Archív krajských listů

Karta IDOK zlevní veřejnou dopravu všem, kteří ji budou pravidelně využívat

Karta IDOK
​V Karlovarském kraji mohou od nynějška lidé využít k cestování ve všech druzích veřejné osobní dopravy libovolně InKartu českých drah, Karlovarskou kartu i Plzeňskou kartu. Na ni si předem nahrají zónové časové jízdenky podle toho, ve které části regionu budou cestovat. S kartami je kompatibilní většina odbavovacích systémů jak na železnici, tak v autobusové dopravě v regionu včetně MHD. Cena jízdenky v rámci jedné zóny je stejná bez ohledu na délku jízdy nebo počet jízd a přestupů v rámci časové platnosti jízdenky.

​Obnovou areálu keramické školy se budou zabývat tři architektonické kanceláře

Škola
​Karlovarský kraj vybral tři architektonické kanceláře, které vypracují studie k řešení havarijního stavu budovy Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské Karlovy Vary. Hotovy mají být během února příštího roku a poté by se mohlo začít s projektovou přípravou stavby.

Týden knihoven začíná v pondělí 30. září

Krajská knihovna
​Na začátku příštího týdne odstartuje už 23. ročník kampaně na podporu čtenářství a propagace služeb čtenářům - Týden knihoven. Tradičně se zapojí i Krajská knihovna Karlovy vary, která si připravila celou řadu akcí nejen pro registrované čtenáře, ale i pro širokou veřejnost.

​Virtuální realita pomůže s výukou anatomie

Virtualní učebna
​Díky unikátní virtuální učebně a vzdělávací aplikaci Human Anatomy VR mohou studenti Střední zdravotnické školy a vyšší odborné zdravotnické školy Karlovy Vary nahlédnout doslova pod kůži lidského těla. Jedná se v pořadí již o třetí střední školu v České republice, kde byla tato učebna otevřena. Dnešní ukázkové hodiny se zúčastnil i krajský radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Bradáč.

​Nenechte si ujít tradiční Podzimní slavnost

Dyne
​Již tuto sobotu 28. září se v Muzeu Cheb uskuteční tradiční Podzimní slavnost, která se tentokrát ponese ve znamení dýní. Čeká vás bohatý program s prezentací podzimní sklizně, ochutnávkou a prodejem nejrůznějších dobrot a chybět nebude ani kulinářská soutěž o nejchutnější dýňovou specialitu. Vstupné je dobrovolné.

V kraji byla otevřena první paliativní ambulance

Slavnostní otevření ambulance
​První a zatím jediná paliativní ambulance u nás byla včera slavnostně otevřena v Karlových Varech. Provozuje ji společnost Ladara, která se zaměřuje na poskytování zdravotních služeb a mobilní hospicové péče, a kraj na její zprovoznění přispěl částkou 250 tisíc korun. Za účasti politiků i lékařů ji vysvětil biskup František Radkovský.

Počet letů z Moskvy do Karlových Varů se od 1. října 2019 zvýší

Letadlo
​Nízkonákladový letecký dopravce POBEDA navýší počet letů z moskevského letiště Vnukovo do Karlových Varů a zpět z dvou na 5 letů týdně. Navýšení bude platit nejen do konce letního letového řádu, tedy do 26. října 2019, ale nově i po celou dobu zimního letového řádu až do 27. března 2020. Vedení Karlovarského kraje i Letiště Karlovy Vary tento krok vítá.

Střední školy se opět představí budoucím studentům

Studenti
​Karlovarský kraj společně s krajskými středními školami znovu chystá výstavy s podtitulem "Kam po základní škole". Akce budou hostit Integrovaná střední škola techniká a ekonomická Sokolov, Střední průmyslová škola Ostrov a Integrovaná střední škola Cheb. Žáci základních škol budou moci prostřednictvím výstav získat představu o tom, jaké obory, zázemí a vybavení krajské střední školly v regionu nabízejí.

Mezinárodní sympozium v Ostrově odkryje bílá místa v historii města

Sympozium Ostrov
​Již po třetí se bude v Ostrově konat historické sympozium, na kterém se sejdou historici a archiváři z ČR, Německa, Rakouska a Francie. Akce s názvem "Šlikové známí i neznámí a jejich vliv na dějiny světového peněžnictví" se uskuteční ve dnech 27. a 28. září 2019 od 9 hodin v zastupitelském sále ostrovského zámku. Záštitu nad akcí převzal senátor Jan Horník a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.

Na karlovarský Top Fashion Week přijedou i zahraniční návrháři

Top Fashion Week
​V sobotu 28. září 2019 proběhne v karlovarském Gradhotelu Pupp módní show Top Fashion Week. Během více než desítky módních přehlídek se návštěvníkům akce představí tvorba českých i zahraničních návrhářů. Akce začne v 13 hodin.


1 - 10 Next