Archív krajských listů

Do kraje zavítal premiér a ministři české vlády

Tisková konference Thermal
​V závěr​u srpna přijel do Karlovarského kraje předseda vlády Andrej Babiš spolu s některými ministry. Cílem jejich cesty se stal hotel Thermal, kde se plánuje velká rekonstrukce hotelové části a chátrajícího bazénového centra, ale navštívili také obce Josefov, Lomnice a Rotava. Na své cestě do regionu se vládní činitelé zastavili na rozestavěné dálnici D6 u Krušovic a u karlovarského Doubského mostu, jehož oprava by měla být hotova začátkem prosince.

Na zářijový kurz Záchranáři seniorům se přihlaste už nyní

Kurzy pro seniory
​Pro všechny seniory starší 55 let, kteří si chtějí připomenou zásady první pomoci, dozvědět se více o bezpečném pohybu v dopravě a o tom, jak se zachovat v krizových situacích, připravila asociace Záchranný kruh spolu s Karlovarským krajem zážitkový kurz "Záchranáři seniorům".

Během Dne železnice vyjede na koleje Šlechtična

Šlechtična
​Jízdy parním vlakem a historickými autobusy, výstava lokomotiv, komentované prohlídky dopravní kanceláře SŽDC a mnoho dalšího čeká na návštěvníky regionálního Dne železnice. Akci, která se uskuteční v Karlovarském kraji v sobotu 7. září, připravily České dráhy společně se svými partnery i v dalších místech ČR.

Pedagogové absolvovali semináře o kybernetické bezpečnosti

Semináře o kybernetické bezpečnosti
​Na začátku tohoto týdne uspořádal Karlovarský kraj vzdělávací semináře pro pedagogy středních škol s názvem "Kybernetická bezpečnost v každodenní praxi." Semináře vedli lektoři z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).


Krušnohorské obce zapsané na Seznam UNESCO založí oblastní destinační agenturu. Kraj je podpoří v plánovaných aktivitách

Jednání s obcemi o UNESCO
​Starostové krušnohorských obcí v Karlovarském kraji zapsaných na Seznam UNESCO založí pod hlavičkou obecně prospěšné společnosti Montanregion Krušné hory/Erzgebirge oblastní destinační agenturu. Ta bude moci čerpat peníze z národních i evropských zdrojů na dobudování infrastruktury v obcích i propagaci chráněných území. Kraj také bude apelovat na ministerstvo pro místní rozvoj, aby prioritně zohlednilo potřeby těchto obcí při hodnocení žádostí o dotace. Na společném jednání se na tom dohodli hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová, uvolněný zastupitel pro oblast lázeňství, cestovního ruchu a UNESCO Vojtěch Franta a starostové Božího Daru, Abertam, Horní Blatné a Jáchymova.

Školáci se budou moci zapojit do soutěže Krušnohorská hlídka

Krušnohorská hlídka
​Karlovarský kraj a Krajské vojenské velitelství Karlovy Vary vyhlašují sportovně-brannou soutěž pro žáky 8. a 9. tříd základních škol z regionu s názvem "Krušnohorská hlídka". Během soutěže mohou školáci změřit síly v takových disciplínách, jako je například štafetový člunkový běh, shyby na hrazdě, nebo šplh na tyči. Akce se uskuteční 17. září 2019 od 9 hodin ve sportovním areálu ISŠTE a Bohemia Sokolov.

Náš kraj opět roztančí Karlovarský folklorní festival

Karlovarský folklorní festival
​Už po čtyřiadvacáté se milovníkům folkloru a lidové hudby představí soubory z celého světa na Karlovarském folklorním festivalu. Akce se koná ve dnech 3. - 8. září 2019 a kromě Karlových Varů uvidí diváci jednotlivá vystoupení také v Mariánských Lázních, Ostrově nebo v Jáchymově.


​Pohár hejtmanky získali hokejisté z Hradce Králové

Pohár hejtmanky
​Už poosmnácté se v karlovarské aréně konal turnaj O pohár hejtmanky, v němž se letos utkala šestice týmů. Celkové prvenství si po finálové výhře 4:1 připsal na své konto královéhradecký Mountfield. Vítěznému družstvu i ostatním hokejistům přišla osobně pogratulovat hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.

​Přihlaste proměnu do dalšího ročníku národní putovní výstavy

Má vlast
​Máte ve svém okolí povedenou rekonstrukci či úpravu krajiny, nebo jste dokonce sami tvůrci takovéto proměny? Pak se se svým dílem pochlubte a inspirujte ostatní. Přihlášky do 12. ročníku národní putovní výstavy „Má vlast cestami proměny“ lze posílat až do konce září.

Kraj přispěje na další Senior Expresy ve městech a obcích

Senior Expres
​Celkem 4 města a obce získají dotaci z krajského rozpočtu na pořízení takzvaného Senior Expresu. Jde o automobil, který může posloužit seniorům i lidem se zdravotním postižením k odvozu na nákup či k lékaři. Rozhodla o tom Rada kraje na svém posledním zasedání.

1 - 10 Next