Archív krajských listů

​Dnes začíná Mezinárodní filmový festival

Logo festivalu
V Karlových Varech vrcholí přípravy na 52. ročník filmového festivalu. Těšit se můžete na bohatou filmovou projekci, slavné tvůrce a herce a pestrý doprovodný program. Jedním z hlavních partnerů akce, která bude probíhat až do 8. července, je Karlovarský kraj.

Na Olympiádě dětí a mládeže získali naši sportovci 30 medailí

Olympionici
​Celkem 30 cenných kovů, z toho 9 zlatých, 9 stříbrných a 12 bronzových medailí přivezli z Olympiády dětí a mládeže mladí sportovci z našeho kraje. Olympijské boje probíhaly v Brně.Kraje obdrží od vlády přislíbených 420 milionů korun jako kompenzaci za prostředky vynaložené na mzdy řidičů autobusů

Řidič
Kraje obdrží 420 milionů korun jako kompenzaci za prostředky vynaložené na mzdy řidičů autobusů, které jim premiér Sobotka přislíbil 17. ledna. Prostředky budou poskytnuty na opravy krajských silnic II. a III. tříd prostřednictvím Ministerstva dopravy ČR. Na dnešním společném jednání na Úřadu vlády ČR se na tom dohodli zástupci Asociace krajů České republiky, Ministerstva dopravy ČR a Státního fondu dopravní infrastruktury. Dohodu zbývá formálně potvrdit na jednání vlády, které se uskuteční 10. července.

Elegantní Mattoni expres pojede z Karlových Varů do Kyselky

Mattoni expres
​Známý motorový vůz minulých let M 240.0100 mohou využít cestující a turisté od 1. července na železnici mezi Karlovými Vary a Kyselkou. Zvláštní spoj s názvem Mattoni expres pojede o prázdninách vždy každou sobotu v červenci i v srpnu.

Stavebníci dokončili hrubou stavbu hospice v Nejdku podle plánu

Hrubá stavba hospice
​Hrubá stavba hospice v areálu Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče (REHOS) Nejdek už je hotova. Práce budou v příštích dnech pokračovat montáží střechy, topení a vzduchotechniky, pak přijde na řadu fasáda. Během kontrolního dne to v tomto týdnu potvrdil vedoucí projektu Milan Vaňkát.

Přijďte nasát filmovou atmosféru do foyer krajského úřadu

Výstava
​Ve foyer Krajského úřadu Karlovarského kraje můžete od 28. června až do 31. července  zhlédnout výstavu vášnivého amatérského fotografa a sběratele autogramů slavných osobností Vladimíra Zábranského. Výstava mapuje Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary od roku 1968 až po současnost.

Žlutičtí žáci uspěli ve vábení jelenů

Soutěžící
​V sobotu 24. června se v jižních Čechách uskutečnily tradiční Národní myslivecké slavnosti, které zakončilo i divácky atraktivní Mistrovství ČR ve vábení jelenů. Největší zastoupení vábičů zde měli studenti Střední lesnické školy Žlutice, kteří se umístili na skvělých příčkách.

​​V kraji se vloni vysbíraly tři kilogramy elektra na obyvatele

Logo společnosti
Každý z obyvatel Karlovarského kraje v roce 2016 předal k recyklaci 3,01 kilogramu elektroodpadu. Vyplývá to z údajů za rok 2016, které shromažďuje a vyhodnocuje Ministerstvo životního prostředí. Největší český kolektivní systém pro sběr a recyklaci elektroodpadu zajišťuje společnost ELEKTROWIN.

Kraj vyhlašuje 1. ročník soutěže Dobrota Karlovarského kraje

Dobrota
​Od dnešního dne do pátku 7. července 2017 mohou zemědělci a výrobci potravin z našeho regionu přihlásit své produkty do soutěže "Dobrota Karlovarského kraje" a získat novou krajskou značku kvality. V soutěži se budou hodnotit v pěti kategoriích masné i mléčné výrobky, pečivo, cukrovinky, nápoje, ovoce a zelenina nebo čaje či med.

Olympiáda dětí a mládeže začala dvěma zlaty pro náš kraj

Juránkovi
​V sobotu 24. června odstartovala v Brně Olympiáda dětí a mládeže. Na akci, které se účastní výpravy ze všech regionů, odjelo 230 sportovců a 50 trenérů z Karlovarského kraje. Hned v první den bojů o medaile se podařilo triatlonovým dvojčatům Heidi a Lukášovi Juránkovým z Horního Žďáru u Ostrova získat dvě zlata.

1 - 10 Next