Archív krajských listů

Vedení kraje se setkalo se starosty Karlovarska

Starostové Karlovarska
​S primátorem Karlových Varů a starosty obcí ve správním obvodu krajského města jednali u kulatého stolu členové Rady kraje. Společně řešili například kotlíkové dotace, opravy silnic nebo projekty pro děti a seniory.​Karlovarský kraj navštívil nový velvyslanec Vietnamu

Návštěva velvyslance
Na jednu ze svých prvních pracovních cest se vydal nově jmenovaný velvyslanec pan Ho Minh Tuan právě do našeho regionu. Na krajském úřadě ho přivítal náměstek hejtmanky Petr Kubis a radní Jan Bureš. Společně diskutovali o budoucí spolupráci mezi Karlovarským krajem a vybranou vietnamskou provincií nebo o zapojení vietnamské komunity do Českého národního registru dárců kostní dřeně.

I v našem kraji budou studenti rozhodovat o Evropě

Rozhoduj o Evropě
​Rozhoduj o Evropě, tak se jmenuje společný česko-slovenský projekt, v rámci kterého se konají regionální semináře pro mladé lidi po celé České republice a na Slovensku. Také studenti středních škol v našem kraji budou mít příležitost vyzkoušet si, jak pracují instituce EU a diskutovat s politiky i odborníky o různých problémech na regionální, národní i evropské úrovni. Seminář se koná v Karlových Varech 6. června 2017.

Státní hrad a zámek Bečov získal Cenu Adolfa Heyduka

Haptický model
​Státní hrad a zámek Bečov se může pochlubit dalším oceněním. Za zpřístupnění expozic nevidomým a slabozrakým obdržel Cenu Adolfa Heyduka. Ta je udělována památkám, které jsou nejvíce přívětivé ke zdravotně znevýhodněným návštěvníkům.

V krajské knihovně se diskutovalo o budoucnosti Císařských lázní

Veřejná diskuse
​V pondělí v podvečer se v Krajské knihovně Karlovy Vary uskutečnila veřejná diskuse o možném využití Císařských lázní. O tom, že lidem není osud národní kulturní památky lhostejný, svědčila vysoká účast. Na akci kromě zástupců města a kraje dorazilo přes osmdesát účastníků.

Vláda by měla navyšovat mzdy s ohledem na krajské rozpočty

Celostátní tripartita
​Pokud vláda rozhodne o zvýšení mezd s dopadem na krajské rozpočty, samosprávám na to dá také potřebné peníze. Slib premiéra Bohuslava Sobotky zazněl na včerejším jednání celostátní tripartity. A to v souvislosti s krajským zdravotnictvím a sociálními službami, které na návrh předsedkyně Rady Asociace krajů ČR a hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové nakonec byly třetím programovým bodem. Celorepublikové jednání zástupců vlády, zaměstnavatelů a krajů, pořádané jednou ročně, proběhlo v Praze.

Vydejte se s Retromuseem na Expo 67 do Montrealu

Expo 67
​Jak vypadal Československý pavilon na Expo 67 v kanadském Montrealu, si můžete připomenout v Retromuseu Cheb. Pavilon viděl tehdy zhruba každý šestý návštěvník, přičemž ve frontách na vstup se mnohdy čekalo až tři hodiny. Výstava potrvá do 5. listopadu.

Veletrh dotačních příležitostí už brzy v Karlových Varech

Veletrh dotačních příležitostí
​Chcete se poradit o svých podnikatelských záměrech nebo načerpat informace o dotačních titulech z nejžádanějších operačních programů a jiných zdrojů dotací v České republice? Pak právě vás zve agentura CzechInvest ve spolupráci s Karlovarským krajem a Karlovarskou agenturou rozvoje podnikání na Veletrh dotačních příležitostí. Akce se koná v pondělí 5. června od 9 hodin v Krajské knihovně Karlovy Vary.

​Karlovarský kraj navštívila finská velvyslankyně

Setkání s velvyslankyní
​Velvyslankyně Finska Helena Tuuri zavítala na pracovní návštěvu do našeho regionu. Na krajském úřadě jí přijal radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Bradáč. Během setkání, které se neslo v přátelském duchu, spolu hovořili o systému vzdělávání ve Finsku a České republice, o politice na národní a komunální úrovni nebo o blížících se volbách do poslanecké sněmovny.

V Karlových Varech proběhl seminář o prevenci úrazů dětí

První pomoc
Státní zdravotní ústav ve spolupráci s Krajským úřadem Karlovarského kraje uspořádal v tomto týdnu seminář na téma „Prevence úrazů u dětí v mateřských školách“. Toho se zúčastnilo více než 40 učitelek z celkem 32 mateřských škol Karlovarského kraje.

1 - 10 Next