Archív krajských listů

Na vstupu do chebské nemocnice měří lidem teplotu moderní termokamera

Termokamera
Speciální bezkontaktní termokamera nyní měří v chebské nemocnici teplotu příchozím před návštěvou jednotlivých oddělení. Přístroj nemocnici zdarma zapůjčila společnost ICS-systémy, která sídlí v Karlových Varech. Termokamera pomáhá ochránit pacienty i zdravotníky před šířením nákazy koronavirem.

Kraj snížil cenu testu na COVID-19 pro samoplátce o 1 tisíc korun

Odběrové místo
​Od dnešního dne, úterý 28. dubna 2020, se v odběrovém místě v areálu karlovarské nemocnice zahajuje kromě ostatních také testování samoplátců na nákazu koronavirem. Původní cena odběrů, která zahrnuje veškeré skutečné náklady na testování, tedy personální zabezpečení, laboratoř, ochranné pomůcky apod. byla Karlovarskou krajskou nemocnicí stanovena na 3000,- Kč. Karlovarský kraj se ale rozhodl po dohodě se zástupci nemocnice snížit cenu na 2000,- Kč.

​Kraj opět podpoří Klub českých turistů, který se stará o značení cyklotras v regionu

Cyklista
​Díky kvalitnímu systému značení míří do Karlovarského kraje každoročně čím dál tím více domácích i zahraničních cyklistů. Velkou zásluhu na tom má Klub českých turistů, který se stará o značení místních cyklotras a cyklostezek. Rada Karlovarského kraje mu na svém posledním zasedání odsouhlasila dotaci ve výši 300 tisíc korun. 

Krajská knihovna se dnes znovu otevírá veřejnosti

Krajská knihovna
​V souladu s vládním harmonogramem uvolňování provozu konkrétních institucí bude od pondělí 27. dubna opět přístupná Krajská knihovna Karlovy Vary. Návštěvníci i zaměstnanci však budou muset dodržovat přísná hygienická pravidla. Vstup bude možný pouze s rouškou, a to pro omezený počet lidí. Na místě budou k dispozici jednorázové rukavice a bezoplachová desinfekce. Veškerý provoz pak bude soustředěn do centrální haly, přístup do jednotlivých oddělení nebude možný.

​Krizový štáb Karlovarského kraje jednal o situaci ohledně COVID-19 v regionu

Testy na koronavirus
​Ačkoliv se v jiných krajích ČR situace týkající se šíření nákazy koronavirem zlepšuje, v Karlovarském kraji jsou statistiky počtu nemocných varovné. Proto se dnes sešel Krizový štáb Karlovarského kraje, který řešil dozásobení některými typy ochranných prostředků, posílení pracoviště Krajské hygienické stanice i zahájení testů pro samoplátce v regionu.

Vedení kraje jednalo s vicepremiérem Richardem Brabcem o problematice útlumu těžby a situaci v lázeňství

Elektrárna
​Dopady útlumu těžby a problém provozu elektrárny Tisová i současná situace v lázeňství v Karlovarském kraji – to byla témata jednání hejtmana Karlovarského kraje Petra Kubise a náměstkyně hejtmana Jany Mračkové Vildumetzové s vicepremiérem a ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a náměstkem ministra průmyslu a obchodu René Nedělou. Videokonference se účastnil také europoslanec za Karlovarský kraj Ondřej Knotek.

Záchranáři budou mít další nové sanitky

Sanity
​Pět nových sanitních vozů s plnou výbavou pořídí Karlovarský kraj. Určeny budou pro posádky Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje, které s nimi vyjíždějí za pacienty po celém regionu. Jde o typ vozů určený pro intenzivní péči se vším potřebným vybavením.

​Karlovarský kraj hlásí opět méně nehod než většina republiky

Dopravní nehoda
​Většina krajů v České republice vykázala meziroční nárůst počtu dopravních nehod s výjimkou Karlovarského kraje a hlavního města Prahy. Na pozemních komunikacích v našem regionu došlo v uplynulém roce ke 2 620 dopravním nehodám, což představuje meziroční pokles o 12 procent. Zároveň při nich zemřelo celkem 13 osob, a to je o 38,1 procent méně než před rokem. Vyplývá to z dat, které na svých stránkách uveřejnil Český statistický úřad.

Kraj nechá testovat zaměstnance léčeben dlouhodobě nemocných

Jan Bureš s rapidtestem
​V uplynulém týdnu začalo v našem regionu na základě mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví testování pracovníků pobytových zařízení sociálních služeb na nákazu koronavirem. Od čtvrtka 23. dubna 2020 zahájí kraj testování také v případě zaměstnanců následné lůžkové péče, tedy léčeben dlouhodobě nemocných. Krajský radní Jan Bureš potvrdil, že půjde o všechny léčebny bez ohledu na to, zda jsou zřizovány krajem.

Čtenáři krajské knihovny mají přístup k elektronickým verzím novin a časopisů zdarma

Počítač
​Prostřednictvím služby PressReader si mohou registrovaní uživatelé Krajské knihovny Vary vybrat ze 7000 titulů, které vycházejí ve 120 zemích a 60 jazycích. Z českých novin a časopisů jsou k dispozici například Respekt, Hospodářské noviny, MF DNES, Lidové noviny nebo Pupp journal. Ze zahraničních titulů si čtenáři otevřou mimo jiné francouzský Le Monde či anglický The Guardian.
1 - 10 Next