Archív krajských listů

Kraj požádá ministry o ustavení "komise pro uhelné regiony"

Vřesová
​S blížícím se útlumem těžby hnědého uhlí je třeba nejen řešit budoucnost uhelných regionů, ale i uhelných energetik jako celku. Společně s tím se musí zároveň zahájit aktivní a řízená restrukturalizace oblastí postižených těžbou. Těmito otázkami by se zabývala "uhelná komise", jejíž vznik by mohlo iniciovat Ministerstvo životního prostředí ČR společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a představitelé dotčených krajů. O tomto záměru informoval hejtmanku Karlovarského kraje Janu Mračkovou Vildumetzovou ministr životního prostředí Richard Brabec.

​O víkendu se otevírají brány hradů a zámků

Kynžvart
​Pokud si lámete hlavu s tím, kam o víkendu vyrazit, od soboty se vám výběr značně rozšíří. Většině památek ve správě Národního památkového ústavu totiž oficiálně začíná návštěvnická sezóna. V našem regionu se můžete vydat například na hrad a zámek v Bečově nad Teplou, navštívit bývalé sídlo kancléře Metternicha v Kynžvartu či obdivovat krásy zámeckého areálu ve Valči, který je ojedinělou ukázkou vrcholně barokního stavitelství. Jen vloni zavítalo do těchto tří objektů bezmála 122 tisíc návštěvníků.

První paliativní ambulance v regionu získá od kraje příspěvek na provoz

Lékař
​V Karlových Varech by měla vzniknout ambulance určená lidem s nevyléčitelnými nemocemi, zvláště pak onkologického charakteru. Pokud to schválí krajští zastupitelé, její provoz podpoří Karlovarský kraj dotací ve výši 250 tisíc korun. Pro média to potvrdil krajský radní Jan Bureš. Půjde o první ambulantní pracoviště tohoto typu v regionu.

​Kapacita Mattoni 1/2 Maratonu Karlovy Vary je téměř obsazena

Eva Vrabcová Nývltová
​Stovky nadšených běžců se již těší na Mattoni 1/2 Maraton Karlovy Vary, který se v lázeňském městě  uskuteční v sobotu 18. května. Jak uvedli organizátoři na tiskové konferenci v tomto týdnu, více než tři čtvrtiny registrací už znají své majitele. Využijte proto jedinečnou příležitost získat registrace na závod zdarma, a to v rámci soutěže, kterou vyhlásil Karlovarský kraj ve spolupráci s RunCzech. Připraveny jsou i volné registrace na oblíbený dm rodinný běh.

Karlovarský kraj jako první mezi regiony vyhlásí poslední výzvu k čerpání kotlíkových dotací

Komín
​Už 1. dubna 2019 vyhlásí Karlovarský kraj výzvu k předkládání žádostí pro občany k čerpání kotlíkových dotací. Od Ministerstva životního prostředí ČR získal pro chystanou třetí vlnu těchto dotací celkem 66, 5 milionu korun. Na dnešní tiskové konferenci to potvrdil ministr životního prostředí Richard Brabec spolu s hejtmankou Janou Mračkovou Vildumetzovou.

​Soutěž Obec přátelská rodině a seniorům vstoupila do dalšího ročníku

Rodina
​Stejně jako v předešlých letech i v tomto roce vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR ve spolupráci s partnery další ročník soutěže „Obec přátelská rodině a seniorům“. Podpořeny budou projekty, které pomáhají rozvíjet a realizovat prorodinné a seniorské aktivity a vedou k mezigenerační soudržnosti na komunální úrovni. Přihlášky je možné zasílat do 14. dubna.

Obce budou moci s krajskou dotací dobudovat vodovody a kanalizace

Vodovody
​Celkem 11 milionů korun by mohlo jít v tomto roce z rozpočtu Karlovarského kraje na drobné vodohospodářské akce po celém regionu. Obce by za ně měly rozšiřovat vodovody, dostavět kanalizace i čističku odpadních vod. Poskytnutí dotací schválila Rada kraje na svém jednání 25. března 2019, odsouhlasit je ještě musí krajští zastupitelé.

Včelaři opět mohou počítat s podporou Karlovarského kraje

Včely
​Zájem včelařů z našeho regionu o dotace na pořízení potřebného vybavení a modernizaci úlů stále trvá. Rada kraje letos rozhodla o udělení dotace v celkové výši 1 milion 492 tisíc korun pro 107 žadatelů.


Kraje by mohly dostat finance na moderní urgentní příjmy v nemocnicích i na zajištění lékařské pohotovostní služby

Nemocnice
​České a moravské kraje by mohly v budoucnu získat finanční prostředky z evropských fondů na vybavení a modernizaci urgentních příjmů nemocnic. Krajské nemocnice, které by navíc měly od 1. ledna 2020 urgentní příjem propojený s lékařskou pohotovostní službou, by na její zajištění dostaly peníze prostřednictvím zdravotní pojišťovny. Po jednání s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a jeho náměstkem Romanem Prymulou to uvedla předsedkyně Rady Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová, která se setkání účastnila společně s dalšími představiteli regionů.

Kraj se zapojí do projektu Seniorská obálka

Seniorská obálka
​Také v Karlovarském kraji budou moci starší občané využívat projekt Seniorská obálka. Ten jim má pomoci v situacích tísně či ohrožení zdraví a života. Projekt připravilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR (MPSV ČR).1 - 10 Next