Archív krajských listů

​Kraj podpořil bývalé úspěšné sportovce

Setkání s olympioniky
​V Becherově vile v Karlových Varech proběhlo setkání se západočeskými olympioniky. Bývalé sportovce, kteří zažili neopakovatelnou atmosféru velkých sportovních akcí, úspěšně reprezentovali naši zemi a šířili její věhlas daleko za hranicemi, přišel pozdravit krajský radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Bradáč.

Muzeum Karlovy Vary zve na zajímavou přednášku

Přednáška
​V letošním roce uplynulo osmdesát let od doby, kdy začala druhá světová válka. Nenechte si ujít zajímavou přednášku, v rámci které se bude historik Jan Nedvěd zaobírat příčinami vzniku nejničivějšího konfliktu v našich dějinách. Akce se uskuteční již dnes v Muzeu Karlovy Vary od 17 hodin.

Kraj získá od SFDI kompletní sumu peněz potřebnou na opravu mostu u Nového Sedla

Most
​Karlovarský kraj dostane od Státního fondu dopravní infrastruktury 93 miliony korun na opravu mostu u Nového Sedla. Rozhodl o tom včera na svém jednání Výbor Státního fondu dopravní infrastruktury ČR (SFDI). Informaci potvrdila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová, která se zasedání účastnila.

Přijďte debatovat o přínosech členství v Evropské unii

Evropská unie
​Eurocentrum Karlovy Vary pořádá veřejnou debatu k 15. výročí členství České republiky v Evropské unii. Akce se koná ve čtvrtek 7. listopadu od 17 hodin v zasedací místnosti ZČU v Chebu. Přijďte diskutovat o dopadech a přínosech našeho členství nejenom pro obce, ale i pro podnikatele a jednotlivé občany.

​Průjezd Loktem bude pro cyklisty bezpečnější

Cyklisté
​Karlovarský kraj chce vystavět chybějící část Cyklostezky Ohře v Nádražní ulici v Lokti. V současné době totiž vede zhruba 500 metrový úsek páteřní cyklostezky po hlavní a vysoce frekventované komunikaci. Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila realizaci záměru výstavby.

Zpestřete dětem prázdniny a vyrazte s nimi do Bečova

Bečov
​Nejenom o státním svátku, ale i po dobu podzimních prázdnin jsou brány Státního hradu a zámku Bečov mimořádně otevřeny. Navštívit můžete prohlídkové okruhy, zámecké zahrady či nově zpřístupněnou lezeckou stěnu. Využijte tedy jedinečnou příležitost navštívit památku ještě před zimou. 

​Houslařská škola zazářila na veletrhu v Liberci

Tým Houslařské školy
​Houslařská škola, která je odloučeným pracovištěm Integrované střední školy Cheb, se ve dnech 10. - 12. října účastnila jednoho z nejvýznamnějších veletrhů vzdělávacích a pracovních příležitostí „Educa, My Job 2019“ v Liberci. A domů se rozhodně nevrátila s prázdnou. V soutěži o nejlepší prezentaci školy obsadila v silné konkurenci 66 přihlášených škol skvělé 2. místo.

Karlovarský kraj nechyběl na Národních dnech prevence v Brně

Národní dny prevence
​V polovině října se v moravské metropoli konal v pořadí již druhý ročník akce s názvem „Národní dny prevence“, který mimo jiné zahrnoval dvoudenní konferenci, výstavu a prezentaci organizací působících v oblasti prevence kriminality, protidrogové prevence a vybraných složek integrovaného záchranného systému. Karlovarský kraj zde představil publikaci s názvem „Když je problém závislost aneb průvodce (nejen) drogovými službami v Karlovarském kraji“.

Milovníci přírody jsou zváni na tradiční setkání

Les
​V pátek 25. října pořádá regionální pracoviště Správy CHKO Slavkovský les a Muzeum Karlovy Vary tradiční výroční „Setkání příznivců přírody Karlovarska“ s pásmem krátkých přednášek. Akce se koná v Krajské knihovně Karlovy Vary od 16:00 hodin. Přijďte se seznámit s novými zajímavými pozorováními a objevy z přírody.

​Pohár ze soutěže Logistik Junior putuje do Ostravy

Logistik Junior
​Ve třetím říjnovém týdnu se v Karlových Varech konal v pořadí již 11. ročník celostátní soutěže „Logistik Junior SŠ“. V tvrdé konkurenci dvaceti přihlášených týmů zazářila Střední škola technická a dopravní Ostrava - Vítkovice, druhou příčku obsadila domácí Střední škola logistická Dalovice a na třetím místě skončila Střední průmyslová škola Ústí nad Labem - středisko Stříbrníky.
1 - 10 Next