Archív krajských listů

Krušného hory budou hostit juniorské mistrovství světa

Šampionát
​Na 43. juniorském mistrovství světa v klasickém lyžování v Oberwiesenthalu se od 28. února do 8. března sejde světová špička mladých závodníků. Šampionát bude zahrnovat soutěže v klasických disciplínách, jako jsou skoky na lyžích, běh na lyžích a severská kombinace. O napínavou podívanou tedy rozhodně nebude nouze.

​Seznamte se s pestrým životem rudných dolů

Důl
​Nenechte si ujít zajímavou přednášku, která se uskuteční již tuto sobotu 29. února v prostorách Královské mincovny Jáchymov. Lukáš Falteisek z katedry ekologie Univerzity Karlovy v Praze a člen České speleologické společnosti promluví o ekosystému rudných dolů, jenž je dokonce bohatší než živá příroda v jiných typech podzemí.

Krajská hygienická stanice vydala doporučení pro občany, kteří se vrací ze zahraničí

Upozornění
​Vracíte se ze zahraniční cesty z Číny, Jižní Koreje, Iránu, Japonska, Singapuru či Itálie (regionů Benátsko, Lombardie, Emilia Romagna a Piemont)? Pak věnujte prosím pozornost pokynům Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje, jak postupovat v případě podezření na nákazu COVID-19 způsobenou čínským koronavirem.

Rok 2020 bude patřit Valdštejnům

Uctění památky Valdštejna
​Muzeum Cheb se připojilo k celostátnímu cyklu Národního památkového ústavu „Po stopách šlechtických rodů“, jehož cílem je připomínat kulturní, společenské a historické odkazy významných aristokratických rodů. Pro letošek byli vybráni „Valdštejnové – lvi ve službách císařů“  a návštěvníci, kteří zavítají do Chebu, se mají rozhodně na co těšit. Včera byla před muzeem symbolicky uctěna památka Albrechta Valdštejna a připomenuta jeho tragická smrt v roce 1634.

Historicky první titul EY Podnikatel roku Karlovarského kraje získal Alessandro Pasquale

EY Podnikatel roku Karlovarského kraje
​Společnost EY vyhlásila ve spolupráci s Karlovarským krajem vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2019 Karlovarského kraje. Stal se jím Alessandro Pasquale, ředitel a spolumajitel rodinné firmy Mattoni 1873. Nezávislá porota ocenila hlavně jeho oddanost rodinné tradici, odvážného podnikatelského ducha a v neposlední řadě velký zájem o ochranu životního prostředí. Cenu vítězi předal hejtman Petr Kubis.

Bezpečnostní rada Karlovarského kraje zasedne v souvislosti se šířením koronaviru v pondělí 2. března 2020

Koronavirus
​Vzhledem k rostoucímu počtu nakažených lidí koronavirem v okolních evropských státech svolá hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis jednání Bezpečnostní rady Karlovarského kraje. Zasedání se uskuteční v pondělí 2. března. Hejtman to potvrdil po dohodě s ředitelem Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Václavem Klemákem. Kromě toho kraj také nechá vyrobit další respirátory pro krajské nemocnice a policii.

Na středu je naplánován pravidelný Den s hejtmanem

Den s hejtmanem
​Ve středu 26. února se na Krajském úřadě Karlovarského kraje bude od 14 hodin konat pravidelný Den s hejtmanem. Petr Kubis bude opět k dispozici všem občanům, kteří s ním chtějí řešit své problémy, nebo mají nápady, jak by bylo možné zlepšit život v našem regionu. Stačí si jen trochu počkat, až na vás přijde řada, a máte slovo.

Autorem nového loga Institutu lázeňství a balneologie je student "keramky"

Institut lázeňství a balneologie
​Institut lázeňství a balneologie, v.v.i., který v loňském roce zřídil Karlovarský kraj, má zbrusu nové logo. V soutěži o jeho podobu zvítězil Karel Antonín Kalvas, student třetího ročníku oboru grafický design Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské v Karlových Varech. Logo ztvárňuje stylizovanou baňku, jež v sobě ukrývá třetí rozměr.

​Blíží se uzávěrka výtvarné soutěže pro seniory

Výtvarná soutěž
​Už jen osm dní mají senioři na to, aby se zúčastnili oblíbené výtvarné soutěže s názvem „Věk pro nás není překážkou“. Soutěž je určena pro všechny obyvatele Karlovarského kraje, kteří jsou starší šedesáti let a věnují se některé z výtvarných činností. Přichystány jsou tři soutěžní kategorie, přihlašovat lze nejenom ruční práce, ale také obrazy a fotografie. Autoři tří nejlepších děl v každé kategorii se mohou těšit na dárkové koše a publikace o našem regionu. Uzávěrka je v pátek 28. února.

​Workshop pomůže žadatelům s přeshraničními projekty

SN-CZ
​V Programu na podporu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko zbývají volné peníze. Karlovarský kraj proto ve spolupráci se Společným sekretariátem a Euregiem Egrensis pořádá 23. března od 11 hodin v Městském kulturním středisku v Plesné workshop, kde budou k dispozici zástupci dotačního programu. Přijďte zdarma konzultovat své projektové nápady a získejte cenné rady.
1 - 10 Next