Archív krajských listů

Kraj chce získat finance z RE:STARTU na 5 strategických projektů

SUPŠ Karlovy Vary
​Karlovarský kraj chce získat finance z programu RE:START na 5 strategických projektů, které se stanou součástí akčního plánu programu. K financování je následně bude schvalovat vláda. Jde o projekty zaměřené na založení veřejné vysoké školy, zlepšení bydlení ve městech a obcích, stavbu Domova se zvláštním režimem MATYÁŠ, novou budovu Střední uměleckoprůmyslové školy i rozvoj letiště v Karlových Varech. Podporu kraj bude chtít i pro další plánované akce měst a obcí. Strategické projekty by měly přispět ke zlepšení ukazatelů, ve který je kraj pozadu oproti ostatním regionům ČR.

Kraj získá pozemky u Svatošských skal bezúplatným převodem

Svatošské skály
​Karlovarský kraj získá bezúplatným převodem pozemky u Svatošských skal nedaleko Karlových Varů, které jsou nyní ve vlastnictví státního podniku Česká pošta. Kraj tak bude moci zachovat volnočasový areál, jenž v místě sídlí, a postavit novou lávku přes řeku Ohři, po které bez problému projedou i vozy zdravotnických záchranářů. O bezúplatném převodu dnes rozhodla na svém jednání Vláda ČR.

Jedinečná publikace mapuje pomníky 1. světové války

Křest
​Muzeum Sokolov vydalo unikátní publikaci s názvem „Stopy Velké války“, která mapuje pomníky 1. světové války v Karlovarském kraji. Za jejím vznikem stojí kolektiv autorů, mezi nimiž nechybí ani významný regionální historik a publicista Vladimír Bružeňák. Na slavnostní křest knihy dorazila do zimní zahrady sokolovského zámku i náměstkyně hejtmanky Karlovarského kraje pro oblast kultury a památkové péče Daniela Seifertová.

Začíná soutěž "Stavby Karlovarského kraje"

Stavby Karlovarského kraje
​V rámci Dnů stavitelství a architektury našeho regionu se letos opět uskuteční soutěž o nejlepší stavby, rekonstrukce či projekty za uplynulé období s názvem "Stavby Karlovarského kraje". Akci tradičně vyhlašuje Regionální stavební sdružení Karlovy Vary. Záštitu nad soutěží převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová a primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová.

​Do ulic Chebu se již popatnácté vydá masopustní průvod

Masopust
​Tradici staročeských masopustních průvodů si opět po roce připomenou v Chebu. Za zvuků muziky i jiného rozpustilého rachocení a lomození vyrazí pestrobarevný průvod masek na svoji cestu starým městem již tuto sobotu 2. března. Přijďte se i vy skvěle pobavit.

​Nenechte si ujít v pořadí již třetí Bavorsko-český den pro firmy

Bavorsko-cesky-den
​V německém Grafenau se 1. dubna uskuteční Bavorsko-český den pro firmy. Odborné přednášky a Best Practice ukáží, jak si mohou podniky z pohraničí zajistit úspěšnou budoucnost na celosvětovém trhu. Na akci, která se koná pod záštitou hejtmanky Karlovarského kraje Jany Mračkové Vildumetzové, se lze přihlásit do 27. března.

Příští týden se uskuteční další Den s hejtmankou

Den s hejtmankou
​Není vám lhostejné dění v regionu a chcete se o své zkušenosti, názory či nápady podělit a přispět tak ke zlepšení života kolem nás? Pak přijďte na pravidelný Den s hejtmankou, který se uskuteční již toto úterý 26. února od 15 hodin na Krajském úřadě Karlovarského kraje. Stačí si jen trochu počkat, až na vás vyjde řada, a máte slovo.

Blíží se uzávěrka výtvarné soutěže pro seniory

Seniorka
​Už jen týden mají senioři na to, aby se přihlásili do výtvarné soutěže „Věk pro nás není překážkou“, kterou pro ně vyhlásila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.​ Jejím cílem je ukázat, že i v pokročilém věku může být člověk stále aktivní a dokáže tvořit povedená umělecká díla.

Aktuální informace k úniku zapáchajících látek ve Vřesové

Vřesová
​Jak blíže informovala společnost Sokolovská uhelná, příčinou vzniklé události byla technická závada na zařízení tlakové plynárny, která zpracovává hnědé uhlí pro zdejší paroplynovou elektrárnu. Následkem závady došlo k úniku plynového koncentrátu do ovzduší a částečně do zachycující nádrže na Chodovském potoce. Uniklá látka není zdravotně závadná, pro obyvatele je pouze obtěžující zápach z jejích výparů.

Kraj vyhlásí novou výzvu k čerpání kotlíkových dotací v dubnu

Kotlíkové dotace
​Karlovarský kraj v tomto týdnu obdržel od Ministerstva životního prostředí (MŽP ČR) rozhodnutí o udělení dotace na výměny kotlů. Jde celkem o 66, 5 milionu korun pro chystanou třetí vlnu kotlíkových dotací. Vyhlášení dotačního programu bude schvalovat Rada kraje a následně krajské zastupitelstvo na svém jednání 28. února 2019. 

1 - 10 Next