Archív krajských listů

Žáci gastronomických oborů si prověřili své dovednosti

Kuchař
​Střední škola stravování a služeb Karlovy Vary se zapojia ve spolupráci s hospodářskou komorou IHK Bayreuth do projektu s názvem "Srovnávání výstupů vzdělávání gastronomických oborů ve vzdělávacích systémech ČR, Bavorska a Itálie." Čeští, němečtí a italští žáci posledních ročníků těchto oborů mají díky tomu příležitost v mezinárodním měřítku prakticky prověřit a porovnat schopnosti a dovednosti, kterých během studia nabyli.

Starostové Ašska, Chebska a Mariánskolázeňska diskutovali s vedením kraje

Setkání v Aši
​V Aši se konalo další společné setkání krajských radních se starosty z území obcí s rozšířenou působností Aš, Cheb a Mariánské Lázně. V úvodu přivítal účastníky starosta Aše a zároveň náměstek hejtmanky Dalibor Blažek. Ten zároveň ocenil, že je Rada kraje otevřena vyslechnout problémy starostů a má vůli je řešit.

Oblíbená výtvarná soutěž pro seniory zná své vítěze

Předání cen
​Letos se konal v pořadí již pátý ročník výtvarné soutěže pro seniory „Věk pro nás není překážkou“. Na adresu krajského úřadu opět dorazilo velké množství obrazů, ručních prací a fotografií. Autoři těch nejlepších si dnes z rukou hejtmanky Jany Vildumetzové převzali ceny v podobě dárkových košů a publikací o regionu.

​Legiovlak zamířil do Karlovarského kraje

Legiovlak
​Nenechte si ujít jedinečnou prohlídku Legiovlaku, kterým cestovaly tisíce československých legionářů napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále. První zastávkou v Karlovarském kraji je nádraží v Mariánských Lázních, kde bude k vidění až do neděle 1. dubna. Poté se přesune do Sokolova a Ostrova.

Juniorský maraton poběží tisíce středoškoláků

​Největší běžecký závod pro studenty středních škol z celé ČR, Juniorský maraton, vstoupí v dubnu do svého 22. ročníku. Závodit se bude ve všech krajských městech a v Praze. Neziskový projekt pořádaný agenturou RunCzech má za cíl přilákat k běhu co nejvíce studentů. V Karlových Varech se poběží 11. dubna, registrace jsou zdarma.

​​Historickou silnici mezi Hranicemi a Bad Elsterem čeká modernizace

Zahájení stavby
​Představitelé Karlovarského kraje dnes spolu se zástupci okresu Vogtland a starosty dotčených měst slavnostně zahájili rekonstrukci silnice mezi Bad Elsterem a Hranicemi. V blízké době by tak mělo vzniknout moderní a hlavně bezpečné přeshraniční spojení, které zároveň zajistí kvalitní napojení na síť cyklistických a turistických stezek. Projekt za zhruba 7,9 milionu eur byl podpořen v rámci Programu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko.

​Žlutičtí studenti opět bodovali na soutěži ve vábení jelenů

Vábení jelenů
​Poslední únorový víkend se v rámci veletrhu myslivosti a rybářství konala v rakouském Salzburku mezinárodní soutěž ve vábení jelenů. Střední lesnická škola Žlutice opět prokázala, že v této disciplíně patří mezi špičky nejen v České republice, ale i v zahraničí. Jeden z jejích žáků se dokonce stal vicemistrem.

Lety z Moskvy do Karlových Varů a zpět si cestující rychle oblíbili

Karlovarské letiště
Z více než 85 procent je obsazeno každé letadlo, které zatím od poloviny února letošního roku vypravila letecká společnost POBEDA na nové mezinárodní lince z moskevského letiště Vnukovo do Karlových Varů. Lety mezi oběma městy jsou provozovány 2x týdně novými moderními letadly typu Boeing 737-800 o kapacitě celkem 189 míst.

Kraj přispěje na provoz potravinové banky

Potraviny
​Potravinová banka, která v našem regionu úspěšně funguje již třetím rokem, získá od Karlovarského kraje dotaci ve výši 100 tisíc korun. Finanční prostředky budou využity na zajištění skladů a distribuci potravinové a materiální pomoci k neziskovým či charitativním organizacím, jež provozují azylové domy, nízkoprahová denní centra nebo domovy pokojného stáří.

Připravuje se smlouva VZP ČR s nemocnicemi v kraji

Karlovarská nemocnice
​Hejtmanka Karlovarského kraje Jana VIldumetzová a krajský radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš jednali s generálním ředitelem Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR (VZP ČR) Zdeňkem Kabátkem o smlouvách, které bude pojišťovna uzavírat s nemocnicemi na území regionu.


1 - 10 Next