Archív krajských listů

Poutní areál v Chlumu Svaté Maří patří mezi nové národní kulturní památky

Chlum Svaté Maří
​Vláda ČR schválila návrh ministerstva kultury na prohlášení nových nemovitých národních kulturních památek. Jedná se celkem o 19 pamětihodností, především významných poutních míst. Svého zástupce má mezi nimi také Karlovarský kraj.


V Chebu opět chystají masopustní průvod

Masopust
​Všichni, kteří se rádi baví a chtějí si zavzpomínat na staré tradice, by si rozhodně neměli nechat ujít veselý masopustní průvod v Chebu. Ten se vydá na cestu historickým městem v sobotu 10. února. Tentokrát bude patřit především šaškům, kašpárkům a tradičním maskám, jež znáte například z pohádek  nebo z Ladových obrázků.

Pobočka vojenské školy se v kraji nakonec otevře už v září letošního roku

Vojenská škola
​Ministerstvo obrany ČR přehodnotilo svůj postoj k otevření pobočky Vojenské střední školy Moravská Třebová v Sokolově a pobočka se otevře už ve školním roce 2018/2019. V dopisu hejtmance Janě Vildumetzové to potvrdila ministryně obrany Karla Šlechtová.


Od začátku února lze žádat o krajské dotace v oblasti životního prostředí

Ochrana životního prostředí
​​Karlovarský kraj vyhlásil programy pro poskytování dotací v oblasti životního prostředí, environmentální výchovy nebo na podporu včelařství. Žádosti o dotace se nově podávají elektronicky, aby lidé nemuseli ztrácet čas čekáním ve frontě na krajském úřadě. Zájemci se mohou v systému registrovat už nyní, příjem elekronických žádostí začne 1. února 2018.

Výbor pro národnostní menšiny vyhlašuje výtvarnou a fotografickou soutěž

Soutěže Výboru pro národnostní menšiny
​Výbor pro národnostní menšiny při Zastupitelstvu Karlovarského kraje ve spolupráci s krajským úřadem vyhlašuje VII. ročník výtvarné soutěže na téma "Žijeme zde spolu" (Můj kamarád jiné národnosti - zážitky z prázdnin, ze školy, z výletu). Soutěž o hodnotné ceny je určena pro žáky základních a uměleckých škol, základních škol a domovů dětí a mládeže s výtvarnými kroužky. Zájemci mohou soutěžit od 1. února do 30. června 2018.

​Kraj rozdělí první příspěvky na vybavení ordinací praktických lékařů

Lékař
​Od prvního ledna letošního roku musí na základě novely zákona o léčivech všechna zdravotnická zařízení předepisovat léky prostřednictvím takzvaných eReceptů. Karlovarský kraj proto v minulém roce vyhlásil dotační program, ze kterého je možné čerpat prostředky na vybavení ordinací praktických lékařů informačními technologiemi. O příspěvek si zažádaly již tři obce, konkrétně Citice, Merklín a Hroznětín.

Nominujte nejlepšího sportovce Karlovarského kraje roku 2017

Sportovci
​Karlovarský kraj každoročně oceňuje sportovce, trenéry a sportovní legendy, kteří dosáhli mimořádných úspěchů či se zasloužili o rozvoj sportu v našem regionu. Nominace do ankety „Sportovec Karlovarského kraje 2017“ mohou zasílat všechny sportovní subjekty nejpozději do 9. února.

Kraj podepsal smlouvu s BMW a Sokolovskou uhelnou

Smlouva s BMW
​Smlouva o spolupráci mezi Karlovarský krajem, automobilovým koncernem BMW AG a společností Sokolovská uhelná se stala historickým mezníkem v rozvoji regionu. Automobilka začne u Sokolova stavět nové zkušební centrum pro testy autonomních vozů. Investice by měla dosáhnout stovky milionů eur a přinést několik stovek pracovních míst. Svým podpisem dokument stvrdila hejtmanka Jana Vildumetzová, projektoví manažeři BMW AG Johannes Maierhofer a Katharina Will a předseda představenstva společnosti Sokolovská uhelná Jiří Pöpperl.

Karlovarská nemocnice má nové moderní inkubátory

inkubatory2-small.jpg
​Miminkům z celého kraje, která se narodila předčasně, slouží od nynějška 10 nových multifunkčních inkubátorů. Jsou určeny pro jednotku intermediární péče novorozeneckého oddělení karlovarské nemocnice. Jednotka přitom tvoří součást Perinatologického centra II. typu. Do inkubátorů zdravotníci umisťují nezralé novorozence narozené od 31. týdne těhotenství.

Kraj podpoří projekt na vybudování zážitkového centra

Spolupráce
​Začátkem tohoto týdne se na krajském úřadě uskutečnilo pracovní jednání zástupců kraje se starosty Aše, Rehau a Krásné, během něhož byl představen unikátní projekt na vybudování interaktivního centra biodiverzity Artenoah. To by v budoucnu mělo vzniknout v těsné blízkosti české hranice v lokalitě Neuhausen.
1 - 10 Next