Archív krajských listů

​Pomozte společně s krajem splnit přání seniorům a lidem se zdravotním postižením

Dárky
​Stejně jako v minulém roce chce i letos Karlovarský kraj rozdávat radost prostřednictvím Vánočního stromu splněných přání. Tentokrát se budou pořizovat dárky pro klienty z domovů pro seniory a pro osoby se zdravotním postižením. Do akce se může zapojit prakticky každý, stačí si jen ze seznamu vybrat přání a zakoupený dárek včas doručit na adresu krajského úřadu.

Náš region získal od ASEKOLU titul "Aktivní kraj" a finanční odměnu

Šek od Asekolu
​V úterý 26. listopadu 2019 se v Žižkovském divadle Járy Cimrmana rozdávaly ceny krajům a obcím, které jsou úspěšné ve sběru vysloužilého elektroodpadu. Slavnostní galavečer pořádala nezisková organizace ASEKOL, jež organizuje celostátní systém zpětného odběru elektrozařízení. Jedno z ocenění patří také Karlovarskému kraji, který získal v kategoii "Aktivní kraj" Cenu poroty za přístup kraje k osvětě v oblasti ochrany životního prostředí.

Nenechte si ujít voňavý adventní trh v chebském muzeu

Cukroví
​Ačkoliv je Muzeum Cheb od ledna letošního roku uzavřeno kvůli rekonstrukci, návštěvníci se nemusí bát, že by přišli o oblíbený adventní trh. Ten se uskuteční již tuto sobotu 30. listopadu od 10 do 17 hodin. Těšit se můžete na širokou nabídku rukodělných výrobků, vánočních dekorací i ochutnávku tradičních dobrot.

Evropské uhelné regiony podepsaly společné prohlášení

Podpis Görlitz
​V německém Görlitz se v uplynulých dnech uskutečnilo setkání Platformy pro uhelné regiony v transformaci. Vedle zástupců Evropské komise, německých, polských či španělských uhelných regionů se akce zúčastnila také hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová a představitelé dalších českých uhelných krajů.

Na modernizaci základních škol v regionu půjdou další peníze

Školačka
​V Integrovaném regionálním operačním programu došlo k navýšení prostředků ve 47. výzvě "Infrastruktura základních škol (SVL)". Výzva je zaměřena na podporu modernizace základních škol, konkrétně odborných učeben, a na zajištění jejich bezbariérovosti. Alokace bude navýšena o 1, 8 miliardy korun a díky tomu bude možné uspokojit 212 náhradních projektů, jež byly podány již na přelomu let 2016 a 2017. Mezi nimi nechybí ani ty z Karlovarského kraje.

Staňte se dobrovolníky na zimní olympiádě dětí a mládeže

Dobrovolníci ZODM
​Máte rádi zimní sporty? Jste aktivní a nic vám neuteče? Pak právě vy se můžete stát dobrovolníky na zimní olympiádě dětí a mládeže v Karlovarském kraji. Olympiáda se koná ve dnech 19. - 24. ledna 2020 a z nabízených dobrovolnických pozic si jistě vybere každý. Podmínkou je chuť být při tom a věk 18+. Přihlásit se k dobrovolnické práci během IX. Her zimní olympiády dětí a mládeže mohou například studenti, rodiče, ale vítáni budou také senioři, kteří třeba celý život žijí sportem.

Na netradiční výstavu můžete zavítat do Retromusea v Chebu

Kutilství
​Retromuseum v Chebu zve na výstavu, která se zaměřuje na současnou podobu kutilství a jeho proměnu od pádu socialismu, před nímž zažilo velký rozkvět. Výstava vznikla ve spolupráci se Sociologickým ústavem Akademie věd ČR a můžete jí navštívit až do dubna příštího roku. Otevřeno je zde kromě pondělí každý den.

​Přeshraniční spojení mezi Bad Brambachem a Plesnou je dokončeno

Nová silnice
​Mezi Plesnou a Bad Brambach vedlo až do poloviny 20. století silniční spojení, které bylo následně uzavřeno a od té doby na něm nebyla prováděna žádná údržba ani větší rekonstrukce. Díky spolupráci Karlovarského kraje, zemského okresu Vogtland, města Plesná a obce Bad Brambach se podařilo připravit projekt na jeho obnovu, jehož realizace trvala více než dva roky. Za účasti zástupců všech zainteresovaných stran dnes došlo ke slavnostnímu zprovoznění dlouho očekávané silnice.

Kraj se rozhodl odstoupit od smlouvy na dostavbu nemocnice v Chebu

Pavilon Nemocnice Cheb
​Po dlouhém vyjednávání se společnostmi, jež měly provést revitalizaci nemocnice v Chebu, se Karlovarský kraj rozhodl odstoupit od smlouvy o dílo. Hlavním důvodem bylo značné zpoždění a následné bezdůvodné přerušení prací ze strany zhotovitelů, neplnění ujednání o zárukách a nepřevzetí staveniště pro rekonstrukci budovy B. Kraj se nyní bude snažit co nejrychleji vybrat nového zhotovitele, který dokončí stavbu tak, aby pacienty a zaměstnance zdravotnického zařízení nadále neobtěžoval omezený provoz.

V Karlovarském kraji jednal ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček

Ministr Havlíček s hejtmankou
​Na pracovní cestu do našeho regionu přicestoval v tomto týdnu ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Společně s hejtmankou Janou Mračkovou Vildumetzovou, se zástupci BMW Group, agentury CzechInvest a s představiteli společnosti Sokolovská uhelná řešili plánovanou výstavbu zkušebního centra BMW na Podkrušnohorské výsypce u Sokolova či ceny emisních povolenek. Na Sokolovsku se ministr setkal také se starosty.

1 - 10 Next