Archív krajských listů

​S podporou kraje se do Ohře vrací původní druhy ryb

Výsadba
​Stejně jako v uplynulých letech i v tomto roce Karlovarský kraj podpořil výsadbu reofilních druhů ryb. Rybáři tak měli opět napilno, do revírů řeky Ohře vypustili téměř 75 tisíc jelců jesenů a ostroretek stěhovavých.

Fenomén baroka v kraji si připomeneme v listopadu

Baroko v kraji
​Po tři listopadové večery se ve třech krajských muzeích uskuteční přednášky věnované baroku v našem regionu. Akce pořádá ve spolupráci s muzeem v Karlových Varech, v Sokolově a v Chebu Karlovarský kraj. Známá i neznámá fakta návštěvníkům osvětlí historik architektury Lubomír Zeman. 

Víc dětí v Karlovarském kraji nachází nový domov u pěstounů

Vernisáž výstavy
​Vyhledat 84 dlouhodobých pěstounů. A dalších 30 pěstounů ročně až do roku 2019 tak, aby děti nemusely jít do dětských domovů. Doporučení uvedené v koncepčním dokumentu Karlovarského kraje, na základě kterého region před časem spustil kampaň „Staňte se pěstounem“. Má ve výsledku za cíl zlepšit život dětem tak, aby poznaly, co je to žít v rodinném prostředí a mít individuální péči a výchovu. Díky kampani pěstounů meziročně přibylo, a to o víc než 13 %. Zatímco koncem roku 2015 jich bylo 474, loni k 31. prosinci se jednalo celkem o 537 pěstounů, kteří se starali o 560 dětí. Rok předtím měli v náhradní rodinné péči 511 malých svěřenců.

Kvůli následkům vichřice zasedl Krizový štáb Karlovarského kraje

Vichřice
​Řádění vichřice v Karlovarském kraji má za následek rozsáhlé výpadky elektrické energie ve městech a obcích, popadané stromy na silnicích, škody na majetku. Hejtmanka Jana Vildumetzová proto svolala jednání Krizového štábu Karlovarského kraje, aby jeho členové v součinnosti se starosty okamžitě řešili především obnovu dodávek elektřiny.

Náš kraj a celou ČR zasáhne extrémně silný vítr

Silný vítr
​Meteorologové pro tento víkend varují a Český hydrometeorologický ústav vydal předpovědní výstražnou informaci kvůli extrémně silnému větru, který svou ničivou silou může způsobit poškození majetku i výpadky elektřiny.

Sokolovští studenti zabodovali na mezinárodním veletrhu

Králíkárny
​Studenti ze Střední školy živnostenské Sokolov vyrazili na mezinárodní veletrh fiktivních firem na Slovensko. Svými podnikatelskými dovednostmi zaujali odbornou porotu natolik, že jim za prezentaci firmy Adriana Bártlová, Králíkárny udělila skvělé 3. místo v komplexní kategorii „Naj…cvičná firma – The Best Training Enterprise“.

Bečovský zámek se může pochlubit novým přírůstkem v expozici

Bečov
​Jsou tu podzimní prázdniny a my pro vás máme jeden zajímavý tip na výlet. Bečovský zámek prodlužuje sezónu a pro návštěvníky si přichystal velké překvapení. V expozici relikviáře sv. Maura budou nově vystaveny výroční zlaté mince. Zpestřete si volné dny nevšední prohlídkou.

​Nenechte si ujít veletrhy pracovních příležitostí

Veletrh
​Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje pořádá ve spolupráci s Karlovarským krajem další sérii veletrhů pracovních příležitostí. V průběhu příštího měsíce se burzy postupně uskuteční ve všech třech okresních městech. První proběhne již 6. listopadu v Kulturním centru Svoboda v Chebu od 9 do 17 hodin.

Kraj ocenil nejúspěšnější žáky v soutěžích za minulý školní rok

Úspěšní žáci
​Karlovarský kraj tradičně ocenil žáky a studenty škol z regionu, kteří se v uplynulém školním roce účastnili předmětových, sportovních, uměleckých a dalších soutěží. Slavnostní ceremoniál se konal v sále Základní umělecké školy v Horním Slavkově. Pamětní listy, symbolické šeky i keramické smajlíky předali mladým talentům hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a krajský radní Jaroslav Bradáč.

Úřad práce v Karlových Varech vyšel vstříc zdravotně postiženým

Zdravotně postižení
​Od pondělí 30. října si klienti, kteří mají zdravotní postižení, vyřídí veškeré záležitosti spadající do kompetence Úřadu práce ČR na jednom místě. Oddělení příspěvku na péči a dávek osob se zdravotním postižením jim bude nově k dispozici na Kontaktním pracovišti Úřadu práce ČR v Závodní ulici 385/98, kanceláři č. 101.
1 - 10 Next