Archív krajských listů

Projekt pro zaměstnance ohrožené propouštěním chceme i do našeho kraje

Poradenství
Vedení Karlovarského kraje bude usilovat o rozšíření projektu pro občany ohrožené ztrátou zaměstnání „Outplacement v Ústeckém kraji“ také do našeho regionu. Projekt realizovaný Úřadem práce ČR pomáhá zaměstnancům, jimž hrozí propuštění, a obsahuje aktivity na podporu tvorby nových pracovních míst. Hejtman Petr Kubis oslovil dopisem premiéra Andreje Babiše a požádal jej, zda by s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou domluvil rozšíření projektu.

Chebská porodnice od 1. června obnovuje činnost

Chebská porodnice
​Porodní sály a oddělení šestinedělí v chebské nemocnici budou od pondělí 1. června maminkám a jejich dětem znovu k dispozici. Chebská porodnice se vrací k běžnému provozu.  Maminky se mohou těšit na nové zázemí v pavilonu A, které od loňského roku nabízí plný komfort moderní porodnice. Čeká je sehraný porodnický tým a domácí atmosféra, navíc pak jedinečný výhled na město ze samotné porodnice i pokojů na oddělení šestinedělí. 

​Do kin po celé republice míří snímky ze zrušeného festivalu

Film
​Milovníci filmu, kteří se letos chystali do Karlových Varů, rozhodně nepřijdou o zajímavou podívanou. Ve dnech 3. až 11. července bude v bezmála stovce českých kin promítnuto  na 16 filmů v rámci unikátní přehlídky s názvem TADY VARY. Akce, kterou připravil organizační tým Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, se koná za podpory Ministerstva kultury ČR, Karlovarského kraje, města Karlovy Vary a dalších partnerů festivalu.

Kraj finančně podpoří aktivity Západočeské univerzity Plzeň v Chebu

Studenti
​Již v loňském roce proběhla celá řada jednání se zástupci Západočeské univerzity Plzeň, která měla za cíl podpořit aktivity univerzity především v Chebu, kde sídlí její Fakulta ekonomická. Ta má sice kapacitu 600 studentů, ale v současnosti ji využívá asi jen stovka studentů. Skvělou zprávou je, že od září zde začne fungovat i Fakulta pedagogická. Kraj obě fakulty podpoří částkou až do výše 3,5 milionu korun.

Do středních škol v kraji se vrátil život

Středoškoláci
​Studenti středních škol se od pondělí 11. května postupně začali vracet do lavic i v Karlovarském kraji. Vrcholí především přípravy na nadcházející maturitní a závěrečné zkoušky. To vše provázejí zvýšená hygienická opatření, výuka v nejvýše patnáctičlenných skupinách a používání ochranných pomůcek ve třídách i v prostorách škol.

Státní památky zahájily návštěvnickou sezonu

Valeč
​Památky ve správě Národního památkového ústavu v Karlovarském kraji, mezi které patří hrad a zámek Bečov nad Teplou, zámek Kynžvart a zámek Valeč, zahájily v pondělí s téměř dvouměsíčním zpožděním hlavní sezonu. Do odvolání však musí jejich návštěvníci dodržovat přísná hygienická opatření proti šíření koronaviru. Doporučuje se také zakoupit si vstupenku na prohlídkové okruhy online.

Vedení kraje diskutovalo se starosty o situaci v kraji po ukončení nouzového stavu

Starostové
​Vedení kraje v čele s hejtmanem Petrem Kubisem jednalo na krajském úřadě se starosty obcí s rozšířenou působností a pověřeným obecním úřadem. Společné setkání navázalo na předchozí videokonferenční diskuse. Hlavními tématy se stala aktuální situace ohledně nákazy koronavirem v regionu, rozvolňování opatření po ukončení nouzového stavu, stav lázeňství a navazujících služeb, opravy krajských silnic a realizované i plánované investice. 

​Retromuseum Cheb vystavuje jedinečné módní kousky

Jitex Písek
​Loni uplynulo 70 let od vzniku národního podniku Jitex Písek, který se v roce 1949 osamostatnil od ašského podniku TOSTA. K výročí byla uspořádána výstava v Prácheňském muzeu, připomínající jeho dějiny a produkci v letech 1949 až 1989. Tu nyní v redukované verzi přebírá Retromuseum Cheb. Přijďte si zavzpomínat na staré časy a prohlédnout si tehdejší jedinečné módní kousky.

Bezplatné vstupné? Takový je plán kraje pro krajské kulturní instituce

Becherova vila
​Vstup zdarma by mohli mít návštěvníci muzeí, galerií a dalších kulturních institucí zřizovaných Karlovarským krajem. Bezplatné vstupné by kulturní stánky poskytovaly od 25. května do 31. října 2020. Kraj chce tímto krokem pomoci těmto zařízením obnovit návštěvnost, přilákat nové zájemce včetně rodin s dětmi a přispět k oživení cestovního ruchu v regionu.

Děti ze sociálně slabých rodin opět získají obědy zdarma

Stravování
​Karlovarský kraj se chce i v letošním roce zapojit do projektu „Obědy do škol“, jehož hlavním cílem je zajistit dětem ze sociálně slabých rodin pravidelnou kvalitní stravu ve školních jídelnách a vypěstovat u nich zdravé stravovací návyky. Školy vytipovaly celkem 743 dětí k podpoře. Jejich konečný počet však bude záviset na tom, zda jejich zákonní zástupci dodají školám potřebná potvrzení z úřadu práce.
1 - 10 Next