Archív krajských listů

Náborové příspěvky mohou získat noví zdravotníci všech nemocnic v kraji

Operace
​Karlovarský kraj pokračuje v řešení personální nouze ve zdravotnictví.Od 1. května letošního roku bude zdravotníkům poskytovat náborové příspěvky. Získají je noví zaměstnanci, kteří budou pracovat v nemocnicích poskytujících akutní lůžkovou péči, tedy v karlovarské a chebské nemocnici, a také v nemocnicích v Sokolově a v Ostrově. Poskytování příspěvků schválilo krajské zastupitelstvo na svém dubnovém zasedání.

Karlovarský kraj pokračuje v modernizaci Domova pro seniory v Lázních Kynžvart

Senioři
​Domov pro seniory v Lázních Kynžvart čeká další etapa rekonstrukce. Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila výsledek zadávacího řízení na zhotovitele přestavby osmnácti pokojů pro imobilní klienty včetně sociálního zařízení. Stavební práce by měly stát zhruba 4,3 milionu korun.

Kraj chce zřídit jesle na pomoc rodinám s dětmi do tří let

Jesle
​Ne všem maminkám malých dětí umožňuje pracovní či rodinná situace být s potomkem doma do věku tří let, a pak jej rovnou umístit do mateřské školy. S řešením pro rodiny z Karlovarského kraje nyní přichází hejtmanka Jana Vildumetzová, která chce zřídit jesle ve volných prostorách Krajského dětského domova pro děti do 3 let.

Vydejte se do přírody pod vedením zkušeného ornitologa

Vítání ptačího zpěvu
​Jaro je již v plné síle. Návrat ptačího zpěvu do přírody můžete oslavit spolu s Muzeem Cheb a Českou společností ornitologickou příjemnou vycházkou. Akce se uskuteční v úterý 1. května a sraz účastníků je naplánován na 7 hodinu u dřevěné lávky pod Chebským hradem. O doprovod se postará zkušený ornitolog Aleš Jelínek.

​Místo, kde se setkáte s poctivým řemeslem

Porcelánová školička
​Karlovarský kraj je znám především díky lázeňství. Neméně typickým odvětvím, které má v regionu více jak dvousetletou tradici, je i výroba porcelánu. Produkty z místních porcelánek se vyznačují nejenom vysokou kvalitou, ale také originálním zpracováním. Jedním z míst, kde můžete nahlédnout pod pokličku poctivému řemeslu je unikátní Návštěvnické centrum v porcelánce v Nové Roli.

Výzva pro obce: Nezapomeňte podat přihlášku do soutěže „Vesnice roku“

Vesnice roku
​Už jen několik málo dní zbývá obcím na to, aby se přihlásily do prestižní soutěže „Vesnice roku“. Jejím cílem je povzbudit venkovské obyvatele k aktivní účasti na rozvoji svého domova a zároveň ukázat veřejnosti, co všechno se jim daří realizovat. Termín pro odevzdání přihlášek je 30. dubna. Pro vítěze jsou připraveny lákavé finanční odměny.

Kraj rozdělí dotace z Programu obnovy venkova

Program obnovy venkova
​I v letošním roce mohly obce z našeho regionu žádat o podporu v rámci Programu obnovy venkova. Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila rozdělení dotací ve výši téměř 20 milionů korun. Peníze žadatelé využijí na opravy a údržbu venkovské zástavby a občanské vybavenosti, veřejných prostranství, místních komunikací či na činnost manažerů mikroregionů. 

S koncepcí středního školství v kraji chceme seznámit všechny aktéry

Jaroslav Bradáč
​Komentář člena Rady Karlovarského kraje pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Ing. Jaroslava Bradáče k předložení koncepce středního školství v kraji členům Zastupitelstva Karlovarského kraje:

Mariánskolázeňští gymnazisté bodovali v olympiádách

Mariánskolázeňské gymnázium
​Žáci Gymnázia a obchodní akademie Mariánské Lázně úspěšně reprezentovali školu v krajských vědomostních soutěžích.Děti mohou opět soutěžit o hodnotné ceny ve výtvarné soutěži

Soutěž
​V letošním roce si připomínáme 100 let od vzniku samostatné Československé republiky. Ještě než dětem začnou prázdniny, připravila si pro ně hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová výtvarnou soutěž, která je spojena s tímto významným výročím. Jejich úkolem je namalovat obrázek nebo vytvořit ruční práci na téma „Jak to vypadalo v kraji před 100 lety“. Pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny v podobě mobilních telefonů, tabletů či MP3 přehrávačů.
1 - 10 Next