Archív krajských listů

Další žáci v kraji absolvovali seminář "(NE)bezpečný mobil"

Seminář
​Jaká jsou aktuální rizika spojená s užíváním mobilních telefonů, to si v nedávných dnech připomněli žáci z 2. a 3. ZŠ Cheb. Více než 150 školáků se účastnilo semináře s názvem "(NE)bezpečný mobil", který se v kraji uskutečnil už druhým rokem v rámci projektu "Kraje pro bezpečný internet.

Muzeum zve na pravěké hrátky

Pravěká dílna
​U příležitosti oslav Dne dětí si Muzeum Karlovy Vary připravilo na neděli akci, během níž se návštěvníci přenesou v rámci výstavy „Poohří za časů lovců a sběračů“ do minulosti. Děti i rodiče si budou moci vyzkoušet při hrách a soutěžích pravěké nástroje a zbraně, vžít se do role archeologů a v dílničce si vyrobit šperky a přívěsky.

Ve Skalné kraj nechal vybudovat dvojdomek pro osoby s hendikepem

Domek ve Skalné
​Celkem 9 obyvatel Domova pro osoby se zdravotním postižením PATA v Hazlově vymění "ústavní" prostředí za bydlení v rodinném dvojdomku ve Skalné, kde budou mít k dispozici potřebnou sociální službu. Domek nechal vybudovat Karlovarský kraj v rámci projektu takzvané transformace pobytového zařízení PATA Hazlov. Další nové domky pro původní klienty tohoto zařízení vyrostly v Hazlově a v Aši.

​ZUŠ Open vstupuje do třetího ročníku

Houslistky
​Nejenom náměstí, parky a ulice, ale také třeba nádraží či nákupní centra po celé republice ožijí v pátek a sobotu uměním. Dvoudenní happening opět nabídne nespoutanou radost z hudby, tance, divadla, výtvarného umění a dalších aktivit žáků z více než čtyř stovek základních uměleckých škol. U nás akce propukne zítra na Mlýnské kolonádě v Karlových Varech, kam v dopoledních hodinách zamíří pozdravit vystupující i náměstkyně hejtmanky Daniela Seifertová.

Získejte pro svou firmu prestižní certifikát

Rodina
​Až do 30. června přijímá Síť pro rodinu přihlášky organizací jakékoliv velikosti, ale s celorepublikovým dosahem, k auditu zaměřenému na firemní kulturu. Pokud jím úspěšně projdou, získají certifikát  „Společnost přátelská rodině“, jenž je udělován na dobu tří let. Cílem je ocenit ty zaměstnavatele, kteří ve svých podnicích aktivně prosazují rovné příležitosti a snaží se zavádět opatření pro slaďování rodinného a pracovního života jejich zaměstnanců.

​Podpořte svým hlasem Stavby Karlovarského kraje

Plesná
​Na dvacet dokončených staveb a pět projektů je přihlášeno do letošního ročníku soutěže Stavby Karlovarského kraje. Zúčastněte se veřejného internetového hlasování a podpořte regionální stavebnictví a architekturu. Svůj hlas můžete vybrané stavbě či projektu odevzdat do pátku 7. června do 16 hodin. Pro tři vylosované hlasující jsou navíc připraveny hodnotné ceny.

Západočeská univerzita by mohla nabízet další obory v Chebu

Setkání s děkany ZČU
​Západočeská univerzita Plzeň (ZČU) by mohla v budoucnu rozšířit své aktivity v Chebu a nabídnout další vysokoškolské obory. V plném míře ji přitom podpoří Karlovarský kraj a město Cheb. Během společného jednání se na tom shodla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová, starosta města Chebu Antonín Jalovec a děkani ekonomické, pedagogické a strojní fakulty ZČU.

Kraj ocenil vítězné obce ve sběru odpadu za rok 2018

Liga odpadů
​Karlovarský kraj vyhlásil na zámku v Chyši výsledky soutěže obcí ve sběru využitelných složek odpadu s názvem Liga odpadů, dále vyhodnotil soutěž obcí ve sběru drobného elektra EZ - Liga a ve sběru velkých elektrospotřebičů za rok 2018. Vítězství v Lize odpadů získaly Potůčky a Hroznětín.

Centrální nákup zemního plynu ušetřil kraji i obcím peníze

Plyn
​Tak jako v minulých letech i letos Karlovarský kraj nakupoval zemní plyn na komoditní burze. Kromě jeho příspěvkových organizací se k němu nově připojily také obce z regionu a jimi řízené organizace. Díky centrálnímu nákupu se podařilo na příští dva roky dosáhnout významných úspor, a to nejenom v ceně za MWh, ale také například v poplatku za obchodování na burze.

​Radnice v Chebu, Karlových Varech a Ostrově získaly ocenění

Předání ocenění
​V polovině května se v Olomouci uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků čtvrtého ročníku srovnávací soutěže „Přívětivý úřad“ v kategorii obcí s rozšířenou působností. V Karlovarském kraji nejkvalitnější služby občanům poskytuje městský úřad v Chebu. Na druhém místě se umístily Karlovy Vary a třetí příčku obsadil Ostrov.
1 - 10 Next