Archív krajských listů

Začala demolice bývalé budovy patologie v areálu karlovarské nemocnice

Demolice patologie
​Během příštích dvou týdnů by se měl poroučet k zemi chátrající nevyužitý objekt patologie v areálu Nemocnice Karlovy Vary. Stavebníci pak odstraní také spalovnu či budovu bývalého oddělení ORL. Uvolněné pozemky kraj využije k dalšímu rozvoji nemocnice. Na demolici patologie jde z krajského rozpočtu 1, 263 milionu korun.

Kraj udělí další dotace na vybavení ordinací informačními technologiemi

Lékař
Do ordinací v Libé a v Hazlově poputují krajské dotace určené na nákup informačních technologií potřebných pro vydávání eReceptů. Získá je praktický lékař, jenž v obou obcích působí, na pořízení notebooku a počítače s příslušenstvím. Kraj se tak snaží usnadnit praktikům jejich práci zejména v malých obcích.

​Tento víkend se ponese ve znamení motocrossu

Motocross
​Navštivte motocrossový areál Loketské serpentiny v Lokti, kde se bude ve dnech 27. - 28. července konat Mistrovství světa v motocrossu ve třídách MXGP a MX2. Přijďte podpořit naše jezdce a sledovat ty nejlepší na světě. Akce se koná za finanční podpory Karlovarského kraje.

​Komedianti a akrobaté předvedou v Krajince nevídané kousky

Pokoj
​Areál pod Chebským hradem se opět stane dějištěm festivalu pouličního divadla a nového cirkusu s názvem „Letní bláznění“. V cirkusovém šapitó se již tento pátek setkají umělci, komedianti, žongléři a akrobaté, aby vytvořili pro diváky nezapomenutelná představení. Kdo bude chtít, může si vyzkoušet artistické kousky na vlastní kůži. Každoročně pořádaný festival se koná za finanční podpory města Cheb, Karlovarského kraje a Ministerstva kultury ČR.

Mobilní aplikaci Záchranka si stáhlo už milion lidí

Aplikace
​Aplikace Záchranka, která pomáhá zachraňovat lidské životy, hlásí po třech a půl letech od spuštění milion uživatelů. Tohoto milníku dosáhla nejenom díky podpoře profesionálů z řad záchranných složek, ambasadorů a veřejnosti, ale také díky Nadaci Vodafone, jež jí financuje. Stáhněte si tohoto užitečného pomocníka do mobilu i vy.

Zástupci ministerstva zdravotnictví jednali v Karlovarském kraji

Jednání o zdravotnictví
​Ředitelky dvou odborů Ministerstva zdravotnictví ČR přijely se svými kolegy do Karlovarského kraje, aby se seznámily s problémy v oblasti regionálního zdravotnictví a navštívily některá zdravotnická zařízení. Zároveň představily vedení kraje, Karlovarské krajské nemocnice i příspěvkových organizací stav přípravy úhradové vyhlášky na příští rok a chystané legislativní změny.

Na krajských školách vládne přes léto čilý stavební ruch

Opravy a rekonstrukce
​Některé krajské školy a další školská zařízení ani v letních měsících nezavírají brány. Jen namísto školáků teď školní zvonek vítá stavebníky. V současnosti nechává Karlovarský kraj provádět opravy a rekonstrukce v celkovém finančním objemu 54, 5 milionu korun. 


Chebské muzeum zahájí výstavu k třicetileté válce

Výstava
​Nenechte si ujít výstavu věnovanou třicetileté válce, která tematicky doplní znovu zpřístupněný valdštejnský prohlídkový okruh. Vedle zajímavých předmětů z muzejních depozitářů návštěvníkům nabídne také úryvky z autentických dobových pramenů a symbolicky tak připomene zakončení jednoho z nejničivějších konfliktů v evropských dějinách, jenž pro město Cheb skončil před 370 lety. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 25. července od 17 hodin.

V krajské anketě se bude soutěžit o titul Babička roku 2019

Babička roku
​Karlovarský kraj je dalším z regionů, který se zapojí do ankety Babička roku. Akce si klade za cíl ocenit seniorskou generaci, jež má v rodině výsadní místo, dokáže ji stmelit a bez ohledu na věk se věnuje vnoučatům i svým koníčkům. Je možné nominovat babičky ve věku od 55 let s trvalým pobytem v našem regionu.

Novým praktickým lékařům v našem kraji pomůže dotace

Lékař
​Noví praktičtí lékaři, kteří chtějí působit na území Karlovarského kraje, mohou využít dotaci od ministerstva zdravotnictví na zajištění mzdy sester a potřebné vybavení. Karlovarský kraj tuto možnost vítá, protože region patří k oblastem s nejvyšším průměrným věkem praktických lékařů. Noví praktici většinou raději směřují do větších měst, ne do odlehlých míst menších krajů.

1 - 10 Next