Archív krajských listů

Ve střelecké soutěži opět uspělo Střední odborné učiliště Horní Slavkov

Střelecká soutěž
V minulém týdnu se tým Středního odborného učiliště zúčastnil již 28. ročníku mezinárodní střelecké soutěže „Free Contest 2017“, která se tentokrát uskutečnila v Chebu. Ve velké zahraniční konkurenci se umístili na předních příčkách a vybojovali si celkové čtvrté místo.

Karlovarská nemocnice získala akreditaci pro vzdělávání v oboru intenzivní medicíny

Lékaři
Akreditaci pro vzdělávání lékařů v oboru "Intenzivní medicína” získalo Oddělení anesteziologie resuscitace a intenzivní medicíny (OARIM) Nemocnice v Karlových Varech. Čerstvé rozhodnutí ministerstva zdravotnictví tak potvrdilo, že oddělení splňuje všechna potřebná kritéria a díky tomu může vzdělávat lékaře nejen v základním oboru, ale i ve specializovaném oboru "Intenzivní medicína”.

Karlovarský kraj bude rozdělovat další kotlíkové dotace

Kotlíkové dotace
​Kraj začne znovu nabízet majitelům rodinných domků dotace na výměnu starších neekologických kotlů. V pořadí už 2. výzvu v rámci první vlny kotlíkových dotací kraj vyhlašuje právě dnes, 28. dubna 2017.


​Vydejte se s muzeem za ptačím zpěvem do přírody

Pták
​K nejrozsáhlejším projektům, které realizuje Muzeum Cheb, patří stejně jako v minulých letech i v tomto roce cyklus přírodovědných akcí a přednášek s názvem „Pojďte s námi do přírody“. Na pondělí 1. května jsou pro zájemce přichystány tradiční ornitologické vycházky v Mariánských Lázních a Chebu.

Karlovarský kraj opět přispěje na obnovu venkova

Obec
​Celkem 10,3 milionů korun rozdělí letos kraj malým obcím v rámci Programu obnovy venkova. Krajské zastupitelstvo na svém posledním jednání schválilo více než 70 podaných žádostí. Kromě toho kraj v současné době vyhlásil i druhé kolo dotačního programu, v němž je pro obce připraveno dalších 1,1 milionu korun.
 

Na krajském úřadě se jednalo o problematice obchodu s chudobou

Jednání
​Obchod s chudobou, který nyní eskaluje v Sokolově, trápí města a obce napříč regiony. O tom, jak se s tímto problémem vypořádat, diskutoval náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Petr Kubis s představiteli státu, ministerstva práce a sociálních věcí, úřadu práce i ostatních regionů. Snahou kraje je navrhnout konkrétní opatření a předložit zákonodárnou iniciativu.

Hejtmanka vyhlásila výtvarnou soutěž pro děti a mládež

Malování
​Ještě než děti opustí před prázdninami školní lavice, připravila si pro ně hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová výtvarnou soutěž. Jejich úkolem je namalovat obrázek, vytvořit ruční práci nebo fotografii na téma „Moje nejoblíbenější místo v Karlovarském kraji“. Pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny v podobě mobilních telefonů, tabletů či MP3 přehrávačů.

Karlovarská krajská nemocnice má nové představenstvo

Nemocnice
Prostřednictvím výběrového řízení obměnil Karlovarský kraj představenstvo společnosti Karlovarská krajská nemocnice, v níž je jediným akcionářem. Na svém včerejším jednání rozhodla Rada Karlovarského kraje o jmenování tří nových členů, které doporučila výběrová komise. Navázala tak na rozhodnutí zastupitelstva kraje, které na svém posledním zasedání schválilo nové stanovy nemocnice. V nich se mimo jiné počet členů představenstva snížil z pěti na tři.

Karlovarský kraj modernizuje kardiologii karlovarské nemocnice

Operační sál
​Už brzy budou moci pacienti kardiologického oddělení karlovarské nemocnice využít nové pokoje s moderními lůžky a potřebným zázemím. Kraj pro ně nechává přestavět lůžkovou část kardiologického oddělení v pavilonu C. Z krajského rozpočtu na akci uvolnil téměř 4 miliony korun.

​Karlovarský kraj uzavřel memorandum s Vietnamem

Uzavření memoranda
​V zájmu posílení přátelských vztahů mezi Velvyslanectvím Vietnamské socialistické republiky a Karlovarským krajem bylo dnes uzavřeno memorandum o vzájemné spolupráci. Podpisem jej stvrdila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a velvyslanec Vietnamské socialistické republiky Truong Manh Son.
1 - 10 Next