Archív krajských listů

Kraj doporučuje, jak nakládat s odpady v době pandemie

Odpadky
​Jak nakládat s odpady vznikajícími v domácnosti u osob s potvrzeným onemocněním COVID-19 a u osob v domácí karanténě? Co dělat s jednorázovými osobními ochrannými pomůckami na pracovištích bez rizika infekce? Na tyto a mnohé další otázky vám přinášíme potřebné odpovědi. Věnujte prosím pozornost doporučením a informacím ze strany Karlovarského kraje.

Kraj nechá otevřít od 1. dubna 2020 odběrové místo v Chebu

Nemocnice Cheb
Ve středu 1. dubna 2020 bude pro testování na nákazu koronavirem otevřeno další odběrové místo v kraji, a sice v areálu nemocnice v Chebu. Dohodl se dnes na tom hejtman Karlovarského kraje se zástupci nemocnic, praktických lékařů, hygieniků i hasičů.

K testování obvatel na onemocnění COVID-19 získal kraj další 2 tisíce odběrových setů. Lidé s příznaky by neměli váhat s telefonátem lékaři či hygienikům

Odběrové místo
​Karlovarský kraj dostal o víkendu 2 tisíce odběrových setů od státu. Předsedu Ústředního krizového štábu Romana Prymulu o dodávku požádal hejtman Petr Kubis. Kraj jimi zásobí odběrové místo v Karlových Varech, dvě odběrové skupiny a je připraven otevřít další odběrová místa v Chebu a v Sokolově. Na nákazu koronavirem je třeba otestovat co nejvíce lidí v našem regionu.

Anekdota z bečovského zámku rozveselí smutnou mysl

Anekdota
​Ačkoliv je zahájení nové návštěvnické sezony prozatím na všech památkách v regionu až do odvolání odloženo, zaměstnanci bečovského hradu a zámku se i nadále věnují naplno své práci a chystají se na návrat prvních turistů.  Kromě toho společně s originálním vydavatelstvím Ivana Rillicha a s oblíbeným českým karikaturistou Zdeňkem Hofmanem připravili speciální kreslenou anekdotu pro tyto nelehké dny. S humorem jde přeci  všechno líp.

Linkové autobusy v kraji přecházejí na prázdninový provoz

Autobus
​Dalš​í opatření, které má bránit šíření koronavirové nákazy, realizuje ve veřejné linkové dopravě Karlovarský kraj. Jedná se o dočasné zavedení tzv. prázninového provozu. Opatření na území republiky vstupuje v platnost ve čtvrtek 26. března 2020 a navazuje na vládní zákaz účasti žáků a studentů ve vzdělávání. Kraj zároveň doporučil městům a obcím směrovat stejný pokyn k dopravcům, se kterými mají uzavřenou smlouvu.

Pomozte Muzeu Cheb zdokumentovat každodenní život v těchto nelehkých chvílích

Rouškovník
​Ani Muzeum Cheb v době pandemie koronaviru nezahálí. Kromě toho, že se jeho šikovné zaměstnankyně zapojily do šití roušek a vytvořily spolu s Bagueterií Špalíček na náměstí rouškovník, plní i dokumentační funkci. Hledá proto fotografy, kteří by za dodržování platných nařízení zachytili, jak obyvatelé Chebska v době karantény žijí.

​Milovníci Egypta nepřijdou o výstavu, na kterou se těšili

Mezi Prahou a Káhirou
​Chystali jste se na výstavu „Mezi Prahou a Káhirou“, která měla být k vidění v Muzeu Karlovy Vary u příležitosti 100 let české egyptologie? Je vám líto, že si jí nemůžete kvůli koronavirové pandemii prohlédnout? Pak nezoufejte. Výstavu můžete navštívit online prostřednictvím webových stránek a facebooku muzea.

V sedmi výdejních místech si zdravotníci přebírají ochranné prostředky

Výdejní místo
​Od pondělí 23. března 2020 si zdravotníci přebírají v sedmi výdejních místech po celém kraji ochranné prostředky, které Karlovarský kraj obdržel od státu. Další ochranné prostředky si v těchto dnech vyzvednou také pracovníci lázeňské léčebně rehabilitační péče a dopravních zdravotních služeb.


Karlovarský kraj na další posily z Armády ČR spoléhat nemůže, i přesto zostří opatření pro pendlery

Pomezí
Karlovarský kraj chce rozšířit opatření, která by účinněji bránila rozšíření nákazy koronavirem prostřednictvím pendlerů denně překračujících hranice s Německem. Hejtman Petr Kubis také apeloval dopisem na předsedu Ústředního krizového štábu Romana Prymulu, aby vedení státu rozhodlo o neprodleném uzavření hraničního přechodu do SRN na Božím Daru. Omezilo by se tak riziko nákazy, a hasiči, policisté i celníci by mohli soustředit své síly na zbývající přechody Pomezí nad Ohří a Vojtanov.
​​

​Kraj se domluvil na zřízení krizové oční ambulance

Oční ambulance
​Občany, kteří se nyní potýkají s akutními očními obtížemi, nově ošetří od pondělí 23. března zdravotníci v krizové oftalmologické ambulanci v nemocnici v Karlových Varech. Dohodlo se na tom vedení Karlovarského kraje s Očním centrem SOMICH.
1 - 10 Next