Archív krajských listů

Do Ostrova opět zamíří fandové komiksů, science fiction a fantasy

OstroFcon
​Už jen několik málo dní zbývá do zahájení druhého ročníku západočeského festivalu komiksů, fantasy a zábavy s názvem OstroFcon. Akce, která se koná za finančního přispění Karlovarského kraje, startuje již tento pátek v Domu kultury v Ostrově a nabídne nevšední program pro malé i velké návštěvníky.

Karlovarský kraj zřizuje veřejnou službu

Krajský úřad
​Pro práce v areálu krajského úřadu začne kraj využívat pracovníky veřejné služby. Tu zajišťují lidé, kteří jsou déle než půl roku bez práce a pobírají dávky v nouzi. Od září tak bude na úřadě v Karlových Varech pomáhat osm nezaměstnaných.

 

Karlovarský kraj vyhlašuje anketu Senior roku 2017

Seniorka
​Máte ve svém okolí seniora, který je něčím výjimečný? Pak ho nominujte do nově vyhlášené ankety Karlovarského kraje Senior roku 2017, jež si klade za cíl podpořit aktivní stárnutí našich obyvatel a posílit postavení seniorů ve společnosti. Návrhy na ocenění můžete zasílat do 15. září.

Karlovarský kraj vyplatí středoškolákům další stipendia

Studenti
​Studenti z jedenácti středních škol v regionu získají od Karlovarského kraje motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku. Celkově si mezi sebou rozdělí více jak 1,5 milionu korun. Karlovarský kraj se tak snaží u mladých lidí vzbudit zájem o studium vybraných oborů, o které je na trhu práce poptávka.

Krajští zastupitelé schválili program, ze kterého půjdou peníze na platy v sociálních službách

Domovy pro seniory
​Pracovníci v sociálních službách, na něž se vztahuje květnové nařízení vlády o navýšení platových poměrů, mají vyšší výplaty včas, tedy od 1. července. Je to tak i přesto, že rozhodnutí o navýšení platů, které vláda schválila 31. května, kraje obdržely až v polovině června, peníze pak na začátku července. Navýšení platů by měli poskytovatelé sociální péče zatím pokrýt ze záloh. Mezitím už ale krajské zastupitelstvo schválilo program, ze kterého po uplynutí lhůt rozdělí prostředky od státu ve výši 39, 1 milionu korun. Dalších 10 milionů musí přidat kraj ze svého rozpočtu, aby bylo možné zvýšit platy ve všech zařízeních.

Kraj spouští další vlnu kotlíkových dotací

Kotel
Karlovarský kraj je prvním z regionů, který odstartuje v pořadí již druhou vlnu kotlíkových dotací, díky níž rozdělí majitelům rodinných domů dalších více než 64 milionů korun na výměnu starých neekologických kotlů za nové. Příjem žádostí začne 30. srpna od 14 hodin a zájemci je budou podávat elektronicky.

Sokolovské muzeum zve na výstavu o druhé světové válce

Výstava
​V přízemí sokolovského zámku můžete až do 29. října zhlédnout výstavu věnovanou druhé světové válce. Expozice, kterou lze navštívit od středy do neděle, vždy od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin, připomene hrůzy jednoho z největších válečných konfliktů v dějinách lidstva.

Dobrovolní hasiči se mohou radovat z nových automobilů

Nové automobily
​Starostům čtrnácti obcí z regionu byly dnes před Krajským úřadem Karlovarského kraje slavnostně předány dopravní automobily pro jednotky sborů dobrovolných hasičů. Jejich nákup byl financován z programu Ministerstva vnitra ČR – Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR „Dotace pro jednotky SDH obcí“ a z prostředků Karlovarského kraje.

Vydejte se na výlety s jízdenkou EgroNet a praktickým průvodcem

Vlak
​Kdo pro svá prázdninová dobrodružství stále ještě hledá inspiraci, ten by měl využít příručního průvodce regionem na pomezí Bavorska, Česka, Saska a Durynska. Aktuální vydání s názvem „Jednodenní trasy v čtyřzemí“ obsahuje patnáct návrhů na výlety. Pro cestování můžete využít zvýhodněnou jízdenku EgroNet.

Chebská galerie představuje výstavu fotografií Michela Thersiquela Bretaň

Fotografie
Rozsáhlá retrospektivní expozice se koná na počest nejvýznamnějšího, již nežijícího bretonského fotografa, jehož tvorba je srovnatelná s dílem Jindřicha Štreita či Josefa Koudelky. Výstava v Galerii 4 – galerii fotografie potrvá až do 27. srpna.

1 - 10 Next