Archív krajských listů

Hejtmanka jednala v Rusku o letecké lince a o studentských stážích

Jekatěrinburg
​Hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová absolvovala v uplynulých dnech sérii jednání v ruském Jekatěrinburgu. Cílem její pracovní cesty bylo dosáhnout opětovného zavedení letecké linky z Karlových Varů do Jekatěrinburgu a dohodnout se na výměnných stážích studentů středních a vysokých škol.

Tourfilm letos připomene sto let česko-slovenské státnosti

Zuzana Kronerová
​Od 5. do 6. října bude v Karlových Varech probíhat nejstarší mezinárodní filmový festival s cestovatelskou tematikou na světě. Těšit se můžete na nevšední projekce, besedy a workshopy. Letošní ročník je navíc úzce spjatý s oslavami 100. výročí vzniku samostatného státu. Partnerskou zemí se proto stalo Slovensko. Akce se koná za podpory Karlovarského kraje. Vstupné je zdarma.

​Kraji se daří prostřednictvím veřejných sbírek pomáhat druhým

Peníze
​Karlovarský kraj ukončil dvě veřejné sbírky, které vyhlásil na jaře letošního roku. Na pomoc ženě z Krajkové, jejíž dům postihl ničivý požár, se podařilo vybrat téměř 50 tisíc korun. Kočičí útulky v Kraslicích a Sokolově si pak mezi sebou rozdělí přes 15 tisíc korun. Velké poděkování patří všem nezištným dárcům, kteří se do sbírek zapojili.

Výzva pro přemýšlivé děti: Přihlaste se do Logické olympiády

Děti
​Logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku – tak to jsou dovednosti, které rozhodují o úspěchu v Logické olympiádě. Soutěž pořádá letos již pojedenácté Mensa ČR a zájemci se do ní mohou hlásit do konce září. Na nejšikovnější řešitele úloh čekají hodnotné ceny. Partnerem akce je Karlovarský kraj.

Amatérští divadelníci zvou na Sokolovskou čurdu

Sokolovská čurda
​V pátek 28. září odstartuje už 16. ročník celostátní nesoutěžní přehlídky amatérských divadelních souborů Sokolovská čurda 2018. Během víkendu nabídne v divadle Městského domu kultury osm představení ochotníků z celé ČR.Hrát budou pro nejmenší diváky, ale na své si přijdou i milovníci klasiky, komedií, tance a zpěvu. Akci pořádá sokolovský soubor Divadlo bez zákulisí.

Silný vítr lámal stromy a způsobil výpadky elektřiny

Spadlé stromy
​Ani Karlovarskému kraji se nevyhnul z neděle na pondělí silný vítr, který vyvracel stromy, na mnoha místech poškodil vedení elektrické energie a stal se příčinou několika požárů. Déšť navíc zaplavoval sklepení a komplikoval provoz na silnicích.


Kraj zve na "Svátek seniorů"

Svátek seniorů
​V první říjnový den se po celém světě tradičně slaví Mezinárodní den seniorů. Karlovarský kraj při této příležitosti připravil na sobotu 29. září 2018 pro seniory z celého regionu zábavné odpoledne v Mariánských Lázních a v Chebu. Čekají na ně hudební a pěvecká vystoupení, káva zdarma i možnost zaregistrovat se a získat Senior Pas s nabídkou výhodných slev.


Krajské střední školy se představí uchazečům o studium

SPŠ Ostrov
​Karlovarský kraj v letošním roce pořádá již 6. ročník tradičních výstav středních škol s podtitulem "Kam po základní škole". Jejich cílem je umožnit žákům základních škol i jejich rodičům získat přehled o nabídkách středoškolského studia v regionu. Akce se postupně uskuteční v Ostrově, v Chebu a v Sokolově.

Chebské muzeum oslaví přicházející podzim

Švestky
​Nenechte si ujít tradiční Podzimní slavnost, která se letos ponese ve znamení švestek. Čeká vás bohatý program s prezentací podzimní sklizně, ochutnávkou a prodejem nejrůznějších dobrot a chybět nebude ani kulinářská soutěž o nejchutnější švestkovou specialitu. Akce se uskuteční již tuto sobotu v prostorách Muzea Cheb.

Kraje žádají zavést v rámci přijímacích zkoušek na střední školy jednotné bodové ohodnocení jako podmínku přijetí žáka

Studenti
​Úroveň vzdělávání a výsledky maturitních zkoušek jsou na řadě středních škol tristní. Hejtmani proto vyzývají ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagu k urychlenému řešení. Žádají o zavedení jasného bodového ohodnocení uchazeče v rámci centrálních přijímacích zkoušek na všechny typy středních škol, včetně soukromých, na základě kterého by pak teprve byl žák přijat ke studiu.

1 - 10 Next