Archív krajských listů

Foyer krajského úřadu zaplnily fotografie filmových hvězd

Vernisáž
​Za účasti hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové byla včera slavnostně zahájena výstava vášnivého amatérského fotografa a sběratele autogramů slavných osobností Vladimíra Zábranského. Výstavu, která mapuje Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary od roku 1968 až po současnost, si můžete prohlédnout ve foyer krajského úřadu do 20. července.

Krajské školy čekají o prázdninách opravy

Stavař
​V době letních prázdnin zaplní krajské školy namísto žáků dělníci. Budou pracovat na potřebných opravách a rekonstrukcích, jejichž realizace by byla za plného provozu školských zařízení velice obtížná. Čilý stavební ruch bude panovat například na ostrovském gymnáziu, karlovarské obchodní akademii či chebské zdravotnické škole.

Zítra začíná Mezinárodní filmový festival

Stánek Živého kraje
​V Karlových Varech vrcholí přípravy na 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Jeho návštěvníci se opět mohou těšit na bohatou filmovou přehlídku a velké osobnosti české i světové kinematografie. Hlavním partnerem akce je Karlovarský kraj, který si pro filmové fanoušky a místní obyvatele přichystal celou řadu aktivit.

​​Sokolovští gymnazisté bodovali v soutěži Europa Secura

Europa Secura
​Náročný týden po boku profesionálních vojáků prožili finalisté 11. ročníku soutěže Europa Secura. V roli diplomatů zemí EU společně jednali o řešení bezpečnostního konfliktu a byli vysláni na průzkumnou misi do politicky nestabilního státu. Karlovarský kraj úspěšně reprezentovalo družstvo Gymnázia Sokolov ve složení Adam Solomko, Janek Nestrojil a Martin Onak. Chlapci se v silné konkurenci rozhodně neztratili a vybojovali krásné 3. místo a cestu do Bruselu.

​V karlovarském muzeu je k vidění výstava vnučky Alfonse Muchy

Šperk
​Muzeum Karlovy Vary, laureát ceny Gloria Musaealis, zahájilo v minulém týdnu výstavu s názvem „Jarmila Mucha Plocková / Alfons Mucha – Kontinuita & Řemeslo". Výstava představuje plakáty a návrhy světoznámého umělce a autorskou tvorbu jeho vnučky. Nenechte si ujít tento výjimečný zážitek, akce potrvá do 12. srpna.

Na krajský úřad zavítala delegace z distriktu Xicheng

Lu Yingchuan s překladatelkou
​Do našeho regionu přicestovali představitelé obvodu Xicheng, který je součástí čínského Pekingu. Na půdě krajského úřadu jednali s radním Karlem Jakobcem a starostou Kynšperku nad Ohří Tomášem Svobodou. Tématem společné diskuse byla ochrana a obnova památek.

​Podpořte své oblíbené informační centrum v anketě

Informační centrum
​Asociace turistických informačních center ČR ve spolupráci s Vydavatelstvím KAM po Česku vyhlásila anketu o titul „Informační centrum roku“. Hlasovat v ní mohou návštěvníci, kteří do center přicházejí pro informace, inspiraci, služby nebo pro upomínkové předměty. Uzávěrka je 31. srpna.

​Sokolovští žáci pojmenovali první záchranářský vůz

Čmelák
​Čmelák – tak se jmenuje nová Škoda Kodiaq, která pomáhá v systému rendez-vous zachraňovat lidské životy na Sokolovsku. Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje pozvala autorky vítězného návrhu Katku a Lucku i s celou třídou na prohlídku výjezdové stanice. Radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš zároveň předal výherkyním drobné dárky jako odměnu.

​Střední lesnická škola Žlutice zabodovala v soutěži YPEF

Ocenění studenti
​V polovině června se v Kostelci nad Černými lesy uskutečnil již 8. ročník národního kola soutěže YPEF (Young People in European Forests – Mladí lidé v evropských lesích). V silné konkurenci zazářili studenti ze Žlutic, kteří prokázali skvělé znalosti a umístili se tak na krásném 2. místě v kategorii starší žáci.

Nová dohoda narovná vztahy mezi Karlovarským krajem a Nemos Sokolov

Podpis dohody
​Krajský radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš a jednatelé Nemos Sokolov Barbora Vaculíková a Václav Jirků slavnostně podepsali společnou dohodu o úplném a konsolidovaném znění smluv uzavřených v souvislosti s provozováním Nemocnice Sokolov a o upřesnění některých práv a povinností z nich vyplývajících.
1 - 10 Next