Archív krajských listů

Na vánoční trhy do Lipska? Pohodlně vlakem přímo z Varů

Vlakem do Lipska
​Magická adventní atmosféra a fascinující kulisy historického centra vábí každoročně návštěvníky do Lipska na jeden z nejkrásnějších vánočních trhů v Německu. Lidem z Karlovarského kraje se už brzy naskytne možnost pohodlně cestovat do Lipska vlakem přímo z krajského města, němečtí turisté zase mohou přijet do našeho regionu.

Zájem o Senior Pasy v našem kraji předčil očekávání

Senior Pas
​V září letošního roku spustil Karlovarský kraj projekt Senior Pasů pro občany z regionu, kteří prostřednictvím speciální karty mohou čerpat různé slevy na služby či zboží z oblasti zdravotnictví, wellness, ale i do sportovních areálů nebo kulturních stánků. Kraj původně počítal se zapojením asi 500 - 800 lidí. Zájem je ale mnohonásobně větší - v našem kraji se zaregistrovalo více než 7700 seniorů.

Zájemci o pěstounskou péči jsou zváni na informační setkání

Děti
​Chcete-li pomoci dětem, které nemohou vyrůstat ve vlastní rodině, pak přijďte na poslední letošní informační setkání pro zájemce o pěstounskou péči. Akce se uskuteční v pondělí 4. prosince od 16 hodin ve Čtenářské kavárně Joker v Chebu.

Chebské muzeum chystá již devatenáctý adventní trh

Adventní trh
​Nenechte si ujít tradiční adventní trh, který se uskuteční již tuto sobotu 2. prosince od 9 hodin v prostorách chebského muzea. Prezentovat se na něm budou nejenom prodejci z našeho regionu, ale připraven je i bohatý kulturní program. Návštěvníci si tak budou moci zakoupit originální vánoční dárky či si jen tak posedět a popovídat s přáteli.

​Karlovarský kraj navštívil německý velvyslanec

Přijetí návštěvy
​Velvyslanec Spolkové republiky Německo Christoph Israng přijel na pracovní návštěvu do našeho regionu. Na krajském úřadě jej přivítal radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Bradáč. Během setkání spolu hovořili o systému vzdělávání, o výuce německého jazyka na našich školách i nedostatku učitelů, kteří by jej vyučovali.

Vlaky budou komfortnější, na železnici v kraji přibydou nové spoje

Vlak

​Více spojů a příjemnější prostředí ve vlacích nabídnou cestujícím v našem kraji pro příští období České dráhy, které představily nový jízdní řád platný od 10. prosince letošního roku.


Pro zájemce o kotlíkové dotace má kraj ještě 14, 8 milionu korun

Kotlíkové dotace
​V srpnu letošního roku spustil Karlovarský kraj druhou vlnu kotlíkových dotací. Pro zájemce měl připraveno celkem 64, 7 milionu korun. Do současnosti podalo žádost o dotaci 530 žadatelů, z toho 460 žádostí bylo způsobilých k hodnocení. Rozdělit  tak zbývá ještě 14, 8 milionu korun. Výzva končí 29. března 2019.

Karlovarský kraj se zapojí do Bavorsko-českých týdnů přátelství

Podpis memoranda
​Karlovarský kraj uzavřel s Aší Memorandum o partnerství a spolupráci při přípravě a realizaci projektu „Bavorsko-české týdny přátelství Selb 2023“. Svými podpisy jej dnes stvrdila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a starosta města Aš Dalibor Blažek.

Kraje jsou připraveny jednat s novou vládou

Zasedání Asociace krajů
​Regionům budou v příštím roce chybět prostředky na opravy krajských silnic, peníze na růst platů pracovníků v sociálních službách a na platy učitelů. Nejen o těchto problémech jednali hejtmani o víkendu v Jihlavě. Prioritní témata chce také probrat předsedkyně Rady Asociace krajů a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová s novým premiérem bezprostředně po jeho jmenování.

​Kraj nechá opravit další poničenou silnici

Silnice
​Cestování po komunikacích v regionu bude pro řidiče zase o něco snadnější a bezpečnější. Rada Karlovarského kraje odsouhlasila výsledky zadávacích řízení na modernizaci úseků silnice II/198 v Horním Kramolíně a mezi Kojšovicemi a Toužimí. S realizací staveb by se mělo začít na jaře příštího roku.
1 - 10 Next