé karty Senior Pas se mohou zdarma zúčastnit kurzů na trénink paměti

​Zveme seniory Karlovarského kraje na tréninky paměti v rámci projektu Senior Pas 2020. Záštitu nad touto akcí, která se uskuteční ve čtyřech městech regionu, převzal hejtman Karlovarského kraje.


  

Karlovarský kraj přijímá od občanů návrhy na udělení medaile Za zásluhy o bezpečnost

​Rada Karlovarského kraje stanovila podmínky pro udělení medaile Za zásluhy o bezpečnost. Jedná se o ocenění občanům kraje, kteří se mimořádným činem nebo dlouhodobými snahami zasloužili o řešení bezpečnosti na území Karlovarského kraje, a to například v podobě záchrany lidského života nebo dlouhodobé práce pro bezpečnostní složky. Nominace mohou nově navrhnout sami občané.  

Netopýří noc u dolu Jeroným

​Večer poslední prázdninové neděle bude již tradičně patřit Netopýří noci. Pro zájemce, kteří se chtějí dozvědět více informací o životě těchto nočních tvorů, je připravena přednáška a samotný odchyt.

Kraj jednal o pomoci lidem propouštěným z provozů Sokolovské uhelné

Jednání o Sokolovské uhelné
​Jak zmírnit dopady postupného propouštění, které zahájila společnost Sokolovská uhelná v souvislosti s  ukončením zplyňování uhlí – to bylo hlavní téma setkání vedení Karlovarského kraje se zástupci společnosti Sokolovská uhelná, se starosty měst a obcí Sokolovska, představiteli Úřadu práce (ÚP) a Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje (KHK).

1 - 10 Next