Archív krajských listů

Karlovarský kraj přispěje na zdravotnickou osvětu

Lékař
​Stejně jako v uplynulých letech bude i letos možné čerpat finanční prostředky z programu Karlovarského kraje, který je zaměřen na podporu zdravotnické osvěty, výchovy a zmírňování následků onemocnění. Příjem elektronických žádostí proběhne v termínu od 26. března do 13. dubna.

Záchranka pořídí pět nových sanitek a menší vůz pro lékaře

Nové sanitky
Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje pokračuje v průběžné obnově svého vozového parku. Dosluhující vozidla vymění za pět nových sanit rychlé zdravotnické pomoci. Celková hodnota zakázky se bude pohybovat ve výši 15, 2 milionu korun s DPH. Záchranáři budou mít ale i nové osobní auto pro lékaře, který doprovází sanitku v případě, že si to stav pacienta na místě vyžaduje.

Získejte vstupenky na mistrovská utkání Fotbalové národní ligy

Fotbal
​Přijměte pozvání FK Baník Sokolov a Karlovarského kraje na mistrovská utkání Fotbalové národní ligy, která se odehrají na stadionu v Sokolově. Příznivcům fotbalu z našeho regionu nabízíme jedinečnou možnost přijít fandit týmu FK Baník Sokolov v pohodlí VIP klubu. K dispozici jsou 3 volné rodinné vstupenky.

Chebské muzeum zve na výstavu známé ilustrátorky

Vackova
​V pátek 2. března bude ve výstavní síni Muzea Cheb zahájena výstava plzeňské výtvarnice Jany Vackové. Veřejnost jí zná zejména jako ilustrátorku knih pro děti a dospělé nebo učebnic. Akce, na níž vystoupí autorčin syn akordeonista Petr Vacek, začíná v 17 hodin.

Střední pedagogická škola hostila účastníky projektu Edison

Projekt Edison
​V posledním týdnu prvního pololetí přivítala Střední pedagogická škola, gymnázium a vyšší odborná škola Karlovy Vary už podruhé účastníky projektu Edison. Multikulturní vzdělávací projekt zorganizovala plzeňská pobočka mezinárodní studentské organizace AIESEC. Jeho cílem je umožnit setkání studentů s odlišnými kulturami a rozvíjet jejich jazykové kompetence.

Soutěž Vesnice roku vstoupila do dalšího ročníku

Vesnice
​Obce z našeho regionu se mohou opět zapojit do každoročně vyhlašované soutěže Vesnice roku. Jejím cílem je povzbudit venkovské obyvatele k aktivní účasti na rozvoji svého domova a zároveň ukázat, co všechno se jim daří realizovat. Přihlášky lze posílat do 30. dubna. Vítězná obec získá finanční odměnu dva miliony korun a nově také osobní automobil na dva roky.

​V karlovarském muzeu přivítali desetitisícího návštěvníka

Návštěvníci z Plzně
​Muzeum Karlovy Vary deset měsíců po otevření nové stálé expozice, která přibližuje dějiny města a regionu zážitkovou formou, přivítalo desetitisícího návštěvníka. Stalo se tak ve středu 21. února, kdy si vstupenku zakoupila rodina Škardových z Plzně.

​Kraj navýšil prostředky na údržbu a obnovu sportovních zařízení

Tělocvična
​Karlovarský kraj vyhlásí dotační program, v rámci kterého budou moci sportovní kluby a tělovýchovné jednoty z našeho regionu žádat o příspěvky na údržbu a obnovu sportovních zařízení. Oproti minulému roku došlo k navýšení finančních prostředků, žadatelé si mezi sebou rozdělí celkem 6 milionů korun.  Žádosti budou přijímány v termínu od 26. března do 24. dubna.

Krajské dotační programy podpoří rodiny, seniory i dobrovolníky

Senioři
​Kraj vyhlašuje programy pro poskytování dotací z krajského rozpočtu na podporu rodiny, aktivní činnosti seniorů a dobrovolnictví. Žádat o dotace mohou spolky i neziskové organizace. Podávání žádostí je přitom jednodušší, protože žadatelé se zaregistrují v elektronickém systému a listinné podklady mohou doručit následně.

Kraj letos začne s přestavbou koridoru Gymnázia Ostrov

Gymnázium Ostrov
​Chátrající koridor, který propojuje budovy ostrovského gymnázia, a dosluhující drátěné kóje jako šatny pro studenty - to vše už by se brzy mělo stát minulostí. Karlovarský kraj v polovině roku zahájí přestavbu vstupu do gymnázia, jež bude zahrnovat právě rekonstrukci spojovací chodby a montáž nových uzamykatelných skříněk pro žáky školy. Z krajského rozpočtu půjde na tuto akci více než 20 milionů korun bez DPH.

1 - 10 Next