Archív krajských listů

Krajské ředitelství policie má nového ředitele

Policejní ředitel
​Policejní prezident Tomáš Tuhý dnes uvedl do funkce nového ředitele Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje Petra Macháčka, dosavadního vedoucího Územního odboru Sokolov. Plukovníka Macháčka doporučila výběrové komise jako vítěze výběrového řízení.


​Přijďte se rozloučit s prázdninami do areálu krajského úřadu

Loučení s prázdninami
​Prázdniny se pomalu přehouply do druhé poloviny. Ještě než děti usednou do školních lavic, připravil si pro ně Karlovarský kraj odpoledne plné her a zábavy. Na své si samozřejmě přijdou i dospělí. Akce s bohatým programem se uskuteční v sobotu 2. září od 13 do 17 hodin v areálu krajského úřadu v Karlových Varech ve Dvorech. Vstup je volný.

Kraj spustil elektronickou registraci žadatelů o kotlíkové dotace

Příjem žádostí
​Elektronický příjem žádostí o kotlíkové dotace dnes přesně ve 14 hodin odstartoval Karlovarský kraj. Lidé měli možnost si v systému předem vyplnit jednoduchý formulář a v uvedený čas získat za pomoci elektronické registrace pořadí. Do deseti pracovních dnů by pak měli doručit na krajský úřad potřebné dokumenty. Příjem žádostí bude ukončen 29. března 2019.

Karlovarský kraj bude kreativním regionem

Hotel Thermal
Spolek PROTEBE live přichází s iniciativou, díky které by se měl kraj v budoucnu stát ještě více turisticky oblíbeným místem. Na vizi Kreativního regionu a Design parku se bude kromě Karlovarského kraje podílet také Karlovarská agentura rozvoje podnikání či město Karlovy Vary a Cheb. 

Nenechte si ujít Světový pohár v triatlonu

Závodníci
​Už tento víkend zažijí Karlovy Vary světovou premiéru – poprvé v historii budou hostit ITU Světový pohár v triatlonu. Do lázeňské metropole se přestěhují triatlonoví nadšenci na „ostrý test“ na náročných tratích před nadcházející soutěží série mistrovství světa. Karlovarský kraj je jedním z hlavních partnerů závodu.
 

Napojení D6 na německou dálniční síť už se brzy zlepší

ministriKV-small.jpg
​Napojení dálnice D6 od Chebu na německou dálniční síť by se v příštích letech mělo podstatně zlepšit. Ještě letos začne výstavba čtyřproudového obchvatu německého Schirndingu vzdáleného asi 2 kilometry od státní hranice. Potvrdil to na svém setkání v Karlových Varech ministr dopravy české vlády Dan Ťok a německý ministr dopravy Alexander Dobrindt. Jednání probíhalo za přítomnosti hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové a náměstka hejtmanky Dalibora Blažka.

Karlovy Vary se dostaly do hledáčku jihokorejských filmařů

Filmaři
​​Od čtvrtka 31. srpna do středy 6. září bude v Karlových Varech natáčet štáb hlavní jihokorejské televize KBS. Půjde o záběry do připravovaného osmnáctidílného seriálu "Are You Human Too", v němž bude hrát jedna z korejských megastar, herec a zpěvák Seo Kang-joon. Natáčení v našem regionu zprostředkovala Filmová kancelář Karlovarského kraje.

Zájemci o kotlíkové dotace už si připravují elektronické žádosti

Výměny kotlů
​Více než dvě stovky zájemců si dosud vyzkoušely nový elektronický systém, v rámci kterého bude Karlovarský kraj přijímat registrace žadatelů o kotlíkové dotace. Ti si mohou elektronicky žádost předpřipravit a 30. srpna přesně od 14 hodin odeslat. Zajistí si tím pořadí, další potřebné dokumenty pak mohou doručit na krajských úřad do následujících deseti pracovních dnů.

Školní statek v Chebu bude mít nové dílny

Traktor
​Školní statek a krajské středisko ekologické výchovy Cheb vybuduje pro své žáky nové dílny. Ty budou sloužit k výuce oprav a k údržbě velkých zemědělských strojů. Stavba za téměř 19 milionů korun by mohla začít ještě letos.


Kraj chce získat pořadatelství dětské zimní olympiády pro rok 2020

Olympiáda dětí
​Karlovarský kraj by se mohl stát dějištěm Her IX. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2020. Pokud to schválí krajští zastupitelé na svém jednání 7. září, podá kraj do konce měsíce přihlášku, na jejímž základě se může stát pořadatelem olympiády. Her by se účastnilo přes 1300 mladých sportovců z celé republiky, trenéři a další členové krajských výprav.

1 - 10 Next