Archív krajských listů

Kraj zahájil druhou etapu přestavby karlovarské porodnice

Karlovarská porodnice
​V karlovarské nemocnici pokračuje druhou etapou rekonstrukce gynekologicko-porodnického oddělení. Kraj nechá v rámci stavby vybudovat moderní lůžkové pokoje šestinedělí s novorozeneckou částí. Maminky a jejich děti budou mít k dispozici 18 lůžek v plně vybavených pokojích.

​V podzemí dolu Jeroným se usídlili permoníci

Permoník
​Návštěvníky, kteří zavítají do podzemí historického dolu Jeroným u Čisté na Sokolovsku, čeká jedno velké překvapení. Prohlídkovou trasu jim nově zpestří permoníci a další bytosti z říše fantazie. Unikátní expozici vytvořili žáci keramického oboru z odloučeného pracoviště ZUŠ Sokolov v Březové.

Podpořte svým hlasem sbírku na obnovu Císařských lázní

Císařské lázně
​Do 20. května 2019 může veřejnost hlasovat v soutěži veřejných sbírek na obnovu památek s názvem "Máme vybráno". Prvních 10 sbírek s nejvyšším počtem hlasů si rozdělí 100 tisíc korun. Lidé tak mohou podpořit mimo jiné krajskou veřejnou sbírku na obnovu národní kulturní památky Císařské lázně v Karlových Varech. Osmý ročník projektu organizuje Institut pro památky a kulturu ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Národním památkovým ústavem.

V Karlových Varech odstartuje letošní ročník Festivalu muzejních nocí

Festival muzejních nocí
​V pátek 17. května bude mít Karlovarský kraj tu čest zahájit celorepublikový Festival muzejních nocí v nově zrekonstruovaných prostorách Muzea Karlovy Vary. Do pozdních večerních hodin budou otevřeny i další vybrané kulturní instituce po celém lázeňském městě, které nabídnou návštěvníkům nevšední doprovodný program. Přijďte tento svátek oslavit společně s námi – těšíme se na vás! Akce se koná pod záštitou hejtmanky Karlovarského kraje Jany Mračkové Vildumetzové a primátorky města Karlovy Vary Andrey Pfeffer Ferklové.

Do kraje míří protidrogový vlak

Drogy
​V druhé polovině tohoto týdne přijede do našeho regionu REVOLUTION TRAIN, díky němuž se děti a dospělí mohou seznámit s riziky užívání drog i prostředím, ve kterém se narkomani pohybují. Jeho první zastávkou bude ve čtvrtek a v pátek horní nádraží v Karlových Varech. Následně se vlak přesune do Chodova a cestu zakončí v Sokolově. Díky podpoře kraje bude pro všechny zajištěno bezplatné vstupné.

​Karlovarský kraj bude poprvé hostit Sportovní hry seniorů

Sportovní hry seniorů
​Užít si skvělé odpoledne, zasoutěžit si v přátelské atmosféře v tradičních i méně známých sportovních disciplínách a potkat se s celou řadou zajímavých osobností – tak na to se mohou těšit všichni, kteří se zúčastní Sportovních her seniorů. Akce se uskuteční 13. června v prostorách volnočasového areálu Bohemia v Sokolově od 9 do 16 hodin. Záštitu nad ní převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová, starostka města Sokolov Renata Oulehlová a vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička.

​Na obnovu památek uvolní kraj další peníze

Dotace
​Karlovarský kraj se rozhodl pomoci památkám další dvoumilionovou finanční injekcí. Peníze rozdělí v rámci druhé výzvy dotačního programu na obnovu a využití kulturních památek, památkově hodnotných objektů a movitých věcí. Příjem elektronických žádostí bude probíhat od 25. května do 3. června.

Příští týden se uskuteční další Den s hejtmankou

Den s hejtmankou
​Není vám lhostejné dění v regionu a chcete se o své zkušenosti, názory či nápady podělit a přispět tak ke zlepšení života kolem nás? Pak přijďte na pravidelný Den s hejtmankou Janou Mračkovou Vildumetzovou, který se uskuteční v úterý 30. dubna od 15 hodin na Krajském úřadě Karlovarského kraje.

České dráhy spustily portál Vlakem na výlet

Železnice
​Výlet ​vlakem do všech koutů České republiky si od nynějška můžete pohodlně naplánovat díky novému výletnímu portálu a mobilní aplikaci Českých drah. Web i aplikace od první chvíle nabízejí více než 600 tipů na výlety a řadu dalších praktických informací k plánování cesty.


Konference nastínila změny v lázeňských městech po zápisu na Seznam UNESCO

Konference UNESCO
​Za co lidé v lázeňském trojúhelníku aktuálně utrácejí? Jak se budou v následujících letech měnit požadavky turistů? Na co by se měla města i podnikatelé připravit? Odpovědi na tyto i další otázky řeší jedinečný projekt společnosti Mastercard a Destinační a informační agentury Františkovy Lázně. S výstupy projektu dnes seznámili veřejnost zástupci kraje, měst Karlovy Vary, Mariánské a Františkovy Lázně i představitelé společnosti Mastercard.

1 - 10 Next