Archív krajských listů

Kraj se může pochlubit novou přírodní památkou

Čolek velký
​Seznam přírodních památek na území našeho regionu se rozrostl o další položku. Na základě nařízení Rady Karlovarského kraje se jí stal Koňský rybník u Ostrova. Nádrž patří do soustavy Boreckých rybníků, které byly zařazeny mezi Evropsky významné lokality. Zároveň došlo k úpravě hranic přírodní rezervace Vladař na Žluticku a přírodní památky Tisovec u Kraslic.

Zámky lákají na silvestrovské prohlídky

Zámek Bečov
​Chcete prožít poslední den v roce netradičně? Pak byste si neměli nechat ujít mimořádné silvestrovské prohlídky na zámku v Bečově a Kynžvartu. Uvidíte relikviář svatého Maura, který je spolu s korunovačními klenoty nejcennější zlatnickou památkou v České republice, nebo unikátní nástolní ozdoby knížat Metternichů.

Mladí kuchaři předvedli své dovednosti v Grandhotelu Pupp

Lázeňský pohárek
​V předvánočním čase proběhl již 20. ročník renomované gastronomické soutěže žáků středních škol „Lázeňský pohárek“. Akci uspořádala karlovarská pobočka Asociace kuchařů a cukrářů ČR společně se Střední školou stravování a služeb Karlovy Vary a Střediskem praktického vyučování Grandhotel Pupp.

Kraj připravuje dopravní napojení budoucího zkušebního centra BMW

Polygon
​Na Sokolovsku v budoucnu vznikne vývojové a testovací centrum pro autonomní vozy německého koncernu BMW. Kraj se v rámci společného memoranda uzavřeného s touto společností zavázel, že vybuduje dopravní napojení areálu polygonu na krajskou silniční síť. Příprava investiční akce na silnici II/210 mezi odbočkou do Boučí a Dolními Nivami je v plném proudu.

​Nenechte si ujít výstavu betlémů v krajské knihovně

Betlém
​Ještě než začnou ty pravé Vánoce, přijďte se podívat do Krajské knihovny Karlovy Vary na výstavu historických a současných betlémů. K vidění je zde na třicet exponátů ze sbírek Hradu Loket a z dílny Pavla Jiříka. Výstava s názvem „Půjdem spolu do Betléma…“ potrvá až do 29. prosince.

​Karlovarský kraj přichystal změny v dotačních programech

Projekt
​Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém prosincovém zasedání odsouhlasilo změny v dotačních titulech. Žadatelé, kteří chtějí získat podporu od Karlovarského kraje, tak musí od nového roku počítat s několika novinkami. Nejenomže dojde k navýšení počtu vyhlašovaných programů a uvolnění většího objemu finančních prostředků, ale zavedena budou i nová technologická opatření, jež urychlí příjem a administraci došlých žádostí.

Karlovarský kraj vyhlásil veřejnou sbírku na pomoc postiženému děvčátku

Pokladnička
​Natálka Hajduová trpí od narození dětskou mozkovou obrnou. Děvčátku pomáhají léčebné pobyty v lázních Klimkovice, které jsou ovšem velmi nákladné a rodina si je nemůže vzhledem ke špatné finanční situaci dovolit. Vedení Karlovarského kraje se proto rozhodlo, že Natálce pomůže a vyhlásí pro ni veřejnou sbírku.

​Hejtmanka vyhlašuje šestý ročník výtvarné soutěže pro seniory

Senior
​Senioři, kteří se věnují některé z výtvarných činností, se opět mohou zapojit do dalšího ročníku oblíbené soutěže „Věk pro nás není překážkou“. Jejím cílem je ukázat, že i v pokročilém věku může být člověk stále aktivní a že dokáže tvořit povedená umělecká díla. Práce lze odevzdávat v termínu od 2. ledna do 28. února 2019.

Originální komiks nabízí pohled žáků na dějiny

Komiks Břemeno
​V rámci vzdělávacího projektu neziskové organizace Post Bellum "Příběhy našich sousedů" vznikla unikátní publikace s názvem "Břemeno". Komiks vytvořil žákovský tým z Karlových Varů, který se projektu účastnil. Osobité vyprávění osudů pamětníka Antonína Otty doplňují metodické listy. Publikace tak může sloužit učitelům k výuce moderní historie.

Keramici si vyměňovali zkušenosti v Karlových Varech

Konference keramiků
​Na začátku prosince se na krajském úřadě konala konference projektu Potter raiting, Cílem projektu je příprava a praktické ověření metodiky testování keramiků. Akci organizovala Střední uměleckoprůmyslová škola Karlovy Vary.


1 - 10 Next